Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

116 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-09-30 med följande urval: Västergötland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
on 2/5
to 3/5POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Ungdomskrets TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
fr 4/5
lö 5/5Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/5Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19må 7/5
ti 8/5POL-LarvHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL Ryds ÄngarIF HagenVästergötland
närLResultat
Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötland
närMResultat
Ungdomsmatch och Sprint-OL 8/5 OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närSResultat
Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 9/5Veteran-OL VSKVänersborgs SKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
to 10/5Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 11/5PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötland
LP
natL
lö 12/5Test Stafett 5Skene Sim o ISVästergötland
närSSResultat
UngdomslägerFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
sö 13/5UngdomslägerFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
v 20må 14/5
ti 15/5Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
Månadens bana majUlricehamns OKVästergötland
klubbL
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSSResultat
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomskretsFalköpings AIK OKVästergötland
närLResultat
on 16/5Ungdomskretstävling IF HagenIF HagenVästergötland
närMResultat
Motions-OL - Borås 1 av 4 VT [Bredared]Bredareds IF
SOK 68
Västergötland
närMResultat
Mtb-o träningstävling, sprintOK SkogshjortarnaVästergötland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch Västra kretsenFrämmestads IKVästergötland
närMResultat
to 17/5POL-TibroHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
fr 18/5
lö 19/5
sö 20/5DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 21må 21/5
ti 22/5Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Bergshyddan Tidaholm SOK SisuVästergötland
närLResultat
Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SAKO Ungdomsserien Etapp 4Trollhättans SOKVästergötland
närLResultat
Herrmatchen 2018, Västra SkaraborgskretsenRyda SKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
on 23/5Motions-OL - Borås 2 av 4 VT [Hestra]Hestra IFVästergötland
närMResultat
U-serien Norra kretsen Etapp 1OK AmneVästergötland
klubbS
to 24/5POL-MariestadHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien Östra KretsenHjobygdens OKVästergötland
närSResultat
Ymer MTB-O med OIK YmerVästergötland
LM
närMResultat
fr 25/5Jukola Träning Tibro MomentOLTibro OKVästergötland
närL
23/5
BjörkstubbematchenOK KullingshofVästergötland
närL
23/5
lö 26/5Stråken dubbelsprint, etapp 1Mullsjö SOKVästergötland
natS
24/5
Starttider Livebevakning
Stråken dubbelsprint, etapp 2Mullsjö SOKVästergötland
natS
24/5
Starttider Livebevakning
JukolaTest TibroTibro OKVästergötland
närL
23/5
MtbO, Svenska Cupen, # 1, sprintTrollhättans SOKVästergötland
M
natS
24/5
Starttider
Främmestad Klubbmästerskap Orientering 2018 Främmestads IKVästergötland
klubbM
24/5
Jukola Träning Tibro VägvalTibro OKVästergötland
närL
23/5
sö 27/5Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
distS
24/5
Starttider Livebevakning
Jukola Träning Tibro StafettOLTibro OKVästergötland
närL
23/5
MtbO, Svenska Cupen, # 2, medelTrollhättans SOKVästergötland
M
natM
24/5
Starttider
v 22må 28/5
ti 29/5Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötland
närL
Mattila Grand PrixTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närM
20/5
Sprintcupen 2018, etapp 1Markbygdens OKVästergötland
närL
27/5
Sprintcupen 2018, etapp 2Markbygdens OKVästergötland
närL
27/5
Ungdomstävling och Kretsträning Södra Skaraborgskretsen Gudhems IFVästergötland
närM
27/5
on 30/5Motions-OL - Borås 3 av 4 VT [Nordskogen]IK YmerVästergötland
närM
29/5
Mtb-o träningstävling, medelOK SkogshjortarnaVästergötland
M
närM
29/5
Chokladjakten 2018Lidköpings VSKVästergötland
närS
27/5
to 31/5POL-TräffHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närL
fr 1/6
lö 2/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natS
27/5
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natS
27/5
sö 3/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natS
27/5
v 23må 4/6
ti 5/6Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närL
on 6/6
to 7/6POL i HjoHjobygdens OKVästergötland
närL
fr 8/6
lö 9/6
sö 10/6
v 24må 11/6
ti 12/6Tisdags-OL HäggumIF HagenVästergötland
närL
Sprintcupen 2018Markbygdens OKVästergötland
närS
10/6
AKRON-matchenLidköpings VSKVästergötland
närL
10/6*
on 13/6Motions-OL - Borås 4 av 4 VT [Knektås]Borås GIFVästergötland
närM
12/6
to 14/6POL AxvallHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närL
fr 15/6
lö 16/6PreO, Öppet DM Göteborg + Bohuslän/Dal + VästergötlandBohuslän-Dals OF
Kungälvs OK
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
mästL
9/6
sö 17/6
v 25må 18/6O-CAMP 2018, etapp 1Västergötlands OFVästergötland
närL
4/5
ti 19/6POL-HökesåsHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
närL
Tisdags-OL VallersjönIF HagenVästergötland
närL
Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötland
närSS
16/6
on 20/6
to 21/6
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6
v 26må 25/6
ti 26/6Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötland
närL
on 27/6
to 28/6POL HagenstuganHjobygdens OK
IF Hagen
Västergötland
närL
fr 29/6
lö 30/6
sö 1/7
v 27må 2/7
ti 3/7Kretsträning HavsjönTidaholm SOK SisuVästergötland
närL
on 4/7
to 5/7
fr 6/7
lö 7/7
sö 8/7
v 28må 9/7
ti 10/7
on 11/7
to 12/7
fr 13/7
lö 14/7
sö 15/7
v 29må 16/7
ti 17/7
on 18/7
to 19/7
fr 20/7
lö 21/7
sö 22/7
v 30må 23/7
ti 24/7
on 25/7
to 26/7
fr 27/7
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7
ti 31/7
on 1/8
to 2/8
fr 3/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLK
lö 4/8GötenemedelnIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natM
sö 5/8GötenelångenIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natL
v 32må 6/8
ti 7/8Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötland
närL
Medel-OL (Motions-OL)OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närM
on 8/8
to 9/8
fr 10/8
lö 11/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natM
5/8
sö 12/8Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natL
5/8
v 33må 13/8SPF SprintMariestads FKVästergötland
närS
29/7
ti 14/8SPF Mästerskap 2018Mariestads FKVästergötland
närM
29/7
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närL
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närM
on 15/8
to 16/8
fr 17/8
lö 18/8RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natM
sö 19/8
v 34må 20/8
ti 21/8Tisdags-OL BjärsjöIF HagenVästergötland
närL
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
on 22/8O-CAMP 2018, etapp 2Västergötlands OFVästergötland
närL
4/5
Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]Bredareds IFVästergötland
närM
21/8
to 23/8
fr 24/8
lö 25/8DM, medel, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästM
sö 26/8DM, stafett, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästSL
v 35må 27/8
ti 28/8Tisdags-OL KlagstorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närL
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
on 29/8Motions-OL - Borås 2 av 5 HT [Ymer]IK YmerVästergötland
närL
28/8
to 30/8
fr 31/8
lö 1/9OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
sö 2/9Öppet Skaraborgsmästerskap, medelTibro OKVästergötland
mästM
26/8
v 36må 3/9
ti 4/9Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närL
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
on 5/9Motions-OL - Borås 3 av 5 HT [Rävlanda]OK OrintoVästergötland
närM
4/9
to 6/9
fr 7/9
lö 8/9Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötland
natM
sö 9/9HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natL
v 37må 10/9
ti 11/9Tisdags-OL SkärvIF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
närL
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
on 12/9Motions-OL - Borås 4 av 5 HT [Rydboholm]Rydboholms SKVästergötland
närM
11/9
to 13/9
fr 14/9
lö 15/9
sö 16/9
v 38må 17/9
ti 18/9Tisdags-OL IstrumIF Hagen
Istrums SK
Västergötland
närLN
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
on 19/9Motions-OL - Borås 5 av 5 HT [Knektås]Borås GIFVästergötland
närM
18/9
to 20/9
fr 21/9DM, natt, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLN
lö 22/9
sö 23/9DM, lång, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästL
v 39må 24/9
ti 25/9Tisdags-OL KarstorpIF HagenVästergötland
närLN
on 26/9
to 27/9
fr 28/9Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTibro OKVästergötland
mästLN
23/9
lö 29/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland
natL
sö 30/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
natL

Annonser