Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

643 tävlingar hittades mellan 2018-05-10 och 2018-06-16 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 19to 10/5Kalmar OK NärtävlingKalmar OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars Etapp 1Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelNjurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-O Bodafjället, KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
Sprint-KM Halmstad OKHalmstad OKHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 6Garda OKGotland
närMResultat
fr 11/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medelKovlands IF
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötland
LP
natL
lö 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Test Stafett 5Skene Sim o ISVästergötland
närSSResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomslägerFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
sö 13/5UngdomslägerFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad långHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
Älgots cup sydöstra kretsenAndrarums IFSkåne
närLResultat
v 20må 14/5Östgötaserien i MTBO deltävling 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kart o Hoj del 1Rehns BKHälsingland
M
närM
VOK Motionsorientering 1 (Hällfors)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 15/5FOK:s sprintcup etapp 2Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
Ungdomens 5-dagars 2018 E2 SprintKalmar OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholm
distLResultat
Veterantävling scoutstuganNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skol-OL LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Skol-OL TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Dala-Veteran 15 maj 2018Smedjebackens OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 3OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL KnutsbolOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars, etapp 2Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 2OK StigenSmåland
närMResultat
Minialliansen 15 MajVimmerby OKSmåland
närSResultat
Motion-OL JutvikenKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Månadens bana majUlricehamns OKVästergötland
klubbL
OL-NV KlubbmästerskapFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
7-klubbs, Örnliga 1Husums IF OKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, Motokrossbanan ÅrsundaÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering RackstadOK JösseVärmland
närLResultat
Motionsorientering UpplandIF ThorUppland
närLResultat
Norrcupen 180515Forsa OKHälsingland
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2OK ÄlgenVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSSResultat
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs #4Alfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
UngdomskretsFalköpings AIK OKVästergötland
närLResultat
Eskilstuna Sprint CUP #2Kjula IFSödermanland
närSResultat
Falukretserns ungdomsserieGrycksbo IF OKDalarna
närSResultat
SAKO Ungdomsserien Etapp 3OK GipenBohuslän-Dal
närMResultat
Till Skogs #1 VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2018 Etapp 1: IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
VPT, deltävling 2Västerås SOKVästmanland
närSResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-SprintOK ÄlgenVärmland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
on 16/5O-ligan deltävling 1OK KroppefjällBohuslän-Dal
närMResultat
Skol-OL KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomskretstävling IF HagenIF HagenVästergötland
närMResultat
Kommunmästerskap ÅK 5A FornbyskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5A VitalisTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5B FornbyskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5B VitalisskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK5 KyrkskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK5 SkärlagsskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbM
Skol-OL KålltorpskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
VeckoturenGävle OKGästrikland
klubbLResultat
Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 1 av 4 VT [Bredared]Bredareds IF
SOK 68
Västergötland
närMResultat
Mtb-o träningstävling, sprintOK SkogshjortarnaVästergötland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Uppland, träning, LurboIF Thor
OK Rodhen
Uppland
M
närLVisa rutter i Livelox
Onsdagsorientering 1, SärnaSärna SKDalarna
närS
Ungdomsserie 2, VästraOK SkogsfalkenBlekinge
närLResultat
4-sprinten 1Timrå SOKMedelpad
närSResultat
Ungdomsserie 2, Östra BlekingeOK OrionBlekinge
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsunds cupen 2018, deltävling 2Ålems OKSmåland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 3Tolereds Allmänna IKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch Västra kretsenFrämmestads IKVästergötland
närMResultat
to 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästSResultat
POL-TibroHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanland
klubbLResultat
Veteran-OL BarnarpJönköpings OKSmåland
närMResultat
VR VeteranVandrarringenVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 7OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GOK VeteranOL, KrogstorpGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 2 Stockviks skidstadionSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Taik Veteran OLTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
närMResultat
OLGY Lång-KMOL Teamet OlofströmBlekinge
klubbLResultat
DOK:s motions-OL BruketDegerfors OKVärmland
närSResultat
Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 7Visborgs OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars, etapp 3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motion-OL SätterbronKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering Lillängsviken SkoghallOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM-SprintKarlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närSResultat
OCK träning Äspet-YngsjöOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Borlänge - Säter träningDomnarvets GOIFDalarna
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Motionsorientering, Vittensten (Åmotfors)Åmotfors OKVärmland
närLResultat
Sommarcupen etapp 1Kungälvs OKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens ungdomsserie del1Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 5Trosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
JukolaträningGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
Medel-KMCentrum OKStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 3IK HakarpspojkarnaSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 18/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 19/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, lång + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SmålandSOK AnebySmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
HammarslagetOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Klackenloppet, dag 1Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Stöcksjö IS vårtävlingStöcksjö ISVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMIFK Lidingö SOKStockholm
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMResultat
Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2OK NackheHalland
närLResultat
Ungdomstrollet, GotlandSvaide Roma SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästSResultat
Lång-KMBoxholms OK
Linköpings OK
Östergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natM
Frösö 5-dagars, etapp 4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 20/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Jukolatest - BrosjönTullinge SKStockholm
klubbLResultat
Klackenloppet, dag 2Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
KMOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbLResultat
Dag-KM SnättringeSnättringe SKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natL
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland
distMResultat
DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 4Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarcupen deltävling 1Attunda OKStockholm
närSResultat
Avslutning - Nybörjarkurs vuxnaMälarö SOKStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 21må 21/5Gripsholmsskolan Skolmästerskap Grupp 1-2OK GripSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Gripsholmsskolan Skolmästerskap Grupp 3OK GripSödermanland
närLResultat
Kart o Hoj del 2Rehns BKHälsingland
M
närM
Motionsorientering LångbroparkenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närSResultat
VärmlandsSerien MTBO Del. 2Kils OKVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motionsorientering 2 (Berg)Vännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 22/5Skogsfemman-1Fältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Mariefredsskolan SkolmästerskapOK GripSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran-OLBjursås OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 4OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Krets Motions-OL DOK LidetorpOK DjerfVärmland
närL
Kretsträning Bergshyddan Tidaholm SOK SisuVästergötland
närLResultat
DOK:s Krets/motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 3OK StigenSmåland
närMResultat
Norrcupen 2018-05-22Ljusdals OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Pokaljakten 2018, deltävling 2OK TyrVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, Ulvkisbo sjönÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
BOL180522Bolidens SKVästerbotten
närMVisa rutter i Livelox
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Brunskogsfjället (uppe på)OK MangenVärmland
närLResultat
VPT, deltävling 3Köping-Kolsva OKVästmanland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-Dagars Etapp 3Alstermo IF
Torsås OK
Småland
närL
7-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närMResultat
Sörklubbs #5 MTBO+Fot OLEdsbyns OKHälsingland
LM
närMResultat
NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
Eskilstuna Sprint CUP #3Stora Sundby GoIFSödermanland
närSResultat
Brösarps sprintenAndrarums IFSkåne
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UpplandRånäs OKUppland
närLResultat
SAKO Ungdomsserien Etapp 4Trollhättans SOKVästergötland
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Rånäs OKUppland
närMResultat
U-ringen 2018 Etapp 2: Långhundra IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närMResultat
VB-SerienGrangärde OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Utby IK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Herrmatchen 2018, Västra SkaraborgskretsenRyda SKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
on 23/5FOK:s sprintcup etapp 3Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet KM medelOK RodhenUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
World Orienteering DayÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
Skol-DMHudiksvalls OKHälsingland
närSResultat
MtbO Bjästamon / World Orienteering DaySkogslöparnaÅngermanland
M
närM
Park Tour Värmland (PTV) del 3/World Orienteering DayOK TyrVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Skatås med World Orienteering DayIK SternGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
WOD-sprinten 2018Norbergs OKVästmanland
klubbSVisa rutter i Livelox
Motions-OL - Borås 2 av 4 VT [Hestra]Hestra IFVästergötland
närMResultat
Fjällfemman 1Åre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Onsdagsorientering 2, SärnaSärna SKDalarna
närS
Ungdomsserien deltävling 2IFK Linköpings OSÖstergötland
närLResultat
Ungdomsserie 3 Blekinge Västra OK Vilse 87Blekinge
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Sprint i Uppland på VärldsorienteringsdagenOK LinnéUppland
närS
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 3Ronneby OKBlekinge
närSVisa rutter i LiveloxResultat
4-sprinten 2Selånger SOKMedelpad
närSResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
U-serien Norra kretsen Etapp 1OK AmneVästergötland
klubbS
to 24/5OCK träning FKGOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
POL-MariestadHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMIK UvenGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning Sommarcupen KMGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
TräningsorienteringSeskarö IFNorrbotten
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien Östra KretsenHjobygdens OKVästergötland
närSResultat
WOD StorsjöskolanÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLMålilla OKSmåland
närLResultat
Veteran-OL tävling 8Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL nr 3Selånger SOKMedelpad
närLResultat
Veteran OLLerums SOKGöteborg
närLResultat
MOL 10Garda OKGotland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering-Herrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering Riddarsten med World Orienteering DayLerums SOKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering UpplandOK RodhenUppland
närM
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars, etapp 5Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering SAIK med World Orienteering DaySävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Borlänge-Säter träning GyllbergenStora Tuna OKDalarna
närL
Motions-O MorokulienOK HierneVärmland
närL
Motions-OL HultetKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienMålilla OKSmåland
närLResultat
Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
KM, sprintOK KolmårdenÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
PoarpssprintenIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSResultat
Poängjakt 6Trosabygdens OKSödermanland
klubbMResultat
SkärmjaktenÅrsunda IFGästrikland
närLResultat
Sommarcupen etapp 2Kungälvs OKGöteborg
klubbLResultat
Sommarserie 3Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungoteket SprintstafettGöteborg-Majorna OK
Sävedalens AIK
Göteborg
närSSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 2Ankarsrums OKSmåland
närMResultat
Ymer MTB-O med OIK YmerVästergötland
LM
närMResultat
Torsdagsträning 20180524Täby OKStockholm
klubbLResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 2 - OK KåreOK KåreDalarna
närLResultat
fr 25/5StOF SommarlägerTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närL
Jukola Träning Tibro MomentOLTibro OKVästergötland
närL
BjörkstubbematchenOK KullingshofVästergötland
närLResultat
StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 26/5StOF SommarlägerTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närL
Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orienteringsskytte, KlassisktOK KlemmingenSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stråken dubbelsprint, etapp 1Mullsjö SOKVästergötland
natSResultat
Stråken dubbelsprint, etapp 2Mullsjö SOKVästergötland
natSResultat
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Östhammars cykeläventyrOK RodhenUppland
M
klubbLLVisa rutter i Livelox
Dag-KMLindebygdens OKÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
JukolaTest TibroTibro OKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
JukolaträningOK OrionBlekinge
klubbL
DM, sprint, Västmanland + VPT-4OK HedströmmenVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-test, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mölnbacka AIS och Deje SkidföreningDeje SFVärmland
närLResultat
Älvsbyn vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LördagsträningIF Marin VästGöteborg
klubbM
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien deltävling 5Nässjö OKSmåland
närLResultat
MtbO, Svenska Cupen, # 1, sprintTrollhättans SOKVästergötland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Främmestad Klubbmästerskap Orientering 2018 Främmestads IKVästergötland
klubbM
StOF Sommarläger ÄventyrsstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närSLStarttider
Jukola Träning Tibro VägvalTibro OKVästergötland
närL
sö 27/5StOF SommarlägerTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närL
Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, DalarnaKorsnäs IF OKDalarna
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Orienteringskytte, SM MasstartOK KlemmingenSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SprintstafettKorsnäs IF OKDalarna
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SkåneLunds OKSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Jukola Träning Tibro StafettOLTibro OKVästergötland
närL
MtbO, Svenska Cupen, # 2, medelTrollhättans SOKVästergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsbyn vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3Fjärås AIKHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KMCentrum OKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-test, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasserLunds OKSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närLResultat
v 22må 28/5WOD HammerdalÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motions Orientering Rudan Haninge SOKStockholm
närMResultat
Kart o Hoj del 3Rehns BKHälsingland
M
närM
Motionsorientering MTBOHaninge SOKStockholm
M
närM
VOK Motionsorientering 3 (Marahällan)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 29/5Brödkavlen Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
FOK:s sprintcup etapp 4Falkenbergs OKHalland
närSResultat
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
U5-dagars Etapp 4Emmaboda Verda OKSmåland
närMResultat
WOD HäggenåsÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
SMOL-kaveln 2018Strängnäs-Malmby OLSödermanland
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran OLHJS-Vansbro OKDalarna
närLResultat
Mattila Grand PrixTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närM
Motions-OL VillingsbergOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 4OK StigenSmåland
närMResultat
Motion-OL GarnisonenKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Motionsorientering för alla!Avesta OKDalarna
närL
Sörklubbs #6 Rehns BKHälsingland
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Skogsfemman 2OK StorsjönJämtland-Härjedalen
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, OppsjönÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
Motionsorientering TaserudOK JösseVärmland
närLResultat
Motionsorientering, Sprintcup 2, SkellefteåSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrcupen 180529Hudiksvalls OKHälsingland
närMResultat
Poängjakt 7Trosabygdens OKSödermanland
klubbSResultat
SK Björnen Motionsorientering 1SK BjörnenVästerbotten
närMResultat
Sprintcupen 2018, etapp 1Markbygdens OKVästergötland
närLResultat
Sprintcupen 2018, etapp 2Markbygdens OKVästergötland
närLResultat
Ungdomsserie och NOK-träning sprintTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närSResultat
VPT-FINALSurahammars SOKVästmanland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandsserien MTBO deltävling 3Skattkärrs SOKVärmland
M
närMResultat
Pokaljakten 2018, deltävling 3Kils OKVärmland
närL
7-Klubbs, Örnligan 2OK NolaskogsarnaÅngermanland
närLResultat
Enen 3-dagars, etapp 1OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomstävling och Kretsträning Södra Skaraborgskretsen Gudhems IFVästergötland
närMResultat
VB-serien 29 majSmedjebackens OKDalarna
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #4OK TorSödermanland
närSResultat
U-ringen 2018 Etapp 3: OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
Höglandets sprintcup deltävling 1Eksjö SOKSmåland
närSResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3OK RoslagenUppland
närMResultat
Motionsorientering UpplandOK RoslagenUppland
närM
on 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLOK SkärmenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KlubbmatchSol TranåsSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet SalaortsmästerskapSala OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veckoturen RullsandSkutskärs OKGästrikland
närM
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 3 av 4 VT [Nordskogen]IK YmerVästergötland
närMResultat
Mtb-o träningstävling, medelOK SkogshjortarnaVästergötland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Fjällfemman 2Åre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
MTBO Uppland, träning, HammarskogOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
Onsdagsorientering 3, SärnaSärna SKDalarna
LM
närL
Park tour Värmland (PTV), Deltävling 4 - finalKils OKVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens ungdomsserie 3Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie 4 Blekinge VästraStigmännen Karlshamns OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
O-ligan deltävling 2OK SkärmenBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Chokladjakten 2018Lidköpings VSKVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien Östra skaraborgSOK TräffVästergötland
närMResultat
Siljanskretsens ungdomsserie - IFK Mora OK IFK Mora OKDalarna
närMResultat
MTBO Kalmarsunds cupen deltävling 3Nybro OKSmåland
M
närMVisa rutter i LiveloxStarttider
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 4Karlskrona SOKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3 - Svärdsjö SOKSvärdsjö SOKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 31/5Borlänge-Säter teknikträningDomnarvets GOIFDalarna
närM
Motionsorientering SunnanåLångvikens OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
POL-TräffHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 9Degerfors OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLVK UvarnaMedelpad
närLResultat
Veteran OLSjövalla FKGöteborg
närLResultat
RoslagsveteranernaHäverödals SKUppland
närLResultat
Motionsorientering 9Visby IF Gute SOKGotland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering RiddarstenLerums SOKGöteborg
närLResultat
DOK:s motions-OL SolbergaDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motion-OL Hultet AvslutningKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Motions-O Stegen, KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
Motionsorientering BjursjöstuganUddevalla ISBohuslän-Dal
närMResultat
Teknikträning GBG SYDFrölunda OLGöteborg
klubbL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
klubbMResultat
Motionsorientering HammaröOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning BalsbergetOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Motionsorientering Umeå 31 majUmeå OKVästerbotten
närSResultat
Skärmjakt #2OK Pers LärjungarGästrikland
klubbLResultat
Sommarcupen etapp 3Kungälvs OKGöteborg
klubbL
Korridor, terrängbana, västra, kortSurahammars SOKVästmanland
klubbM
Korridor, terrängbana, västra, långSurahammars SOKVästmanland
klubbL
Myggmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland
distMResultat
ORIENTERINGSSKYTTE Öppet Sprint-KM HJS-Vansbro OKDalarna
närS
Run to the Hills 1Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch #2OK HällenSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 1/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 2/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, TempO-DM, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
mästT
PreO, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
natP
RenlunkenOK RenenNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, publiktävlingIK Hakarpspojkarna
OK Gränsen
Småland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomstävling Älgots Cup +lägerOK KompassenSkåne
närLResultat
Bakom Grönskan, vernissage och tävlingVisborgs OKGotland
närMResultat
Vårserien Etapp 4Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 3/6BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
KalvdansenOK RenenNorrbotten
distSMResultat
PreO, UpplandOK LinnéUppland
P
natP
Ösaträffen 2018 Camping/MatAlfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
KM långdistans , Väsby OKVäsby OKStockholm
klubbLResultat
SM, sprint, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Älgotscup och krets mästerskapSimrishamns OKSkåne
närSResultat
Skogis Cup nr 5Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 23må 4/6Mälarcupen deltävling 2IFK Tumba SOKStockholm
närMResultat
Sprint-KMBromma-Vällingby SOKStockholm
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm
närLResultat
Kart o Hoj del 4Rehns BKHälsingland
M
närM
Motionsorientering MTBOHaninge SOKStockholm
M
närM
Värmlandsserien MTBO deltävl 4Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars, Etapp 5Ålems OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motionsorientering 4 (Överboda)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 5/6Enen 3-dagars, etapp 2OK EnenUppland
klubbM
Dala Veteran 2018:1OK KåreDalarna
närMResultat
DM, sprint, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s sprintcup etapp 5Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL LunnahultIF HagenVästergötland
närLResultat
Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
VetOL OK Hällen Ålberga 2018-06-05OK HällenSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbträning 2018-06-05Deje SFVärmland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Provlöpning Sprint DMOK DjerfVärmland
närS
5-dagars på hemmaplan etapp 5OK StigenSmåland
närMResultat
Lilla 5-dagars, SV Kretsen Skåne, E1Malmö OKSkåne
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Skogsfemman 3Brunflo IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Ålems OK, KM långÅlems OKSmåland
klubbL
Allemansluffen, LittersboÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
DM, sprint, GöteborgMölndal Outdoor IFGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Enen 3-dagars E2OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Skjutsbol OBS Ändrad platsOK MangenVärmland
närLResultat
SK Björnen Motionsorientering 2SK BjörnenVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Län
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
VB-stafettenLudvika OK
Västerbergslagens OL
Dalarna
närMVisa rutter i Livelox
Norrcpen sprintForsa OKHälsingland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandets Sprintcup, deltävling 2SOK AnebySmåland
närSResultat
Motionsorientering UpplandRasbo IKUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM i långdistansSkogsluffarnas OKStockholm
klubbLResultat
Våravslutning "Götes minne"Väsby OKStockholm
klubbLS
7klubbs Bjästamon SkogslöparnaÅngermanland
LM
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KMTäby OKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #5IK StandardSödermanland
närSResultat
Klubbmästerskap Hellas OrienteringHellas OrienteringStockholm
klubbMResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 4Länna IFUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
on 6/6Sprinthelgen, etapp 2OK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 3OK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Aros summer summitVästerås SOKVästmanland
närMResultat
DM, sprint, MedelpadSelånger SOKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering på Centrum Team SprintCentrum OKStockholm
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Kvarnsveden, MTBO-touren Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OKDalarna
M
natMResultat
Klubbmästerskap FKG 6 juni 2018 resultat en bana i tagetFK GöingarnaSkåne
klubbLResultat
Klubbmästerskap FKG 6 juni 2018FK GöingarnaSkåne
klubbLResultat
DM, sprint, VärmlandOK DjerfVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Hagaby KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLResultat
Klubbmästerskap för Fjärås AIK, IF Rigor och OK LöftanFjärås AIKHalland
klubbLResultat
KM-dag OK Södertörn , etapp 1 - MedeldistansOK Södertörn
Skogspojkarnas OK
Stockholm
Östergötland
klubbMResultat
KM-dag OK Södertörn , etapp 2 - SprintOK Södertörn
Skogspojkarnas OK
Stockholm
Östergötland
klubbSResultat
KM-medelLunds OKSkåne
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Nationaldagsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
LådkavelnNorbergs OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KM Eksjö SOK o Vimmerby OKVästerviks OKSmåland
närLResultat
Sprint-KM för Landehof och SjövallaOK LandehofGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Centrum Team SprintCentrum OKStockholm
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
GOF jukola/venlatest 6juni + bonusträning emSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
KM Långdistans JärlaSkogsluffarnas OKStockholm
klubbLResultat
Motionsorientering Umeå 6 juniStöcksjö ISVästerbotten
närMResultat
Motionsorientering, Sprintcup 3, SkellefteåSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
BreddstafettenHudiksvalls OKHälsingland
närSM
Dag-KM 6 JuniGävle OKGästrikland
klubbL
OK Djerfs sprintstafettOK DjerfVärmland
närSSVisa rutter i LiveloxResultat
Fjällfemman 3Åre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
KM LångOK HammarenGästrikland
klubbLResultat
KM Medeldistans KIF 2018Kamrat och IF KIFStockholm
klubbM
KM långdistansIFK Mora OKDalarna
närL
KM-Sprint Eksjö SOKVästerviks OKSmåland
närSResultat
Borlänge SommarSprint 1Stora Tuna OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 3Halmstad OKHalland
närLResultat
Onsdagsorientering 4, IdreSärna SKDalarna
närM
to 7/6Lilla 5-dagars etapp 2Rävetofta OKSkåne
närL
MtbO, Kvarnsveden, MTBO-touren Dalarna, teknikträningKvarnsvedens GOIF OKDalarna
M
närM
POL i HjoHjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbLResultat
Träningsorientering Seskarö IFNorrbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL 2018-06-07Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
Veteran-OL JäbovägenJönköpings OKSmåland
närMResultat
VOL SilvergruvanSala OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLLinköpings AIKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 5, LV5Sundsvalls OKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KM lång för Orion och KSOK OK OrionBlekinge
klubbL
MOL 8Svaide Roma SOKGotland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Konsultkampen 2018Sundbybergs IKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering för alla!Avesta OKDalarna
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-O Mjögsjön, KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
Motionsorientering JakobsbergsskogenOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning Rinkaby skjutfältOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Sommarcupen etapp 4Kungälvs OKGöteborg
klubbL
TjuststafettenVästerviks OKSmåland
närSL
Ungdomsserien deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
närMResultat
Ungdomsserien Vimmerby 7 juniVimmerby OKSmåland
närLResultat
Borlänge-Säter teknikträning StafettDomnarvets GOIFDalarna
klubbL
Skärmjakt 4Järbo OKGästrikland
klubbL
fr 8/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, sprintOK KåreDalarna
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
StafetträningIFK Mora OKDalarna
närSL
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonErikssonStorviks IFGästrikland
närL
lö 9/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, långIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonErikssonStorviks IFGästrikland
närL
DM, medel, Medelpad + Jämtland-HärjedalenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästMResultat
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #4, långOK KåreDalarna
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
SlottssprintenSigtuna OKUppland
natSResultat
KM - Dalarnas Skogsflickor/Skogskarlars KlubbBjursås OKDalarna
klubbLResultat
Fejden Småland-Östergötland 2018 för Skogsflickor och SkogskarlarBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
närLResultat
Klubbmästerskap Lång för MOK och OKKMalmö OKSkåne
klubbLResultat
Vårserien Etapp 5Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO på Öland + DM, SmålandNybro OKSmåland
P
mästP
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUppland
natSSResultat
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 10/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonErikssonStorviks IFGästrikland
närL
DM, lång, Jämtland-Härjedalen + BräcketräffenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästLResultat
DM, sprint, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, medelOK KåreDalarna
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO på ÖlandNybro OKSmåland
P
natP
Klubbmästerskap, långdistansSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbLResultat
Skogs-KMAttunda OKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
YOK Cross Town RunYstads OKSkåne
närPM
Tävling individuell startIFK Mora OKDalarna
närL
Lång-KMJärfälla OK
OK Roslagen
Stockholm
Uppland
klubbLResultat
Orienteringens dagSärna SKDalarna
närM
Triangelmatchen Västmanland-Uppland-Gästriklands skogsflickorVandrarringenVästmanland
närLResultat
KM Uddevalla OKUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbMResultat
v 24må 11/6Testlopp Jukola 11/6Tullinge SKStockholm
klubbLResultat
MSI UngdomsavslutningMatteus SIÖstergötland
klubbSLResultat
Kart o Hoj del 5 FinalRehns BKHälsingland
M
närM
3-Dagars 2018, etapp 1Norbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SK Björnen Motionsorientering 3SK BjörnenVästerbotten
närMResultat
VOK Motionsorientering 5 (Hemberget)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 12/6Enen 3-dagars, etapp 3OK EnenUppland
klubbM
3-Dagars 2018, etapp 2Norbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-cup 1Gotlands Bro OKGotland
närSResultat
Tisdags-OL HäggumIF HagenVästergötland
närLResultat
Dala Veteran-OLIK Jarl RättvikDalarna
närMResultat
Motions-OL MossbergaOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Waxholms OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Lilla 5-dagars etapp 3Lunds OKSkåne
närL
Norrcupen 2018-06-12Ljusdals OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Uppvidingekarusellen 2018-06-12Kexholms SKSmåland
närLResultat
Närmixen 2018Lesjöfors SKVärmland
närM
Skogsfemman etapp 4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Allemansluffen, LjusbrunnÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
DOKs,KM 2018Degerfors OKVärmland
närMResultat
Höglandets Sprintcup Deltävling 3Nässjö OKSmåland
närSResultat
KM Kils OK & Lustens OKLustens OKVärmland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering VassvikaOK JösseVärmland
närLResultat
Sprintcupen 2018 E3Markbygdens OKVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintstafett VänersborgVänersborgs SKVästergötland
närSS
Träningsserie 2Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering KroksjönSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
JukolatestJärfälla OKStockholm
klubbLVisa rutter i Livelox
KMOK HällenSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sävedalens AIK, KM 2018Sävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Tredagars 2018 Etapp 3OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Zontävling Markaryds FKMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
närMResultat
Sommartouren 1Väsby OKStockholm
klubbLStarttider
JukolarodeoAttunda OKStockholm
klubbLResultat
AKRON-matchenLidköpings VSKVästergötland
närLResultat
Eskilstuna Sprint CUP #6Ärla IFSödermanland
närSResultat
Extravagansa 2018Ulricehamns OKVästergötland
närSResultat
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distSResultat
on 13/63-Dagars 2018, etapp 3Norbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL Annebergs GIFAnnebergs GIFSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sundsvalls Arbetsplatsorientering #4Sundsvalls OKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Skatås del2Sävedalens AIKGöteborg
närLResultat
VeckoturOslättforspojkarnas IKGästrikland
närLResultat
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
Motions-OL - Borås 4 av 4 VT [Knektås]Borås GIFVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Fjällfemman 4Åre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
HSOK 50 år! JubileumsorienteringHelsingborgs SOKSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kalmarsundscupen Etapp 4SOK ViljanSmåland
M
närM
Klubbserien #2IFK Hedemora OKDalarna
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Uppland i TjäderleksbergenOK LinnéUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-träning TullingeTullinge SKStockholm
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Onsdagsorientering 5, SärnaSärna SKDalarna
närM
VeteranmatchKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Borlänge SommarSprint 2Stora Tuna OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
KM Sprint-orienteringStigmännen Karlshamns OKBlekinge
klubbS
SpettaloppetSnättringe SKStockholm
klubbSResultat
to 14/6Medel-KM, Klubbdagen IF Thor, OL-skoleavslutningIF ThorUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
POL AxvallHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veterantävling OK MotalaÖstergötland
närLResultat
Veteran-OL VaggerydVaggeryds SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 6 MedelpadTimrå SOKMedelpad
närLResultat
Veteran-OL GöteborgIK SternGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tjogetträning Sporrkulla 14 juni 2018FK GöingarnaSkåne
klubbLResultat
MOL 11Visborgs OKGotland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL RöhöjdenDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM SprintLjusdals OKHälsingland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-o ArderhagetÅrjängs OKVärmland
närLResultat
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Motionsorientering SkattkärrOK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Lilla 5 dagars etapp 4OK SilvaSkåne
närL
OCK träning KronoskogenOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLVisa rutter i Livelox
Borlänge-Säter träning GunnarsboStora Tuna OKDalarna
närL
Motionsorientering Umeå 14 juniUmeå OKVästerbotten
närLResultat
Sommarcupen etapp 5Kungälvs OKGöteborg
klubbL
TjogetträningHalmstad OKHalland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dal
närM
Dag KMHaninge SOKStockholm
klubbLResultat
KlubbstafettenIK UvenGöteborg
klubbSLVisa rutter i LiveloxResultat
SkällanOK SödertörnStockholm
klubbMResultat
Öppet Varbergsmästerskap SprintFK Friskus-VarbergHalland
närSResultat
Alehofs km medelOK AlehofGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Jämtland/HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
mästS
fr 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
närM
lö 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medelHelsingborgs SOKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
närM
JukolaOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbL
Kristinehamns OK Träningsbana MTBOKristinehamns OKVärmland
M
närM
PreO, Öppet DM Göteborg + Bohuslän/Dal + VästergötlandBohuslän-Dals OF
Kungälvs OK
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
mästL
DOF-läger, etapp 1Domnarvets GOIFDalarna
närL
StorvästloppetÅrsunda IFGästrikland
klubbMResultat
Skogskarlar Länskamp Dalarna - VästmanlandSala OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Trimtex cup 2Gävle OKGästrikland
närLVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser