Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

36 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-09-30 med följande urval: Västergötlands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18tis 1/5Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/5
tor 3/5
fre 4/5
lör 5/5Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 7/5
tis 8/5
ons 9/5
tor 10/5Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/5PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
LP
natL
lör 12/5PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
P
natP
sön 13/5PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
P
natP
v 20mån 14/5
tis 15/5
ons 16/5
tor 17/5
fre 18/5
lör 19/5
sön 20/5DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 21/5
tis 22/5
ons 23/5
tor 24/5
fre 25/5
lör 26/5Stråken dubbelsprint, etapp 1Mullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
Stråken dubbelsprint, etapp 2Mullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
MtbO, Svenska Cupen, # 1, sprintTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Svenska Cupen, # 2, medelTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 28/5
tis 29/5
ons 30/5
tor 31/5
fre 1/6
lör 2/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 4/6
tis 5/6
ons 6/6
tor 7/6
fre 8/6
lör 9/6
sön 10/6
v 24mån 11/6
tis 12/6
ons 13/6
tor 14/6
fre 15/6
lör 16/6PreO, Öppet DM Göteborg + Bohuslän/Dal + VästergötlandBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Kungälvs OK
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 17/6
v 25mån 18/6
tis 19/6
ons 20/6
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6
v 26mån 25/6
tis 26/6
ons 27/6
tor 28/6
fre 29/6
lör 30/6
sön 1/7
v 27mån 2/7
tis 3/7
ons 4/7
tor 5/7
fre 6/7
lör 7/7
sön 8/7
v 28mån 9/7
tis 10/7
ons 11/7
tor 12/7
fre 13/7
lör 14/7
sön 15/7
v 29mån 16/7
tis 17/7
ons 18/7
tor 19/7
fre 20/7
lör 21/7
sön 22/7
v 30mån 23/7
tis 24/7
ons 25/7
tor 26/7
fre 27/7
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7
tis 31/7
ons 1/8
tor 2/8
fre 3/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/8GötenemedelnIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/8GötenelångenIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 6/8
tis 7/8
ons 8/8
tor 9/8
fre 10/8
lör 11/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 13/8
tis 14/8
ons 15/8
tor 16/8
fre 17/8
lör 18/8RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8
v 34mån 20/8
tis 21/8
ons 22/8
tor 23/8
fre 24/8
lör 25/8DM, medel, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8
ons 29/8
tor 30/8
fre 31/8
lör 1/9OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Öppet Skaraborgsmästerskap, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 3/9
tis 4/9
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9
lör 8/9Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9
ons 12/9
tor 13/9
fre 14/9
lör 15/9
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9DM, natt, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLNStarttider
lör 22/9
sön 23/9DM, lång, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9
tor 27/9
fre 28/9Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln höst, långTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser