Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

62 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-09-30 med följande urval: Östergötland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5
on 2/5Ungdomsserien deltävling 1Björkfors GOIFÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 3/5Veteran OLStjärnorps SKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien / NOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMResultat
fr 4/5
lö 5/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/5
v 19må 7/5
ti 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
on 9/5
to 10/5
fr 11/5
lö 12/5
sö 13/5
v 20må 14/5Östgötaserien i MTBO deltävling 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 15/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
on 16/5
to 17/5
fr 18/5
lö 19/5Lång-KMBoxholms OK
Linköpings OK
Östergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 20/5Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland
distMResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 21må 21/5
ti 22/5NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
on 23/5Ungdomsserien deltävling 2IFK Linköpings OSÖstergötland
närLResultat
to 24/5Sprint-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM, sprintOK KolmårdenÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 25/5
lö 26/5
sö 27/5
v 22må 28/5
ti 29/5Ungdomsserie och NOK-träning sprintTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närSResultat
on 30/5
to 31/5
fr 1/6
lö 2/6
sö 3/6
v 23må 4/6
ti 5/6DM, sprint, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
on 6/6KM-dag OK Södertörn , etapp 1 - MedeldistansOK Södertörn
Skogspojkarnas OK
Stockholm
Östergötland
klubbMResultat
KM-dag OK Södertörn , etapp 2 - SprintOK Södertörn
Skogspojkarnas OK
Stockholm
Östergötland
klubbSResultat
to 7/6Veteran-OLLinköpings AIKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
närMResultat
fr 8/6
lö 9/6Fejden Småland-Östergötland 2018 för Skogsflickor och SkogskarlarBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
närLResultat
sö 10/6
v 24må 11/6MSI UngdomsavslutningMatteus SIÖstergötland
klubbSLResultat
ti 12/6
on 13/6
to 14/6Veterantävling OK MotalaÖstergötland
närLResultat
fr 15/6
lö 16/6
sö 17/6
v 25må 18/6Östgötaserien i MTBO deltävling 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 19/6Sprint-KM på KullenOK DenselnÖstergötland
klubbSResultat
Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
U-serienBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
on 20/6
to 21/6
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6BMOL Klubbmästerskap Boxholm-Mjölby OLÖstergötland
klubbLResultat
v 26må 25/6
ti 26/6Höglands-OLBoxholms OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 27/6
to 28/6
fr 29/6
lö 30/6
sö 1/7
v 27må 2/7
ti 3/7
on 4/7
to 5/7
fr 6/7
lö 7/7
sö 8/7
v 28må 9/7
ti 10/7NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötland
närLResultat
on 11/7
to 12/7
fr 13/7
lö 14/7
sö 15/7
v 29må 16/7
ti 17/7NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLResultat
on 18/7
to 19/7
fr 20/7
lö 21/7
sö 22/7
v 30må 23/7
ti 24/7NOK-träning, HOKHammarkinds OKÖstergötland
närM
24/7*
on 25/7
to 26/7
fr 27/7
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7
ti 31/7
on 1/8
to 2/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötland
natM
26/7
fr 3/8
lö 4/8
sö 5/8Augustiloppet i MotalaMotala AIF OLÖstergötland
natM
1/8
v 32må 6/8
ti 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelSkogspojkarnas OKÖstergötland
distM
31/7
NM dagSkogspojkarnas OKÖstergötland
närL
31/7
on 8/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettSkogspojkarnas OKÖstergötland
distSM
31/7
to 9/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natM
5/8
fr 10/8
lö 11/8
sö 12/8
v 33må 13/8Östgötaserien i MTBO deltävling 3Finspångs SOKÖstergötland
LM
närS
12/8
ti 14/8
on 15/8
to 16/8
fr 17/8
lö 18/8Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natM
12/8
sö 19/8Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natL
12/8
MtbO, KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
M
natM
12/8
v 34må 20/8
ti 21/8Ungdomsserie/NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
närL
16/8
on 22/8
to 23/8Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
närL
Ungdomsserien deltävling 4OK SkogsströvarnaÖstergötland
närL
16/8
fr 24/8
lö 25/8DM, medel, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästM
19/8
sö 26/8DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
mästSL
19/8
DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
distL
22/8
v 35må 27/8
ti 28/8 Kretsmästerskap sprintMotala AIF OLÖstergötland
närS
on 29/8Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
to 30/8Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
Medel-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbM
fr 31/8
lö 1/9Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
26/8
sö 2/9Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
26/8
v 36må 3/9
ti 4/9
on 5/9
to 6/9
fr 7/9
lö 8/9Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natM
2/9
sö 9/9Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natM
2/9
v 37må 10/9
ti 11/9
on 12/9
to 13/9
fr 14/9
lö 15/9Kretsmästerskap långTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närL
9/9
sö 16/9BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natM
9/9
v 38må 17/9
ti 18/9
on 19/9
to 20/9Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närL
fr 21/9DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLN
16/9
lö 22/9
sö 23/9DM, lång, Småland + ÖstergötlandSmålands OF
Sol Tranås
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästL
21/9*
v 39må 24/9
ti 25/9
on 26/9
to 27/9
fr 28/9
lö 29/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
distSL
sö 30/9

Annonser