Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

126 tävlingar hittades mellan 2018-07-01 och 2019-06-21 med följande urval: Upplands Orienteringsförbund.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 26sön 1/7
v 27mån 2/7
tis 3/7Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 3Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7
tor 5/7
fre 6/7
lör 7/7
sön 8/7
v 28mån 9/7
tis 10/7
ons 11/7Motionsorientering i UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/7
fre 13/7
lör 14/7
sön 15/7
v 29mån 16/7
tis 17/7Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/7
fre 20/7
lör 21/7
sön 22/7
v 30mån 23/7
tis 24/7
ons 25/7
tor 26/7
fre 27/7
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7
tis 31/7
ons 1/8
tor 2/8
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8
v 32mån 6/8
tis 7/8Rimbo/Rånäs Sprintcup del 4 samt RM-sprintRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 8/8
tor 9/8Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 10/8
lör 11/8
sön 12/8MtbO, RodhenmedelnOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenmedelnOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 13/8
tis 14/8Motionsorientering UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
ons 15/8Öppet KM långOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM medel VÖOL WOK OKÖVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 16/8Roslagsveteranerna.Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering Uppland i Stenhagen OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 17/8
lör 18/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 20/8
tis 21/8Motionsorientering L-100Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 22/8
tor 23/8RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 24/8DM, natt, UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8
sön 26/8DM, lång, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8FM L-100 IF/Sigtuna OKLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 29/8
tor 30/8RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering Uppland i Hammarskog OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 31/8
lör 1/9PreO, Natt-DM, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
PreO, TempO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natT
Öppet Roslagsmästerskap medeldistansRånäs OK
Vallentuna-Össeby OL
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 2/9PreO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 36mån 3/9
tis 4/9Motionsorientering UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9
lör 8/9Linnéklassikern, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Linnéklassikern, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9Dag-KM 2018OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 12/9Sprint-KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
tor 13/9Roslagsveteranerna.Häverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 14/9
lör 15/9
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9
lör 22/9DM, medel, UpplandOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 23/9DM, stafett, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9
tor 27/9RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9
lör 29/9VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, IF Thor ABCD-cupIF ThorUpplands Orienteringsförbund
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 1/10
tis 2/10Natt KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10Sprint-KM 2018OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/10
tor 11/10VeterantourenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10Skogskarlsmatch Uppland - GästriklandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 29/10
tis 30/10Länna öppna natt-KMLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11
fre 16/11Vintercup Etapp 1OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 17/11Upplands skogsflickors HöstblotOK Borgen
OK Triangeln
Tierps SOK
Upplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 18/11Vintercup Etapp 2OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11Höstrusket MedelRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12Vintercup Etapp 3OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12Rånäs OK's SkinkraceRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12Vintercup Etapp 4OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12Sylvestersprinten 2018Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/1TestPatrullOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbLL
TestPatull IIOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbSL
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1Vintercup Etapp 5OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Luffarligan i OkvistaskogenVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1Vintercup Etapp 6OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
lör 26/1
sön 27/1Vintercup Etapp 7OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Luffarligan i villaområdeVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 14/2
fre 15/2Vintercup Etapp 8OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
lör 16/2
sön 17/2Vintercup Etapp 9OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 8/3
lör 9/3Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
sön 10/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Veterantouren i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3Upplands Skogsflickors vårblot OK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3KM natt VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 29/3
lör 30/3OK PuhOK EnenUpplands Orienteringsförbund
närM
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4RoslagsveteranerSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 5/4
lör 6/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 17/4Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 18/4
fre 19/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Uppsala möte, sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 22/4Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 3/5
lör 4/5Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SprintövningRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 8/5
tor 9/5Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Upplands Orienteringsförbund
närSResultat
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Öppet Sprint KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tor 16/5TorsdagsträningLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 21/5U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Öppet KM medelOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 24/5
lör 25/5Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närM
sön 26/5
v 22mån 27/5
tis 28/5Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Lång KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 29/5Öppet Lång KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 30/5Klubbmästerskap Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Medel KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens SparbankRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2019 etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6KM sprint VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbSResultat
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/6Sprint KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
Medel-KMIF ThorUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motionsorientering StenhagenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 16/6PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
Skogsflickornas Triangelmatch i UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/6
fre 21/6

Annonser