Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

50 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-09-30 med följande urval: Södermanland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
on 2/5
to 3/5Först i MålEskilstuna OLSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomscupen, deltävling 1Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt #4Trosabygdens OKSödermanland
klubbMResultat
fr 4/5
lö 5/5
sö 6/5
v 19må 7/5
ti 8/54-klubbsmatch #1Trosabygdens OKSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #1Eskilstuna OLSödermanland
närSResultat
on 9/5
to 10/5
fr 11/5
lö 12/5
sö 13/5
v 20må 14/5
ti 15/5Veterantävling scoutstuganNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #2Kjula IFSödermanland
närSResultat
on 16/5Kommunmästerskap ÅK 5A FornbyskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5A VitalisTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5B FornbyskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5B VitalisskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK5 KyrkskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK5 SkärlagsskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbM
to 17/5Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanland
klubbLResultat
Poängjakt 5Trosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 18/5
lö 19/5DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 20/5
v 21må 21/5Gripsholmsskolan Skolmästerskap Grupp 1-2OK GripSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Gripsholmsskolan Skolmästerskap Grupp 3OK GripSödermanland
närLResultat
ti 22/5Mariefredsskolan SkolmästerskapOK GripSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #3Stora Sundby GoIFSödermanland
närSResultat
on 23/5
to 24/5Poängjakt 6Trosabygdens OKSödermanland
klubbMResultat
fr 25/5
lö 26/5Orienteringsskytte, KlassisktOK KlemmingenSödermanland
närL
22/5
Starttider
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distM
24/5
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
sö 27/5Orienteringskytte, SM MasstartOK KlemmingenSödermanland
närM
22/5
Starttider
v 22må 28/5
ti 29/5SMOL-kaveln 2018Strängnäs-Malmby OLSödermanland
närSM
22/5
Visa rutter i Livelox
Eskilstuna Sprint CUP #4OK TorSödermanland
närS
26/5*
on 30/5
to 31/54-klubbsmatch #2OK HällenSödermanland
närL
29/5
fr 1/6
lö 2/6
sö 3/6
v 23må 4/6
ti 5/6VetOL OK Hällen Ålberga 2018-06-05OK HällenSödermanland
närL
28/5
Eskilstuna Sprint CUP #5IK StandardSödermanland
närS
2/6
on 6/6
to 7/6
fr 8/6
lö 9/6
sö 10/6Klubbmästerskap, långdistansSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbL
3/6
v 24må 11/6
ti 12/6KMOK HällenSödermanland
klubbL
10/6
Eskilstuna Sprint CUP #6Ärla IFSödermanland
närS
9/6
on 13/6
to 14/6
fr 15/6
lö 16/6
sö 17/6
v 25må 18/6
ti 19/6Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSS
12/6
on 20/6
to 21/6
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6
v 26må 25/6
ti 26/6
on 27/6
to 28/6
fr 29/6
lö 30/6
sö 1/7
v 27må 2/7
ti 3/7
on 4/7
to 5/7
fr 6/7Eskilstuna weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natM
1/7
lö 7/7Eskilstuna weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natL
1/7
sö 8/7Eskilstuna weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natL
1/7
v 28må 9/7
ti 10/7
on 11/7
to 12/7
fr 13/7
lö 14/7Härmanödubbeln, medelOK GripSödermanland
klubbM
12/7
sö 15/7Härmanödubbeln, jakstart långOK GripSödermanland
klubbL
12/7
v 29må 16/7
ti 17/7
on 18/7
to 19/7
fr 20/7
lö 21/7
sö 22/7
v 30må 23/7
ti 24/7
on 25/7
to 26/7
fr 27/7
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distM
25/7
ti 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distL
30/7
on 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distL
31/7
to 2/8
fr 3/8
lö 4/8
sö 5/8
v 32må 6/8
ti 7/8
on 8/8
to 9/8
fr 10/8
lö 11/8
sö 12/8
v 33må 13/8
ti 14/8
on 15/8
to 16/8
fr 17/8
lö 18/8
sö 19/8GripträffenOK GripSödermanland
natM
v 34må 20/8
ti 21/8
on 22/8
to 23/8
fr 24/8DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro LänOK Tor
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Södermanland
Västmanland
Örebro Län
mästLN
18/8
Höst-springetÄrla IFSödermanland
närL
lö 25/8
sö 26/8DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
mästSL
DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
distL
v 35må 27/8
ti 28/8
on 29/8
to 30/8
fr 31/8
lö 1/9Åkers IF 100-årstävlingÅkers IFSödermanland
natM
sö 2/9
v 36må 3/9
ti 4/9Höst-springetKjula IFSödermanland
närL
on 5/9
to 6/9
fr 7/9
lö 8/9
sö 9/9
v 37må 10/9
ti 11/9
on 12/9
to 13/9
fr 14/9
lö 15/9
sö 16/9
v 38må 17/9
ti 18/9
on 19/9
to 20/9
fr 21/9
lö 22/9DM, medel, SödermanlandOK TjärnenSödermanland
mästM
sö 23/9DM, lång, SödermanlandIK StandardSödermanland
mästL
v 39må 24/9
ti 25/9
on 26/9
to 27/9
fr 28/9
lö 29/9
sö 30/9Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natL

Annonser