Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

123 tävlingar hittades mellan 2018-08-01 och 2019-06-21 med följande urval: Upplands Orienteringsförbund.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 6 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 31ons 1/8
tor 2/8
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8
v 32mån 6/8
tis 7/8Rimbo/Rånäs Sprintcup del 4 samt RM-sprintRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 8/8
tor 9/8Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 10/8
lör 11/8
sön 12/8MtbO, RodhenmedelnOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenmedelnOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 13/8
tis 14/8Motionsorientering UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
ons 15/8Öppet KM långOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM medel VÖOL WOK OKÖVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 16/8Roslagsveteranerna.Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering Uppland i Stenhagen OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 17/8
lör 18/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 20/8
tis 21/8Motionsorientering L-100Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 22/8
tor 23/8RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 24/8DM, natt, UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8
sön 26/8DM, lång, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8FM L-100 IF/Sigtuna OKLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 29/8
tor 30/8RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering Uppland i Hammarskog OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 31/8
lör 1/9PreO, Natt-DM, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
PreO, TempO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natT
Öppet Roslagsmästerskap medeldistansRånäs OK
Vallentuna-Össeby OL
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 2/9PreO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 36mån 3/9
tis 4/9Motionsorientering UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9
lör 8/9Linnéklassikern, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Linnéklassikern, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9Dag-KM 2018OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 12/9Sprint-KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
tor 13/9Roslagsveteranerna.Häverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 14/9
lör 15/9
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9
lör 22/9DM, medel, UpplandOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 23/9DM, stafett, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9
tor 27/9RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9
lör 29/9VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, IF Thor ABCD-cupIF ThorUpplands Orienteringsförbund
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 1/10
tis 2/10Natt KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10Sprint-KM 2018OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/10
tor 11/10VeterantourenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10Skogskarlsmatch Uppland - GästriklandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 29/10
tis 30/10Länna öppna natt-KMLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11
fre 16/11Vintercup Etapp 1OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 17/11Upplands skogsflickors HöstblotOK Borgen
OK Triangeln
Tierps SOK
Upplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 18/11Vintercup Etapp 2OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11Höstrusket MedelRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12Vintercup Etapp 3OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12Rånäs OK's SkinkraceRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12Vintercup Etapp 4OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12Sylvestersprinten 2018Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/1TestPatrullOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbLL
TestPatull IIOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbSL
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1Vintercup Etapp 5OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Luffarligan i OkvistaskogenVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1Vintercup Etapp 6OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
lör 26/1
sön 27/1Vintercup Etapp 7OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Luffarligan i villaområdeVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 14/2
fre 15/2Vintercup Etapp 8OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
lör 16/2
sön 17/2Vintercup Etapp 9OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 8/3
lör 9/3Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
sön 10/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Veterantouren i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3Upplands Skogsflickors vårblot OK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3KM natt VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 29/3
lör 30/3OK PuhOK EnenUpplands Orienteringsförbund
närM
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4RoslagsveteranerSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 5/4
lör 6/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 17/4Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 18/4
fre 19/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Uppsala möte, sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 22/4Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 3/5
lör 4/5Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SprintövningRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 8/5
tor 9/5Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Upplands Orienteringsförbund
närSResultat
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Öppet Sprint KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tor 16/5TorsdagsträningLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 21/5U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Öppet KM medelOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 24/5
lör 25/5Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närM
sön 26/5
v 22mån 27/5
tis 28/5Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Lång KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 29/5Öppet Lång KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 30/5Klubbmästerskap Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Medel KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens SparbankRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2019 etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6KM sprint VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbSResultat
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/6Sprint KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
Medel-KMIF ThorUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motionsorientering StenhagenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 16/6PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
Skogsflickornas Triangelmatch i UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/6
fre 21/6

Annonser