Swedish Orienteering Federation

Event calendar

127 events were found between 10/05/2018 and 16/06/2018 with the following selection: International event, Championship event, National event, Regional event.

Date Event Organiser Regions
D
Cl
F
ED
T
ED
w 19Thu 10/5Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
AlvestaträffenAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelÅngermanlands Orienteringsförbund
Njurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Fri 11/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medelÅngermanlands Orienteringsförbund
Kovlands IF
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
FT
natL
Sat 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
T
natP
Sun 13/5Gävleloppet, långGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad långHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
T
natP
w 20Mon 14/5
Tue 15/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
regSShow routes in LiveloxResults
Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
regLResults
Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Wed 16/5Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
regSShow routes in LiveloxResults
Thu 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
champsSResults
Fri 18/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
regSShow routes in LiveloxResults
Sat 19/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, lång + För-USMBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, SmålandSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
HammarslagetOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Klackenloppet, dag 1Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Stöcksjö IS vårtävlingStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Ungdomstrollet, GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
champsSResults
Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
champsRSShow routes in LiveloxResults
Sun 20/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel + För-USMBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
champsRSShow routes in LiveloxResults
Klackenloppet, dag 2Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
regMResults
DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natRMShow routes in LiveloxResults
w 21Mon 21/5
Tue 22/5
Wed 23/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
regSShow routes in LiveloxResults
Thu 24/5
Fri 25/5StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
Sat 26/5Bollnästräffen, medelRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Stråken dubbelsprint, etapp 1Mullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natSResults
Stråken dubbelsprint, etapp 2Mullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natSResults
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
Älvsbyn vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, Västmanland + VPT-4OK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
JVM-test, medelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
champsRSShow routes in LiveloxResults
DM, sprintstafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
champsRSShow routes in LiveloxResults
MtbO, Svenska Cupen, # 1, sprintTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
M
natSShow routes in LiveloxResults
Sun 27/5Bollnästräffen, långRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, DalarnaKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
regSShow routes in LiveloxResults
SprintstafettKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
regRSShow routes in LiveloxResults
Umeå OK, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
Älvsbyn vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, SkåneLunds OKSkånes Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
MtbO, Svenska Cupen, # 2, medelTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
M
natMShow routes in LiveloxResults
SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
regRMShow routes in LiveloxResults
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
regRSResults
JVM-test, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
DM, sprintstafett, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
champsRSShow routes in LiveloxResults
DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkånes Orienteringsförbund
champsRSShow routes in LiveloxResults
DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasserLunds OKSkånes Orienteringsförbund
regSShow routes in LiveloxResults
w 22Mon 28/5
Tue 29/5
Wed 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
regSShow routes in LiveloxResults
Thu 31/5Myggmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästriklands Orienteringsförbund
regMResults
Fri 1/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Sat 2/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
PreO, TempO-DM, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
T
champsT
PreO, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
T
natP
RenlunkenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
SM, sprint, individuell, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Smålands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
SM, sprint, individuell, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Smålands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
SM, sprint, publiktävlingIK Hakarpspojkarna
OK Gränsen
Smålands Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
Sun 3/6BruksträffenRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
champsMShow routes in LiveloxResults
KalvdansenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
regRMResults
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
PreO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
T
natP
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
SM, sprint, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Smålands Orienteringsförbund
champsRSShow routes in LiveloxResults
w 23Mon 4/6
Tue 5/6DM, sprint, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, GöteborgMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
Wed 6/6Sprinthelgen, etapp 2OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
Sprinthelgen, etapp 3OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
MtbO, Kvarnsveden, MTBO-touren Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
natMResults
DM, sprint, VärmlandOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
Nationaldagsmedeln i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
regRSShow routes in LiveloxResults
Thu 7/6VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
regMResults
Fri 8/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, sprintOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
champsSShow routes in LiveloxResults
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Sat 9/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, långIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
DM, medel, Medelpad + Jämtland-HärjedalenÅnge OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
champsMResults
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #4, långOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
champsLShow routes in LiveloxResults
VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
regLResults
SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSResults
PreO på Öland + DM, SmålandNybro OKSmålands Orienteringsförbund
T
champsP
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natRSResults
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
Sun 10/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
DM, lång, Jämtland-Härjedalen + BräcketräffenÅnge OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
champsLResults
DM, sprint, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
DM, sprintstafett, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
champsRSShow routes in LiveloxResults
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
champsMShow routes in LiveloxResults
PreO på ÖlandNybro OKSmålands Orienteringsförbund
T
natP
w 24Mon 11/6
Tue 12/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
regSResults
Wed 13/6
Thu 14/6DM, sprint, Jämtland/HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
champsS
Fri 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprintHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
Sat 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medelHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprintHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
PreO, Öppet DM Göteborg + Bohuslän/Dal + VästergötlandBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Kungälvs OK
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
T
champsL

Advertisements