Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

52 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-09-30 med följande urval: Uppland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5
on 2/5MTBO Uppland, träning, StenhagenOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
to 3/5RoslagsveteranernaLänna IFUppland
närMResultat
Motionsorientering i UpplandOK LinnéUppland
närLResultat
fr 4/5
lö 5/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19må 7/5
ti 8/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
on 9/5RoslagsveteranernaLånghundra IFUppland
närMResultat
to 10/5
fr 11/5
lö 12/5
sö 13/5
v 20må 14/5
ti 15/5Motionsorientering UpplandIF ThorUppland
närLResultat
Till Skogs #1 VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2018 Etapp 1: IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
on 16/5MTBO Uppland, träning, LurboIF Thor
OK Rodhen
Uppland
M
närLVisa rutter i Livelox
to 17/5
fr 18/5
lö 19/5
sö 20/5
v 21må 21/5
ti 22/5Motionsorientering UpplandRånäs OKUppland
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Rånäs OKUppland
närMResultat
U-ringen 2018 Etapp 2: Långhundra IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närMResultat
on 23/5Öppet KM medelOK RodhenUppland
närM
Motionsorientering Sprint i Uppland på VärldsorienteringsdagenOK LinnéUppland
närS
to 24/5RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närL
23/5
Motionsorientering UpplandOK RodhenUppland
närM
24/5*
fr 25/5
lö 26/5Östhammars cykeläventyrOK RodhenUppland
M
klubbLL
25/5*
sö 27/5
v 22må 28/5
ti 29/5Enen 3-dagars, etapp 1OK EnenUppland
klubbM
26/5
U-ringen 2018 Etapp 3: OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närL
24/5
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3OK RoslagenUppland
närM
27/5*
Motionsorientering UpplandOK RoslagenUppland
närM
29/5*
on 30/5MTBO Uppland, träning, HammarskogOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närM
29/5
to 31/5RoslagsveteranernaHäverödals SKUppland
närL
30/5
fr 1/6
lö 2/6PreO, TempO-DM, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
mästT
28/5
PreO, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
natP
28/5
sö 3/6PreO, UpplandOK LinnéUppland
P
natP
28/5
v 23må 4/6
ti 5/6Enen 3-dagars, etapp 2OK EnenUppland
klubbM
26/5
Motionsorientering UpplandRasbo IKUppland
närL
4/6
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 4Länna IFUppland
närM
3/6
on 6/6
to 7/6
fr 8/6
lö 9/6SlottssprintenSigtuna OKUppland
natS
3/6
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUppland
natSS
3/6
sö 10/6
v 24må 11/6
ti 12/6Enen 3-dagars, etapp 3OK EnenUppland
klubbM
26/5
on 13/6
to 14/6Medel-KM, Klubbdagen IF Thor, OL-skoleavslutningIF ThorUppland
klubbM
11/6
fr 15/6
lö 16/6
sö 17/6
v 25må 18/6
ti 19/6
on 20/6
to 21/6
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6
v 26må 25/6
ti 26/6
on 27/6PreO, Dag-DM, UpplandLänna IFUppland
P
mästP
to 28/6
fr 29/6
lö 30/6
sö 1/7
v 27må 2/7
ti 3/7
on 4/7
to 5/7
fr 6/7
lö 7/7
sö 8/7
v 28må 9/7
ti 10/7
on 11/7
to 12/7
fr 13/7
lö 14/7
sö 15/7
v 29må 16/7
ti 17/7Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland
mästS
on 18/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland
mästS
to 19/7
fr 20/7
lö 21/7
sö 22/7
v 30må 23/7
ti 24/7
on 25/7
to 26/7
fr 27/7
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7
ti 31/7
on 1/8
to 2/8
fr 3/8
lö 4/8
sö 5/8
v 32må 6/8
ti 7/8
on 8/8
to 9/8
fr 10/8
lö 11/8
sö 12/8MtbO, RodhenmedelnOK RodhenUppland
M
natM
RodhenmedelnOK RodhenUppland
natM
5/8
v 33må 13/8
ti 14/8Motionsorientering UpplandOK RodhenUppland
närM
14/8*
on 15/8
to 16/8
fr 17/8
lö 18/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natM
sö 19/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natL
v 34må 20/8
ti 21/8
on 22/8
to 23/8
fr 24/8DM, natt, UpplandRånäs OKUppland
mästLN
lö 25/8
sö 26/8DM, lång, UpplandLänna IFUppland
mästL
v 35må 27/8
ti 28/8
on 29/8
to 30/8
fr 31/8
lö 1/9PreO, Natt-DM, UpplandLånghundra IFUppland
P
mästP
PreO, TempO, UpplandOK LinnéUppland
P
natT
sö 2/9PreO, UpplandOK LinnéUppland
P
natP
v 36må 3/9
ti 4/9Motionsorientering UpplandRasbo IKUppland
närL
3/9
on 5/9
to 6/9
fr 7/9
lö 8/9Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natM
2/9
sö 9/9Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natL
2/9
v 37må 10/9
ti 11/9
on 12/9
to 13/9
fr 14/9
lö 15/9
sö 16/9
v 38må 17/9
ti 18/9
on 19/9
to 20/9
fr 21/9
lö 22/9DM, medel, UpplandOK TriangelnUppland
mästM
sö 23/9DM, stafett, UpplandLånghundra IFUppland
mästSL
v 39må 24/9
ti 25/9
on 26/9
to 27/9
fr 28/9
lö 29/9VÖOL 2-dagarsVallentuna-Össeby OLUppland
natM
sö 30/9VÖOL 2-dagarsVallentuna-Össeby OLUppland
natM

Annonser