Swedish Orienteering Federation

Event calendar

271 events were found between 05/07/2018 and 18/06/2019 with the following selection: Smålands Orienteringsförbund.

Date Event Organiser Regions
D
Cl
F
ED
T
ED
w 27Thu 5/7Närtävling Jönköpings OL-AlliansIF Hallby SOKSmålands Orienteringsförbund
locSResults
Fri 6/7
Sat 7/7
Sun 8/7
w 28Mon 9/7
Tue 10/7Höglands-OLNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 11/7
Thu 12/7Rälla SommarorienteringKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubL
BOTTNARYDBottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Fri 13/7
Sat 14/7Idö OpenVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Sun 15/7
w 29Mon 16/7
Tue 17/7Höglands-OLForserums SOKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Närtävling Jönköpings Ol-alliansIK VistaSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Wed 18/7
Thu 19/7
Fri 20/7
Sat 21/7
Sun 22/7
w 30Mon 23/7
Tue 24/7
Wed 25/7
Thu 26/7
Fri 27/7
Sat 28/7
Sun 29/7
w 31Mon 30/7
Tue 31/7Höglands-OLSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
locLResults
Wed 1/8
Thu 2/8Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Fri 3/8
Sat 4/8
Sun 5/8
w 32Mon 6/8
Tue 7/8Höglands-OL Annebergs GIFAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
OL-alliansen Målilla OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Wed 8/8
Thu 9/8Veteran Ol i Södra VätterbygdenBottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Fri 10/8GM, sprintEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
Sat 11/8GM, långEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
champsLShow routes in LiveloxResults
GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Sun 12/8GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
GM, stafettEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natRLShow routes in LiveloxResults
w 33Mon 13/8
Tue 14/8Höglands-OLSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 15/8Höglandets veteran OLSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
MotionsorienteringVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Sävsjö
IFK Stockaryd
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
locLResults
Thu 16/8Veteran-OL SmedjehovJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Veteranorientering VOVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
DM i orientering för PRO och SPF Seniorerna samt Klubbmatch mellan PRO och SPFOK VivillSmålands Orienteringsförbund
locL
UngdomsserienVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
locL
Fri 17/8
Sat 18/8Klubbudkavlen 2018Lessebo OKSmålands Orienteringsförbund
clubRMResults
Sun 19/8Hökensåsracet, medelOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
Hökensåsracet, sprintOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
regSShow routes in LiveloxResults
w 34Mon 20/8Motions OL 5Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Tue 21/8MiniAlliansHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Höglandsträning 21 AugNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
locL
Wed 22/8Motionsorientering Alvesta SOKAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Grand Prix Alvesta SOKAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
NjudungsmästerskapLandsbro IF SKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Thu 23/8Tjustalliansens UngdomsserieGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Veteran-OL KrokavadetJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
UngdomsserienMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Sprint-KMSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
clubSResults
Fri 24/8
Sat 25/8DM, medel, SmålandÅlems OKSmålands Orienteringsförbund
champsMShow routes in LiveloxResults
Sun 26/8DM, stafett, SmålandKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
champsRMShow routes in LiveloxResults
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
w 35Mon 27/8Motions OL 6Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Tue 28/8Tisdagsträning öppen för allaGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
clubMResults
Höglandsträning EksjöEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
locL
Wed 29/8Motionsorientering och Grand Prix för ungdomarLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Sävsjö
IFK Stockaryd
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
locLResults
Thu 30/8Veteran OL TSOKTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Gamleby OK Veteran-OL, SkramstadGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Nissadalszonens ungdomscup etapp 4Anderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
locSResults
Tjustalliansens ungdomsserie 5Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Ungdomsserien SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
clubL
Ungdomens 5-dagars etapp 4Tenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 31/8
Sat 1/9
Sun 2/9PilaboträffenAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
Klubbmästerskap LångKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubL
w 36Mon 3/9Motions OL 7Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Tue 4/9OL-alliansenMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
HöglandsträningSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
locL
Wed 5/9Klubbmatch VeteranerOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Thu 6/9Veteranorientering HOKHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
UngdomsserienHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
BSOK Nissadalsträning Bredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locL
Fri 7/9
Sat 8/9SM, lång, kvalIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
champsLShow routes in LiveloxResults
SprintstafettOK StigenSmålands Orienteringsförbund
clubRS
Sun 9/9SM, lång, finalIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
champsLShow routes in LiveloxResults
SM, lång, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
w 37Mon 10/9
Tue 11/9
Wed 12/9MotionsorienteringVäxjö AISSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Thu 13/9Motions OL 8 samt ungdomsserieavslutningAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locSResults
Fri 14/9SM, medel, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
champsMShow routes in LiveloxResults
Älghornsnatten 2018Hässleby SOKSmålands Orienteringsförbund
locLN
Sat 15/9SM, medel, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
champsMShow routes in LiveloxResults
SM, medel, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Sun 16/9SM, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Smålands Orienteringsförbund
champsRLShow routes in LiveloxResults
w 38Mon 17/9
Tue 18/9
Wed 19/9
Thu 20/9Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Veteran OL 2018-09-20Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
clubLResults
Fri 21/9DM, natt, Småland + ÖstergötlandÖstergötlands Orienteringsförbund
SOK Aneby
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
champsLNShow routes in LiveloxResults
Sat 22/9
Sun 23/9DM, lång, Småland + ÖstergötlandÖstergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
champsLShow routes in LiveloxResults
testSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
clubL
w 39Mon 24/9
Tue 25/9Sprint-KM med KalmarsundssprintenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubSShow routes in LiveloxResults
Wed 26/9VeteranOL BodaforsBodafors OKSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Thu 27/9Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locMResults
25-mannaträning med gemansam start för tjustalliansenVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 28/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, nattOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
natMNShow routes in LiveloxResults
Sat 29/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medelOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Sun 30/9Ungdomens 5-dagars Etapp 5Jönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
w 40Mon 1/10
Tue 2/10
Wed 3/10
Thu 4/10Veteran-OL StadsparkenJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
GOK VeteranOL, GarpeGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Fri 5/10
Sat 6/10
Sun 7/10
w 41Mon 8/10
Tue 9/10
Wed 10/10
Thu 11/10Veteran-OL KFUM VidablickJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
VOK VeteranOLVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Fri 12/10Natt-KMSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
clubLNResults
Sat 13/10
Sun 14/10
w 42Mon 15/10
Tue 16/10
Wed 17/10
Thu 18/10Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Veteran-OLMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
KM-natt Kalmar OKKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubLNShow routes in LiveloxResults
Fri 19/10
Sat 20/10
Sun 21/10Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands Orienteringsförbund
OK Vilse 87
Skånes Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Blekinge Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
w 43Mon 22/10
Tue 23/10
Wed 24/10
Thu 25/10VeteranolSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Veteranorientering VOVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Fri 26/10
Sat 27/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
natRLCShow routes in LiveloxResults
Sun 28/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
natRLCShow routes in LiveloxResults
Smålandskavlen, individuell tävlingAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
w 44Mon 29/10
Tue 30/10KM-Natt Västerviks OKVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
clubSNResults
Wed 31/10Veteran-OL SOK ViljanSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
clubLShow routes in Livelox
Thu 1/11
Fri 2/11
Sat 3/11MTBO DM SmålandNybro OKSmålands Orienteringsförbund
M
regMShow routes in LiveloxResults
Sun 4/11SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Smålands Orienteringsförbund
champsUShow routes in LiveloxResults
w 45Mon 5/11
Tue 6/11
Wed 7/11
Thu 8/11
Fri 9/11
Sat 10/11
Sun 11/11
w 46Mon 12/11
Tue 13/11
Wed 14/11
Thu 15/11Kolgränna nattBottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
locMNResults
Fri 16/11
Sat 17/11
Sun 18/11
w 47Mon 19/11
Tue 20/11
Wed 21/11
Thu 22/11Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locMNResults
Fri 23/11
Sat 24/11Vintercup 1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Sun 25/11
w 48Mon 26/11
Tue 27/11Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubLNShow routes in LiveloxResults
Wed 28/11Ålems OK Veteran-OLÅlems OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in Livelox
Thu 29/11VBN deltävling 1IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locLNShow routes in LiveloxResults
Fri 30/11
Sat 1/12Sprint-KMIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
clubSResults
Sun 2/12
w 49Mon 3/12
Tue 4/12
Wed 5/12
Thu 6/12Vätterbygden by night, deltävling 2IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locLNResults
Fri 7/12
Sat 8/12Lucianatten 2018Lessebo OKSmålands Orienteringsförbund
clubLNShow routes in LiveloxResults
Sun 9/12
w 50Mon 10/12
Tue 11/12
Wed 12/12
Thu 13/12Vätterbygdden By Night #3Os HjälpkurvanSmålands Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults
Fri 14/12
Sat 15/12IKHP:s klubbmästerskap - medeldistansIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
clubMShow routes in LiveloxResults
Sun 16/12Vintercup 2 GamlebyGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
w 51Mon 17/12
Tue 18/12Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 2Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubLNResults
Wed 19/12
Thu 20/12Vätterbygden by night 4Jönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
locLNShow routes in LiveloxResults
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locSNResults
Fri 21/12
Sat 22/12
Sun 23/12
w 52Mon 24/12
Tue 25/12
Wed 26/12Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 3Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults
Annandagssprinten (anmälan endast på tävlingsdagen)Vimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Thu 27/12
Fri 28/12
Sat 29/12
Sun 30/12
w 1Mon 31/12Nyårslöpet (anmälan endast på tävlingsdagen)Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Tue 1/1
Wed 2/1
Thu 3/1
Fri 4/1
Sat 5/1
Sun 6/1
w 2Mon 7/1
Tue 8/1
Wed 9/1
Thu 10/1Vätterbygden by night deltävling #5IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locLNShow routes in LiveloxResults
Fri 11/1
Sat 12/1
Sun 13/1JulruschenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
clubM
w 3Mon 14/1
Tue 15/1Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 4Kalmar OK
Nybro OK
Smålands Orienteringsförbund
clubLNResults
Wed 16/1
Thu 17/1VBN- Vätterbygden By Night, deltävling #6IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locLNShow routes in LiveloxResults
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locMNResults
Fri 18/1
Sat 19/1
Sun 20/1Tjustalliansens Vintercup 4Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locSResults
w 4Mon 21/1
Tue 22/1
Wed 23/1
Thu 24/1Vätterbygden by night deltävling 7Os HjälpkurvanSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Fri 25/1
Sat 26/1
Sun 27/1
w 5Mon 28/1
Tue 29/1Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 5Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubLNShow routes in LiveloxResults
Wed 30/1
Thu 31/1Vätterbygden by night deltävling 8IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locLNResults
Nissadals Nattrace Anderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
locMN
Fri 1/2
Sat 2/2
Sun 3/2Tjustalliansens Vintercup 5 GamlebyGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
w 6Mon 4/2
Tue 5/2
Wed 6/2
Thu 7/2Vätterbygden by night deltävling 9OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
locLNShow routes in LiveloxResults
Fri 8/2
Sat 9/2Zonträning Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
locL
Sun 10/2
w 7Mon 11/2
Tue 12/2Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 6Kalmar OK
Nybro OK
Smålands Orienteringsförbund
clubLNResults
Wed 13/2
Thu 14/2
Fri 15/2
Sat 16/2
Sun 17/2Tjustalliansens Vintercup 6 AnkarsrumAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
clubL
Tjustalliansens Vintercup 6 Ankarsrum nr 2Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
clubLResults
w 8Mon 18/2
Tue 19/2
Wed 20/2
Thu 21/2Vätterbygden by Night 10Jönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
locLNShow routes in LiveloxResults
Fri 22/2
Sat 23/2
Sun 24/2
w 9Mon 25/2
Tue 26/2Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 7Kalmar OK
Torsås OK
Smålands Orienteringsförbund
clubLNResults
Wed 27/2
Thu 28/2Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locMNResults
Fri 1/3
Sat 2/3
Sun 3/3
w 10Mon 4/3
Tue 5/3Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 8Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubLNResults
Wed 6/3SOK Viljan veteran-OLSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
clubL
Thu 7/3Vätterbygden by night, deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locLNShow routes in LiveloxResults
Fri 8/3
Sat 9/3
Sun 10/3VinterAlliansHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
w 11Mon 11/3
Tue 12/3
Wed 13/3
Thu 14/3Vätterbygden by night #13IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locLNShow routes in LiveloxResults
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locMNResults
Fri 15/3
Sat 16/3
Sun 17/3
w 12Mon 18/3
Tue 19/3
Wed 20/3Veteranorientering Berga SOKBerga SOK
Kalmar OK
Smålands Orienteringsförbund
clubLResults
Thu 21/3Sanda OLGY, Sprint ÅrhusIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
clubSResults
Vätterbygden By Night deltävling 14IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locLN
Fri 22/3
Sat 23/3
Sun 24/3
w 13Mon 25/3
Tue 26/3Höglandets teknikträningEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
locL
FK Finn ZonnattaFK FinnSmålands Orienteringsförbund
locLN
Wed 27/3Pensionärs OLVärend GN OLSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Thu 28/3
Fri 29/3
Sat 30/3
Sun 31/3Vuxenutbildning 2019Bredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults
w 14Mon 1/4
Tue 2/4Höglandsträning NässjöNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
locL
Wed 3/4
Thu 4/4Veteran-OL Ryttarns mosseJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Veteran-OL AOK 2019-04-04Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
NissadalsträningOK StigenSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Fri 5/4
Sat 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
regL
Sun 7/4NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Höglandets Veteran-OLSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
locLResults
w 15Mon 8/4
Tue 9/4Allians Frödinge BygdegårdVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Höglandsträning TranåsSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in Livelox
Wed 10/4Motions 5-DagarsVärend GN OLSmålands Orienteringsförbund
locSResults
Thu 11/4Veteran-OL BaskarpOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
locMResults
VeteranOL, Gamleby OK, DroppstadGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
NissadalträningBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Fri 12/4
Sat 13/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
champsLShow routes in LiveloxResults
Sun 14/4Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
champsRLShow routes in LiveloxResults
w 16Mon 15/4Njudungsmästerskap NattOK BävernSmålands Orienteringsförbund
locLNResults
Tue 16/4AlliansHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Wed 17/4Veterantävling IFK StockarydIFK StockarydSmålands Orienteringsförbund
locL
VeteranorienteringVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Veteranorientering Ålems OKÅlems OKSmålands Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults
MotionsorienteringVäxjö AISSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Thu 18/4Tjustmästerskap natt 2019Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locLNShow routes in LiveloxResults
Fri 19/4Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
Sat 20/4
Sun 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
w 17Mon 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
Tue 23/4Ungdomsserie Höglandszonen, deltävling 1Nässjö OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 24/4Höglandets Veteran OLSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering och Grand PrixLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
OL-alliansen Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Thu 25/4Veteran-OL Månsarp k:aJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
U-5dagarsIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locSResults
Fri 26/4
Sat 27/4
Sun 28/4OK BävernOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
w 18Mon 29/4Motions OL 1 2019Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Tue 30/4
Wed 1/5LagadalskampenFK FinnSmålands Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Thu 2/5Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
locM
Nissadals UngdomscupOK VivillSmålands Orienteringsförbund
locLResults
UngdomsserienHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Fri 3/5
Sat 4/5Nybro OK, långNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
Sun 5/5Nybro OK, medelNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
w 19Mon 6/5Motions OL 2 2019Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Tue 7/55-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmålands Orienteringsförbund
locLResults
MiniAlliansHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in Livelox
Tjustalliansens ungdomsserie 1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Ungdomens 5-dagars Etapp 1Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Ungdomens 5-dagars etapp 2 och Södra VätterbygdsmästerskapVaggeryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmålands Orienteringsförbund
locLResults
Wed 8/5Höglandets VeteranolGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
locL
Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Sävsjö
IFK Stockaryd
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Thu 9/5Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Fri 10/5
Sat 11/5Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
locM
Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Sun 12/5
w 20Mon 13/5Motions OL 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Tue 14/55-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Miniallians Södra ViVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
Wed 15/5Höglandets Veteran-OLOK BävernSmålands Orienteringsförbund
locM
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
regMShow routes in LiveloxResults
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Sävsjö
IFK Stockaryd
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
locLResults
Thu 16/5GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locL
Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
locSResults
Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Fri 17/5
Sat 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
champsRSShow routes in LiveloxResults
Sun 19/5NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
locL
NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
locRMShow routes in LiveloxResults
w 21Mon 20/5Motions OL 4Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Tue 21/5OL-alliansenMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 22/5MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
M
regMShow routes in LiveloxResults
Thu 23/5veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
VeteranorienteringHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
UngdomsserienMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Fri 24/5
Sat 25/5Aboda-träningKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubL
NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
Sun 26/5LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natRSShow routes in LiveloxResults
w 22Mon 27/5
Tue 28/55-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmålands Orienteringsförbund
locLResults
FK Finn NärtävlingFK FinnSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Wed 29/5UngdomsserienHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locL
Veteran-OLMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
UngdomsserienHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Sävsjö
IFK Stockaryd
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Thu 30/5Georg Käcks MinneOK BävernSmålands Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults
Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
locSResults
Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 31/5
Sat 1/6
Sun 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natSShow routes in LiveloxResults
w 23Mon 3/6Tjuststafetten 3 juniAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locRMResults
Tue 4/6Zontävling i HannabadMarkaryds FKSmålands Orienteringsförbund
locL
Veteran-OL Södra Vätterbygden RöshultJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
5-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Höglandets SprintcupSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
Zontävling i HannabadMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
locMResults
Ungdomens 5-dagars Etapp 5Emmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
locL
Wed 5/6AOK VeteranAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Veteran OL, Nässjö OKNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
locL
Thu 6/6HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
regSShow routes in LiveloxResults
Fri 7/6
Sat 8/6Skogskarlsfejd Småland-ÖstergötlandEksjö SOK
SOK Aneby
Smålands Orienteringsförbund
locLResults
Sun 9/6
w 24Mon 10/6
Tue 11/6OK Älme närtävlingOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Höglandets SprintcupEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
Alla mot Alla E1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubL
Wed 12/6Veteran-OLAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Nybro OK Veteran-OLNybro OKSmålands Orienteringsförbund
clubLResults
Thu 13/6Veteran-OL i Södra Vätterbygden Vaggeryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Fri 14/6
Sat 15/6
Sun 16/6
w 25Mon 17/6
Tue 18/6Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Höglandets Sprintcup IIINässjö OKSmålands Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
Alla-mot-alla E2Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults

Advertisements