Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

160 tävlingar hittades mellan 2018-07-06 och 2018-08-12 med följande urval: mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fr 6/7 - sö 8/7Eskilstuna weekendIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 6/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natSResultat
lö 7/7Seskarö IF jubileumSeskarö IFNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 7/7 - sö 8/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natMResultat
lö 7/7 - sö 8/7Morokulien 2-dagarsÅmotfors OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 7/7Eskilstuna Weekend MTBOÄrla IFSödermanland
M
närMResultat
sö 8/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLResultat
sö 8/7Skellefteå OK, Ostvik Skellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i Livelox
ti 10/7 - to 12/7Gotlands 3-dagarsGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 10/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 10/7NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötland
närLResultat
ti 10/7Höglands-OLNässjö OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 10/7Sörklubbs #9Ljusne-Ala OKHälsingland
närMResultat
ti 10/75-kvällars Istrums SK etapp 3Istrums SKVästergötland
närLResultat
ti 10/7GunnardagenOK OrionBlekinge
närLResultat
ti 10/7Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 10/7Sommar-OL 3OK KlemmingenSödermanland
närLResultat
ti 10/73-SlinganAvesta OKDalarna
närSMResultat
on 11/7Veckoturen 11 juliOK ÖdmårdenGästrikland
närL
on 11/7GOFs Sommarserie Etapp 3Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg
närLResultat
on 11/7Hiernmannen GråbergetOK HierneVärmland
närL
on 11/7Motionsorientering i UpplandLänna IFUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 12/7Sommarserien OppundaIFK EnskedeStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 12/7Motions-O Gillevi, KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
to 12/7Tränings-OLAvesta OKDalarna
närL
to 12/7BOTTNARYDBottnaryds IFSmåland
närMResultat
to 12/7Motionsorientering RisböleSkellefteå OKVästerbotten
närLVisa rutter i Livelox
to 12/75-kvällars OK Klyftamo etapp 4OK KlyftamoVästergötland
närLResultat
to 12/7Sommarserie 6Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 12/7Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
fr 13/7 - sö 15/7Hallands 3-dagarsHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 14/7Lostwater Swimrun Orienteering StockholmSkogsluffarnas OKStockholm
närPU
lö 14/7PreO närtävling Hallands 3-dagars Halmstad OK
Oskarströms OK
Halland
P
närP
lö 14/7Idö OpenVästerviks OKSmåland
närLResultat
må 16/7 - on 18/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 17/7Oringen-prep, koncentrationsväxlingOK KåreDalarna
närL
ti 17/7SommarserienSkarpnäcks OLStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 17/7NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLResultat
ti 17/7Höglands-OLForserums SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 17/7Närtävling Jönköpings Ol-alliansIK VistaSmåland
närLResultat
ti 17/75-kvällars, etapp 5Lidköpings VSKVästergötland
närLResultat
ti 17/7Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 17/7Motionsorientering Umeå 17 juliUmeå OKVästerbotten
närLResultat
ti 17/7Sommar-OL 4Trosabygdens OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 17/7Byakavlen 2018Njurunda OKMedelpad
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 17/7 - on 18/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
on 18/7Hiernmannen VestmarkaOK HierneVärmland
närL
on 18/7Forsa OK, medelForsa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
on 18/7GOFs Sommarserie Etapp 4Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 19/7Forsa OK, långForsa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
to 19/7SommarserienCentrum OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 19/7MOL 14Visborgs OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 19/7Motionsorientering i HöganäsIS KullenSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
to 19/7Sommarserie 7Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 20/7PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
mästL
fr 20/7O-Ringen Höga Kusten, träningsrace MTBOO-Ringen
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 20/7O-Ringen Höga Kusten, träningsrace OLO-Ringen
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/7TriathlonGarda OKGotland
närL
sö 22/7 - fr 27/7O-Ringen Höga KustenO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 24/7O-Ringen Höga Kusten, elitsprintenO-Ringen
natSResultat
ti 24/7Prova på MtbO, O-Ringen Höga KustenO-Ringen
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 24/7NOK-träning, HOKHammarkinds OKÖstergötland
närMResultat
ti 24/7Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
to 26/7SommarserienSkogsluffarnas OKStockholm
närLResultat
fr 27/7PreO, Elitserien & A-CupenÖrnsköldsviks OKÅngermanland
P
natL
må 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 31/7Sörklubbs #10Rehns BKHälsingland
närMResultat
ti 31/7Dala Veteran OL - GrängesbergOK MalmiaDalarna
närLResultat
ti 31/7SommarserienTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närLResultat
ti 31/7Sprintcup 3Gotlands Bro OKGotland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ti 31/7Höglands-OLSOK AnebySmåland
närLResultat
ti 31/7Engelska milenOK HierneVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ti 31/7HSOK Sommarcup med motionsorienteringHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
on 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
on 1/8Öppet Sprint-KMSurahammars SOKVästmanland
närSResultat
to 2/8Grövelsjöorienteringen - prologenDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
to 2/8POL-FrämmestadFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 2/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
to 2/8Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
to 2/8VOL 8 ÅstönSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 2/8MOL 17Svaide Roma SOKGotland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
to 2/8Närtävling LångasandOK LindénaHalland
närLResultat
to 2/8SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dal
närM
fr 3/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fr 3/8 - sö 5/8GrövelsjöorienteringenDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 3/8Malå sprintLångvikens OKVästerbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 4/8GötenemedelnIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 4/8 - sö 5/8Medeltidskampen, GotlandGarda OKGotland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 4/8HittaUt-träning 1Hudiksvalls OKHälsingland
närMResultat
lö 4/8Bruksleden TMFagersta OKVästmanland
närUResultat
lö 4/8SpringlispringetLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 4/8MtbO, TällbergssprintenLeksands OKDalarna
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 5/8GötenelångenIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 5/8MtbO, Leksands orienteringssöndagLeksands OKDalarna
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 5/8Augustiloppet i MotalaMotala AIF OLÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 5/8Leksands orienterings söndagLeksands OKDalarna
närMResultat
sö 5/8Tjamstan medelLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
må 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintLudvika OKDalarna
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ti 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelSkogspojkarnas OKÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 7/8Höglands-OL Annebergs GIFAnnebergs GIFSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 7/8Sörklubbs #11IFK Bergvik
Segersta OK
Hälsingland
närMResultat
ti 7/8Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
ti 7/8Veteran OL SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanland
närLVisa rutter i Livelox
ti 7/8Dala Veteran OLÅrsunda IFGästrikland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långLudvika OKDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 7/8SommarserienGustavsbergs OKStockholm
närLResultat
ti 7/8INSTÄLLD Motions-OL Stegelviken (Storfors)OK DjerfVärmland
närL
ti 7/8HöstspringetEskilstuna OLSödermanland
närMResultat
ti 7/8NM dagSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 7/8Träningsorientering och KM lång HOK, SIF och OKVHaparanda OKNorrbotten
närLResultat
ti 7/8OL-alliansen Målilla OKSmåland
närLResultat
ti 7/8Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
ti 7/8SAKO-träning Trollhättans SOKTrollhättans SOKVästergötland
närL
ti 7/8ÖOK:s dagserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 7/8IngestrandOK JösseVärmland
närLResultat
ti 7/8HSOK Sommarcup med motionsorienteringHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 7/8Medel-OL (Motions-OL)OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närMResultat
ti 7/8Svröjnor20180807Bolidens SKVästerbotten
närM
ti 7/8Rimbo/Rånäs Sprintcup del 4 samt RM-sprintRimbo SOKUppland
närSResultat
on 8/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettSkogspojkarnas OKÖstergötland
distSMResultat
on 8/8Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 8/8KorpbudkavlenFK BokenSkåne
närSM
on 8/8Onsdagsorientering 7, NornäsSärna SKDalarna
närM
to 9/8Motionsorientering Umeå 9 augUmeå OKVästerbotten
närMResultat
to 9/8POL-Skövde skjutfältHjobygdens OK
OK P4
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 9/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
to 9/8Veteran Ol i Södra VätterbygdenBottnaryds IFSmåland
närMResultat
to 9/8Veteran-OLKjula IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 9/8Veteran-OL tävling 10OK Järnbärarna
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 9/8Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närM
to 9/8VOL 9 BrukshundklubbenKovlands IFMedelpad
närMResultat
to 9/8DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
to 9/8MOL 16IF Hansa-HoburgGotland
närSResultat
to 9/8Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
to 9/8Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 9/8Motions-O Tallmon, Cg-bergOK HierneVärmland
närLResultat
to 9/8Motionsorientering i HöganäsIS KullenSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
to 9/8Sommarserie 8Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 10/8GM, sprintEksjö SOKSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 10/8Öppna Norrlandsmästerskapen, sprintOckelbo OKGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 10/8Sommarserien de luxe avslutningKamrat och IF KIFStockholm
närL
lö 11/8GM, långEksjö SOKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 11/8GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 11/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 11/8Öppna Norrlandsmästerskapen, medelOckelbo OKGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 11/8Öppna Norrlandsmästerskapen, stafettOckelbo OKGästrikland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 11/8Sommarserien de luxe avslutningKamrat och IF KIFStockholm
närL
lö 11/8Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 11/8Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/8GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/8GM, stafettEksjö SOKSmåland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/8Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/8Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/8Öppna Norrlandsmästerskapen, långOckelbo OKGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/8Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/8Tuna Ting, dag 2, medelStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/8MtbO, RodhenmedelnOK RodhenUppland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/8RodhenmedelnOK RodhenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser