Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

149 tävlingar hittades mellan 2018-08-01 och 2019-06-21 med följande urval: Östergötland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 31ons 1/8
tor 2/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8Augustiloppet i MotalaMotala AIF OLÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 6/8
tis 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelSkogspojkarnas OKÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
NM dagSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettSkogspojkarnas OKÖstergötland
distSMResultat
tor 9/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/8
lör 11/8
sön 12/8
v 33mån 13/8Östgötaserien i MTBO deltävling 3Finspångs SOKÖstergötland
LM
närSResultat
tis 14/8NOK-träning HOKHammarkinds OKÖstergötland
närLResultat
ons 15/8
tor 16/8
fre 17/8
lör 18/8Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 20/8
tis 21/8Ungdomsserie/NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/8
tor 23/8Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 4OK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8
lör 25/8DM, medel, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8Ungdomsserien / NOKMatteus SIÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsmästerskap sprintMotala AIF OLÖstergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/8Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LOK:s Medel KMLinköpings OKÖstergötland
klubbMResultat
fre 31/8
lör 1/9Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 3/9
tis 4/9Ungdomsserien med NOK träningOK KolmårdenÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/9
tor 6/9Veteran-OLMotala AIF OLÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/9
lör 8/9Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9Provlöpning O-Ringen 2019 Etapp 4Östergötlands OFÖstergötland
klubbM
ons 12/9FSOK KMFinspångs SOKÖstergötland
klubbL
Östgötaserien i MTBO deltävling 4OK KolmårdenÖstergötland
M
närMResultat
tor 13/9
fre 14/9
lör 15/9Ungdomsserien deltävling 5 - FinalStjärnorps SKÖstergötland
närMResultat
Kretsmästerskap långTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsseriestafetten NOKOK DenselnÖstergötland
närSLResultat
sön 16/9BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 17/9
tis 18/925manna-träning / NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/9
tor 20/9Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9
sön 23/9DM, lång, Småland + ÖstergötlandSmålands OF
Sol Tranås
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9Polis-SM Ol-skytteLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
25-manna träning Petersburg, SöderköpingSkogspojkarnas OKÖstergötland
klubbLResultat
ons 26/9Polis o Brand SM LångLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/9Veteran-OLIFK Linköpings OSÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Polis o Brand SM MedelLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9
lör 29/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Provlöpning O-Ringen 2019 Etapp 5Östergötlands OFÖstergötland
närL
Gemensamt KM-dag / TjustmästerskapHammarkinds OKÖstergötland
närMResultat
v 40mån 1/10
tis 2/10Peking Night - deltävling 1Skogspojkarnas OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/10
tor 4/10VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
Nattcup LOKLinköpings OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10Peking Night - Deltävling 2NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLNResultat
ons 10/10Nattcup IFKIFK Linköpings OSÖstergötland
närLN
tor 11/10Nattcup IFKIFK Linköpings OSÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 15/10
tis 16/10Peking Night deltävling 3Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMNResultat
ons 17/10NattcupTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/10Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötland
närMResultat
fre 19/10
lör 20/10 Kretsmästerskap+ungdomsserie medel, Motala AIF OLMotala AIF OLÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10
v 43mån 22/10
tis 23/10Peking Night - deltävling 4OK KolmårdenÖstergötland
närLNResultat
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10
sön 28/10
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11OK Denselns veteran-olOK DenselnÖstergötland
närLResultat
fre 2/11
lör 3/11
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11Kretsmästerskap NattOK MotalaÖstergötland
närLN
Kretsmästerskap NattOK MotalaÖstergötland
närLNResultat
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11LOK Sprint Cup deltävling 1Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 1OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 16/11
lör 17/11
sön 18/11
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11HöstfestsprintMotala AIF OLÖstergötland
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/11
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11Midvinterduell etapp 1Linköpings OK
OK Skogsströvarna
Östergötland
klubbLNResultat
tor 29/11OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 2OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12LiU Night 1 PetersburgSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLNResultat
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12SkinkloppetLinköpings OKÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12LucianattenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbMN
ons 12/12Midvinterduell etapp 2Björkfors GOIF
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/12OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 3OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 14/12
lör 15/12LOK Sprint Cup deltävling 2Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
SkinkloppetTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbMResultat
sön 16/12MSI Dag-KMMatteus SIÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12Sprintcup#1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12NyårsloppetMotala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1Sprintcup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Midvinterduell etapp 3Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/1OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 4OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1Ramonsbana 2019 #1Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1Sprintcup #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/1OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 5OK DenselnÖstergötland
klubbLResultat
fre 1/2
lör 2/2LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2Ramonsbana 2019 #2Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Midvinterduell etapp 5IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNResultat
tor 14/2OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 6OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2Ramonsbana 2019 #3Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötland
klubbLNResultat
BrunellaNassenSkogspojkarnas OKÖstergötland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/2OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 7OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 1/3
lör 2/3Kretsträning OK MotalaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3O-ringenträningIFK Linköpings OSÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3O-ringenträning LOKLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Midvinterduell etapp 7Hagaby GoIF Örebro
Linköpings OK
Örebro Län
Östergötland
klubbLNResultat
tor 14/3OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 8OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 15/3
lör 16/3Tour De TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour De TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Oringenträning OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3Natt-KM, Motala kretsenMotala AIF OLÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/3LennartKjellgrenNassenSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMNResultat
Natt KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötland
närLResultat
ons 3/4
tor 4/4Linköpings AIKLinköpings AIKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/4
lör 6/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4NOK-träning, Hammarkinds OKHammarkinds OKÖstergötland
närMResultat
ons 10/4
tor 11/4Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/4
lör 13/4SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4NOK-träningOK KolmårdenÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/4Ungdomsserie Motala AIF OLMotala AIF OLÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/4Stjärnorps SK VeterantävlingStjärnorps SKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien deltävling 1IFK Linköpings OSÖstergötland
närMResultat
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5
v 19mån 6/5
tis 7/5Ungdomsserie och NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMResultat
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5Staffans MinneBoxholms OKÖstergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Ungdomsserien deltävling 2Linköpings OKÖstergötland
närLResultat
tor 16/5Sprint-KM LOKLinköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
TjalveSOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMVisa rutter i Livelox
Kretsmästerskap SprintOK MotalaÖstergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Östgötaserien i MTBO, #1NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FålehagsloppetMotala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint KMOK KolmårdenÖstergötland
klubbSResultat
tor 23/5Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland
distMResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5U-serie och NOK träningSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLResultat
ons 29/5Ungdomsserien deltävling 3Björkfors GOIFÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/5Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötland
Småland
närSResultat
fre 31/5
lör 1/6BMOL Lång KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
LOK Lång KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/6FöräldratävlingLinköpings OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/6
v 25mån 17/6Östgötaserien i MTBO, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/6Sprint KM på KullenOK DenselnÖstergötland
klubbSResultat
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6

Annonser

Mila