Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

51 tävlingar hittades mellan 2018-07-05 och 2018-08-11 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
to 5/7Havs-OL, dag 2, sprintStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
to 5/7Havs-OL, dag 2, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 6/7 - sö 8/7Eskilstuna weekendIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 6/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natSResultat
lö 7/7Seskarö IF jubileumSeskarö IFNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 7/7 - sö 8/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natMResultat
lö 7/7 - sö 8/7Morokulien 2-dagarsÅmotfors OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLResultat
ti 10/7 - to 12/7Gotlands 3-dagarsGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 10/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 13/7 - sö 15/7Hallands 3-dagarsHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
må 16/7 - on 18/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 17/7 - on 18/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
on 18/7Forsa OK, medelForsa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
to 19/7Forsa OK, långForsa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 20/7PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
mästL
lö 21/7O-Ringen Höga Kusten, BagheerastafettenO-Ringen
intSSVisa rutter i Livelox
sö 22/7 - fr 27/7O-Ringen Höga KustenO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natLVisa rutter i Livelox
sö 22/7 - fr 27/7O-Ringen Höga Kusten, MTBOO-Ringen
M
intLVisa rutter i Livelox
fr 27/7PreO, Elitserien & A-CupenÖrnsköldsviks OKÅngermanland
P
natL
23/7
må 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distM
25/7
ti 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distL
30/7
on 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distL
31/7
to 2/8Grövelsjöorienteringen - prologenDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distL
27/7
to 2/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötland
natM
26/7
fr 3/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLK
29/7
fr 3/8 - sö 5/8GrövelsjöorienteringenDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distM
27/7
fr 3/8Malå sprintLångvikens OKVästerbotten
distS
29/7
lö 4/8GötenemedelnIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natM
29/7
lö 4/8 - sö 5/8Medeltidskampen, GotlandGarda OKGotland
natS
29/7*
lö 4/8SpringlispringetLångvikens OKVästerbotten
distM
29/7
lö 4/8MtbO, TällbergssprintenLeksands OKDalarna
M
natS
1/8
sö 5/8GötenelångenIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natL
29/7
sö 5/8MtbO, Leksands orienteringssöndagLeksands OKDalarna
M
natL
23/7
sö 5/8Augustiloppet i MotalaMotala AIF OLÖstergötland
natM
1/8
sö 5/8Tjamstan medelLångvikens OKVästerbotten
distM
29/7
må 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintLudvika OKDalarna
distS
29/7
ti 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelSkogspojkarnas OKÖstergötland
distM
31/7
ti 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långLudvika OKDalarna
distL
29/7
on 8/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettSkogspojkarnas OKÖstergötland
distSM
31/7
to 9/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natM
5/8
fr 10/8GM, sprintEksjö SOKSmåland
mästS
5/8
fr 10/8Öppna Norrlandsmästerskapen, sprintOckelbo OKGästrikland
mästS
5/8
lö 11/8GM, långEksjö SOKSmåland
mästL
5/8
lö 11/8GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distL
8/8*
lö 11/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natM
5/8
lö 11/8Öppna Norrlandsmästerskapen, medelOckelbo OKGästrikland
mästM
5/8
lö 11/8Öppna Norrlandsmästerskapen, stafettOckelbo OKGästrikland
mästSM
5/8
lö 11/8Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natM
5/8
lö 11/8Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarna
natM
5/8

Annonser