Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

47 tävlingar hittades mellan 2018-06-01 och 2018-06-30 med följande urval: Hälsingland, Jämtland-Härjedalen, Medelpad, Norrbotten, Västerbotten, Ångermanland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 22fr 1/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
30/5
Visa rutter i Livelox
lö 2/6RenlunkenOK RenenNorrbotten
distL
30/5
Livebevakning
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
30/5
Visa rutter i Livelox
sö 3/6BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
natM
28/5
DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanland
mästM
31/5
KalvdansenOK RenenNorrbotten
distSM
31/5
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natL
30/5
Visa rutter i Livelox
v 23må 4/6Kart o Hoj del 4Rehns BKHälsingland
M
närM
VOK Motionsorientering 4 (Överboda)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 5/6Skogsfemman 3Brunflo IFJämtland-Härjedalen
närM
Norrcpen sprintForsa OKHälsingland
närS
4/6
Visa rutter i Livelox
on 6/6DM, sprint, MedelpadSelånger SOKMedelpad
mästS
1/6
Fjällfemman 3Åre OKJämtland-Härjedalen
närM
Nationaldagsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
distM
30/5
Motionsorientering Umeå 6 juniStöcksjö ISVästerbotten
närM
BreddstafettenHudiksvalls OKHälsingland
närSM
30/5
to 7/6VOL 5Sundsvalls OKMedelpad
närM
5/6*
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
fr 8/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natM
3/6
lö 9/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, långIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natL
3/6
DM, medel, Medelpad + Jämtland-HärjedalenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästM
2/6
sö 10/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natM
3/6
DM, lång, Jämtland-Härjedalen + BräcketräffenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästL
2/6
v 24må 11/6Kart o Hoj del 5 FinalRehns BKHälsingland
M
närM
VOK Motionsorientering 5 (Hemberget)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 12/6Skogsfemman Frösö IFJämtland-Härjedalen
närM
Norrcupen 2018-06-12Ljusdals OKHälsingland
närM
11/6
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distS
5/6
on 13/6Fjällfemman 4Åre OKJämtland-Härjedalen
närM
to 14/6VOL 6 MedelpadTimrå SOKMedelpad
närL
14/6*
KM SprintLjusdals OKHälsingland
klubbS
Motionsorientering Umeå 14 juniUmeå OKVästerbotten
närL
13/6*
DM, sprint, Jämtland/HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
mästS
9/6
fr 15/6NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
närM
6/6
lö 16/6NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
närM
6/6
sö 17/6NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
närM
6/6
Piteå IF OrienteringsklubbPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
distM
v 25må 18/6MtbO BjästamonSkogslöparnaÅngermanland
M
närM
17/6
VOK Motionsorientering 6 (Vännäsby)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 19/6Skogsfemman 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närM
17/6
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närL
on 20/6Fjällfemman 5Åre OKJämtland-Härjedalen
närM
DM, ultralång, Gästrikland + Hälsingland med Trimtex CupHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästU
13/6
to 21/6Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6
v 26må 25/6VOK Motionsorientering 7 (Pengfors)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 26/6Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Sörklubbstävling #8Segersta OKHälsingland
närM
24/6*
on 27/6
to 28/6VOL 7Kovlands IFMedelpad
närM
SkogssprintLjusdals OKHälsingland
klubbS
Motionsorientering Umeå 28 juniUmeå OKVästerbotten
närM
27/6*
Sommarserie 4Njurunda OKMedelpad
närL
27/6
fr 29/6
lö 30/6

Annonser