Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

484 tävlingar hittades mellan 2018-08-03 och 2018-09-09 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 31fr 3/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, medelDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Malå sprintLångvikens OKVästerbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 4/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
Grövelsjöorienteringen, etapp 2, långDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
GötenemedelnIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, sprintGarda OKGotland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HittaUt-träning 1Hudiksvalls OKHälsingland
närMResultat
Bruksleden TMFagersta OKVästmanland
närUResultat
SpringlispringetLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, TällbergssprintenLeksands OKDalarna
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 5/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
Grövelsjöorienteringen, etapp 3, medelDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, lång, jaktstartGarda OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
GötenelångenIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Leksands orienteringssöndagLeksands OKDalarna
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Augustiloppet i MotalaMotala AIF OLÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Leksands orienterings söndagLeksands OKDalarna
närMResultat
Tjamstan medelLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 32må 6/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintLudvika OKDalarna
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ti 7/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelSkogspojkarnas OKÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglands-OL Annebergs GIFAnnebergs GIFSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs #11IFK Bergvik
Segersta OK
Hälsingland
närMResultat
Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
Veteran OL SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanland
närLVisa rutter i Livelox
Dala Veteran OLÅrsunda IFGästrikland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långLudvika OKDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
SommarserienGustavsbergs OKStockholm
närLResultat
Poängtävling 9OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
INSTÄLLD Motions-OL Stegelviken (Storfors)OK DjerfVärmland
närL
HöstspringetEskilstuna OLSödermanland
närMResultat
NM dagSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Träningsorientering och KM lång HOK, SIF och OKVHaparanda OKNorrbotten
närLResultat
OL-alliansen Målilla OKSmåland
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
SAKO-träning Trollhättans SOKTrollhättans SOKVästergötland
närL
ÖOK:s dagserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närLVisa rutter i LiveloxResultat
IngestrandOK JösseVärmland
närLResultat
Norrcupen långForsa OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
HSOK Sommarcup med motionsorienteringHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-OL (Motions-OL)OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närMResultat
Svröjnor20180807Bolidens SKVästerbotten
närM
Klubbmästerskap SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommartouren 8Väsby OKStockholm
klubbLResultat
Rimbo/Rånäs Sprintcup del 4 samt RM-sprintRimbo SOKUppland
närSResultat
on 8/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettSkogspojkarnas OKÖstergötland
distSMResultat
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KorpbudkavlenFK BokenSkåne
närSM
Onsdagsorientering 7, NornäsSärna SKDalarna
närM
to 9/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
Motionsorientering Umeå 9 augUmeå OKVästerbotten
närMResultat
POL-Skövde skjutfältHjobygdens OK
OK P4
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran Ol i Södra VätterbygdenBottnaryds IFSmåland
närMResultat
Veteran-OLKjula IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 10OK Järnbärarna
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närM
VOL 9 BrukshundklubbenKovlands IFMedelpad
närMResultat
DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 16IF Hansa-HoburgGotland
närSResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Cykel-OrienteringLjusdals OKHälsingland
LM
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-O Tallmon, Cg-bergOK HierneVärmland
närL
Motionsorientering i HöganäsIS KullenSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakt #9OK HammarenGästrikland
klubbL
SommarorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbL
Sommarserie 8Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYD med GOFs SommarserieFrölunda OLGöteborg
klubbLResultat
Borlänge-Säter teknikträningDomnarvets GOIFDalarna
klubbM
SommarträningStenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbM
fr 10/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
GM, sprintEksjö SOKSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna Norrlandsmästerskapen, sprintOckelbo OKGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarserien de luxe avslutningKamrat och IF KIFStockholm
närL
lö 11/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
GM, långEksjö SOKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna Norrlandsmästerskapen, medelOckelbo OKGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna Norrlandsmästerskapen, stafettOckelbo OKGästrikland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarserien de luxe avslutningKamrat och IF KIFStockholm
närL
Testa Hacksta! MTB-OOK ÖsteråkerStockholm
LM
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
GM, stafettEksjö SOKSmåland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna Norrlandsmästerskapen, långOckelbo OKGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, dag 2, medelStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, RodhenmedelnOK RodhenUppland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenmedelnOK RodhenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33må 13/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
SPF SprintMariestads FKVästergötland
närS
Värmlandsserien MTBO - Deltävling 5OK JösseVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Östgötaserien i MTBO deltävling 3Finspångs SOKÖstergötland
LM
närSResultat
VOK Motionsorientering 9 (Strand)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 14/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
SPF Mästerskap 2018Mariestads FKVästergötland
närM
Sörklubbs #12Alfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närLResultat
Dala Veteran olIFK Hedemora OK
Långshyttans AIK OK
Dalarna
närMResultat
Poängtävling 10OK MilanÖrebro Län
klubbMResultat
Motions-OL KnappedshöjdenOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UpplandOK RodhenUppland
närM
HöstspringetStora Sundby GoIFSödermanland
närMResultat
Motionsorientering VaxholmWaxholms OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Träningsorientering HOK 2018-08-14Haparanda OKNorrbotten
klubbLResultat
Sprintcup 4Gotlands Bro OKGotland
närSResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
ÖOK:s dagserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering KågeSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglands-OLSol TranåsSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
NOK-träning HOKHammarkinds OKÖstergötland
närLResultat
Sommarcup 7 (ZON-träning)OK HällenSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM - OK Kåre / DomnarvetDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarna
klubbLResultat
7-klubbs Örnligan 4SkogslöparnaÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s höstcup etapp 1Falkenbergs OKHalland
närMResultat
Motion-OL SandfalletKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Motionsorientering SmådalOK MangenVärmland
närLResultat
Norrcupen 2018-08-14Ljusdals OKHälsingland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SK Björnen Motionsorientering 5SK BjörnenVästerbotten
närMResultat
HSOK Sommarcup FINAL med motionsorienteringHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KM Lerums SOKLerums SOKGöteborg
klubbLResultat
KM Markbygdens OKMarkbygdens OKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetHJS-Vansbro OKDalarna
närSMResultat
KM Medeldistans IFK Enskede/Skogsluffarnas OK/Skarpnäcks OLIFK Enskede
Söders-Tyresö
Stockholm
klubbMResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4FK Friskus-VarbergHalland
närSResultat
on 15/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
Höglandets veteran OLSol TranåsSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Storviks natt med DM, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästLNStarttider
Öppet KM långOK RodhenUppland
närLVisa rutter i Livelox
VeteranOL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla IS
Västergötland
Bohuslän-Dal
klubbMResultat
MotionsorienteringVäxjö OKSmåland
närL
13/8
MTBO-cupen 4Visborgs OKGotland
M
närLVisa rutter i Livelox
Veterancup UOK 2018Ulricehamns OKVästergötland
närM
12/8
KM Dag - Sydvästra kretsenFrosta OKSkåne
närM
14/8*
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närM
12/8
Öppet MTBO KM Domnarvet/KåreDomnarvets GOIFDalarna
M
klubbM
13/8
Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalen
närL
KM medel VÖOL WOK OKÖVallentuna-Össeby OLUppland
klubbM
13/8
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
13/8
Starttider
Onsdagsorientering 8, SärnaSärna SKDalarna
närM
15/8*
to 16/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
POL-Karstorp, SkövdeHjobygdens OK
IF Hagen
Västergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veteran-OL SmedjehovJönköpings OKSmåland
närM
Veteran-OL tävling 11OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i Livelox
Roslagsveteranerna.Långhundra IFUppland
närM
Veteran-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närL
13/8
Visa rutter i Livelox
Veteranorientering VOVästerviks OKSmåland
närL
VOL 10 2018Njurunda OKMedelpad
närL
15/8*
Visa rutter i Livelox
DM i orientering för PRO och SPF Seniorerna samt Klubbmatch mellan PRO och SPFOK VivillSmåland
närL
13/8
Motionsorientering 15Visby IF Gute SOKGotland
närMVisa rutter i Livelox
DOK:s motions-OL ParkenDegerfors OKVärmland
närS
13/8
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närL
Motionsorientering Uppland i Stenhagen OK LinnéOK LinnéUppland
närM
14/8
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering Skutberget (SSOK)OK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmland
närL
13/8
Motions-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närL
15/8
Visa rutter i Livelox
Sprint-KM - OK Kåre / DomnarvetDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarna
klubbS
13/8
Visa rutter i Livelox
Medel-KMVäsby OKStockholm
klubbM
14/8*
Starttider
TorsdagsträningHalmstad OKHalland
klubbL
16/8*
Visa rutter i Livelox
Klubbmästerskap Stora Tuna OKStora Tuna OKDalarna
klubbL
13/8
Starttider
Motion-OL MariebergKristinehamns OKVärmland
närS
Motionsorientering i HöganäsIS KullenSkåne
närM
13/8
Motionsorientering Umeå 16 augustiStöcksjö ISVästerbotten
närM
Motionsorientering vid Gärdesskolan i ÅmotforsÅmotfors OKVärmland
närL
SommarorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbL
15/8*
Tränings-OLStenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbL
UngdomsserienVimmerby OKSmåland
närL
Teknikträning GBG SYD med GOFs SommarserieMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
15/8
fr 17/8Sommarträning Klaxkullen 2018Kils OKVärmland
klubbL
Haglöfs BAMM 2018 dag 1Centrum OKStockholm
klubbPU
6/8*
Visa rutter i Livelox
Partilletrippeln, natt (med DM, natt, Göteborg)Sävedalens AIKGöteborg
mästLN
15/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
lö 18/8Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanland
natM
15/8
Visa rutter i Livelox
KM Tullinge SKTullinge SKStockholm
klubbL
15/8
Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natM
15/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarna
natM
15/8
MTBO, Golden Weekend, SprintArboga OKVästmanland
M
natL
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natM
17/8*
Visa rutter i LiveloxStarttider
Haglöfs BAMM 2018 dag 2Centrum OKStockholm
klubbPU
6/8*
Visa rutter i Livelox
Klubbudkavlen 2018Lessebo OKSmåland
klubbSM
17/8
Immeln SwimrunFK GöingarnaSkåne
närL
15/8
Starttider
Norra Hallands ungdomsserie etapp 5IK Trenne UllaredHalland
närL
16/8*
KlubbmästerskapOK RavinenStockholm
LP
klubbM
16/8
Kils OKKils OKVärmland
natM
16/8*
Visa rutter i Livelox
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natM
15/8
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
DM, lång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästL
16/8
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
15/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 1OK Pan-KristianstadSkåne
natM
16/8*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
MTBO, Golden Weekend, MedelArboga OKVästmanland
M
natL
FäbodträffenLjusdals OKHälsingland
klubbLK
sö 19/8BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natL
15/8
Visa rutter i Livelox
DM, stafett, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästSL
16/8
Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanland
natM
15/8
Visa rutter i Livelox
Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natL
15/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
SISU/Deje TräffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
natL
15/8
Starttider
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserArvidsjaurs OKNorrbotten
distL
16/8
GMOK Intensivkurs #2 2018 TräningstävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
Dag-KMSundsvalls OKMedelpad
klubbL
16/8
Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
distM
17/8
Starttider Livebevakning
MtbO, KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
M
natM
15/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 2OK Pan-KristianstadSkåne
natM
16/8*
Starttider Livebevakning
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
15/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
SvartviksmedelnOK SödertörnStockholm
natM
15/8
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natL
15/8
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
DM, sprint, ÅngermanlandOK BrantenÅngermanland
mästS
16/8
DM, lång, Västerbotten med Rallarsvängen Vännäs OKVästerbotten
mästL
16/8
Gotland Team SprintVisborgs OKGotland
distSS
16/8*
Livebevakning
Hökensåsracet, sprintOK GränsenSmåland
distS
17/8
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
Gotland Team Sprint, individuella öppna klasserVisborgs OKGotland
distS
18/8
v 34må 20/8Motions OL 5Ankarsrums OKSmåland
närL
9/8
Medel-KMJärfälla OKStockholm
klubbM
17/8
Värmlandsserien MTBO - Deltävling 6OK ÄlgenVärmland
M
närM
19/8*
VOK Motionsorientering 10 (Starberget)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 21/8Tisdags-OL VåmbsklevenIF HagenVästergötland
närL
Dala Veteran OLGrangärde OKDalarna
närL
18/8
Veterantävling StendörrenNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i Livelox
Poängtävling 11OK MilanÖrebro Län
klubbM
IKS HöstspringetIK StandardSödermanland
närL
GMOKs Medel-KMGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbM
19/8*
Krets Motions-OL Stafett DjerfstuganOK DjerfVärmland
närSL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
21/8*
ÖOK:s dagserie 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närL
19/8*
Motions-OL och UngdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
19/8*
Medel-KMIFK Lidingö SOKStockholm
klubbM
20/8
Sörklubbs #13Söderhamns OKHälsingland
närL
Pokaljakten 2018, deltävling 4Skattkärrs SOKVärmland
närM
19/8*
FOK:s höstcup etapp 2Falkenbergs OKHalland
närM
19/8*
Höglandsträning 21 AugNässjö OKSmåland
närL
19/8
MotionsorienteringOK JösseVärmland
närL
Norrcupen långOK DellenHälsingland
närL
20/8
Visa rutter i Livelox
SK Björnen Motionsorientering 6SK BjörnenVästerbotten
närM
20/8*
Ungdomskretstävling S:a SkbgIK WilskeVästergötland
närM
19/8
Run to the Hills 3Selånger SOKMedelpad
närM
20/8*
Motionsorientering L-100Långhundra IFUppland
närM
19/8
7-klubbs med Örnligan 5Örnsköldsviks OKÅngermanland
närM
20/8*
Ungdomsserie/NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
närM
16/8
Visa rutter i Livelox
Siljanskretsen IK Jarl RättvikDalarna
närM
17/8
on 22/8Motionsorientering - Hummelmora äng, ViksjöJärfälla OKStockholm
närM
20/8
Motionsorientering Alvesta SOKAlvesta SOKSmåland
närL
19/8
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
21/8
Visa rutter i Livelox
Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]Bredareds IFVästergötland
närM
21/8
Fjällfemman FröåÅre OKJämtland-Härjedalen
närL
Grand Prix Alvesta SOKAlvesta SOKSmåland
närL
21/8
NjudungsmästerskapLandsbro IF SKSmåland
närL
19/8
O-ligan deltävling 3StigsökarnaBohuslän-Dal
närM
20/8
Onsdagsorientering 9, SärnaSärna SKDalarna
närM
22/8*
U-serie 5 Blekinge VästraBroSö OKBlekinge
närS
19/8*
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbL
22/8*
Kindsmästerskap/ Klubbmästerskap/ Veterancup OK TrananVästergötland
närM
19/8
Ungdomsserien Östra Blekinge deltävling 5Karlskrona SOKBlekinge
närS
19/8
to 23/8POL-KvänumHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närL
Tjustalliansens UngdomsserienGamleby OKSmåland
närL
21/8
Veteran-OLGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
Veteran-OL KrokavadetJönköpings OKSmåland
närM
VET-OLEskilstuna OLSödermanland
närMVisa rutter i Livelox
Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närL
VOL 11 KuskvägenSelånger SOKMedelpad
närM
21/8*
Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
närL
Motionsorientering - Gråbo (???)Lerums SOKGöteborg
närL
20/8
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närL
Motions-O Adolfsfors, KölaOK HierneVärmland
närL
Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbL
21/8*
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering TyrterrängenOK TyrVärmland
närL
Sommarsprint 3Trollhättans SOK
Vänersborgs SK
Västergötland
närS
21/8
Sprint KM för WOK, OKÖ, VÖOL och Solna OKWaxholms OKStockholm
klubbS
19/8
OrienteringsträningHalmstad OKHalland
klubbM
22/8*
Ungdomsserien deltävling 4OK SkogsströvarnaÖstergötland
närL
16/8
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
22/8*
Motion-OL HultetKristinehamns OKVärmland
närM
Motionsorientering i HöganäsIS KullenSkåne
närM
20/8
Sommarserie 9Njurunda OKMedelpad
närL
22/8
Sprint-KMSOK AnebySmåland
klubbS
21/8
Linje-orienteringHerrestads AIFBohuslän-Dal
klubbLVisa rutter i Livelox
Sprint-KM 2018 omspringTäby OKStockholm
klubbS
22/8*
Sprint KMOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbS
20/8
fr 24/8DM, natt, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
mästLN
19/8
DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro LänOK Tor
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Södermanland
Västmanland
Örebro Län
mästLN
18/8
DM, natt, UpplandRånäs OKUppland
mästLN
19/8
Visa rutter i Livelox
DM, natt, VärmlandSK ÖrnenVärmland
mästLN
15/8
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, sprint, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästS
18/8
lö 25/8Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medel + DM, medel, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästM
18/8
DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästL
19/8
DM, lång, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
mästL
19/8
DM, medel, BlekingeOK OrionBlekinge
mästM
19/8
DM, medel, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästM
19/8
DM, medel, DalarnaAvesta OKDalarna
mästM
22/8
DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästM
19/8
DM, medel, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästM
19/8
DM, medel, SmålandÅlems OKSmåland
mästM
19/8
DM, medel, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästM
19/8
DM, medel, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästM
19/8
DM, medel, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästM
19/8
DM, stafett, inofficiell Jämtland/HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästSM
19/8
Trimtex Cup #3OK HammarenGästrikland
närS
19/8
DM, medel, HallandFalkenbergs OKHalland
mästM
19/8
DM-stafett Jämtland-Härjedalen: Öppna banorÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närM
22/8
Värmlandsserien MTBO Deltävling 7OK TyrVärmland
M
närM
24/8*
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästM
19/8
sö 26/8DM, lång, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästL
19/8
DM, lång, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästL
19/8
Visa rutter i Livelox
DM, lång, UpplandLänna IFUppland
mästL
19/8
DM, lång, VärmlandOK HierneVärmland
mästL
23/8*
DM, lång, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästL
19/8
DM, medel, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
mästM
19/8
DM, stafett, BlekingeOK OrionBlekinge
mästSL
19/8
DM, stafett, Dalarna + VästmanlandAvesta OK
Västmanlands OF
Dalarna
Västmanland
mästSL
19/8
DM, stafett, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästSL
19/8
DM, stafett, HallandHylte OK
Oskarströms OK
Halland
mästSL
19/8
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserHylte OK
Oskarströms OK
Halland
distL
23/8
DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästSL
19/8
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
distL
24/8
DM, stafett, SmålandKalmar OKSmåland
mästSM
19/8
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmåland
distM
23/8
DM, stafett, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästSL
19/8
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
distL
23/8
DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
mästSL
19/8
DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
distL
22/8
DM, ultralång, Jämtland/Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästU
19/8
DM, ultralång, Norrbotten I 19 IFNorrbotten
mästU
18/8
DM, stafett, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästSL
19/8
Visa rutter i Livelox
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserHelsingborgs SOKSkåne
distL
24/8*
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästL
22/8
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästSL
19/8
DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserUmeå OKVästerbotten
distL
22/8
v 35må 27/8KM-MedelKarlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närM
24/8
Motions OL 6Ankarsrums OKSmåland
närL
9/8
Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närL
VOK Motionsorientering 11 (Överboda)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 28/8FOK:s höstcup etapp 3Falkenbergs OKHalland
närM
26/8*
Sörklubbs #14Rehns BKHälsingland
närM
Tisdags-OL KlagstorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närL
Veteran-OL 180828OK KlemmingenSödermanland
närL
27/8
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarna
närL
Höst-springetÄrla IFSödermanland
närL
Motion-OL BåsbergenOK DjerfVärmland
närL
Motion-OL Harberget/ ProvlöpningKristinehamns OKVärmland
klubbM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
28/8*
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
SSOK Motionsorientering SundstorpSkattkärrs SOKVärmland
närM
Öppet Varbergsmästerskap MedeldistansOK NackheHalland
närM
26/8*
Motionsorientering Mangskog (Elljusspåret)OK MangenVärmland
närL
SK Björnen Motionsorientering 7SK BjörnenVästerbotten
närM
27/8*
Träningsserie 4Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbL
20/6
Kretssprint västra skaraborgskretsenOK KlyftamoVästergötland
närS
26/8
SAKO UngdomstafettVänersborgs SKVästergötland
närSL
27/8*
Kretsmästerskap sprintMotala AIF OLÖstergötland
närS
24/8
KM för Tolered-Utby OLTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbL
23/8
on 29/8MTBO-cupen 5Gotlands Bro OKGotland
M
närL
Ungdomsserien, regionsfinal söder ÖSkarpnäcks OLStockholm
distM
26/8
Ungomdsserien, regionsfinal söder VHaninge SOKStockholm
distM
22/8
Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
Motionsorientering och Grand Prix för ungdomarLessebo OKSmåland
närL
27/8*
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närL
Motion-OL Harberget/ ProvlöpningKristinehamns OKVärmland
klubbM
Motions-OL - Borås 2 av 5 HT [Ymer]IK YmerVästergötland
närL
28/8
Fjällfemman TossönÅre OKJämtland-Härjedalen
närS
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
Onsdagsorientering 10, IdreSärna SKDalarna
närM
29/8*
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbL
29/8*
O-Ligan deltävling 4Eds SKBohuslän-Dal
närM
27/8
Ungdomsserien, regionsfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distM
22/8
TjOL kaveln 2018VK UvarnaMedelpad
närSS
to 30/8Falukretsens deltävling 4 Korsnäs IF OKDalarna
närL
27/8
MOL 18Gotlands Bro OKGotland
närL
POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närL
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbL
29/8
Veteran OL TSOKTenhults SOKSmåland
närM
29/8
Distriktsmatch Södermanland/VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
närM
25/8
Visa rutter i Livelox
Veteran-OL tävling 13Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
Gamleby OK Veteran-OL, SkramstadGamleby OKSmåland
närM
Veteran-OLVK UvarnaMedelpad
närL
Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närL
Motionsorientering - Uddaredsskolan (Floda)Lerums SOKGöteborg
närL
27/8
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
Motions-O ÅrjängÅrjängs OKVärmland
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbS
Motionsorientering Randviken (Sörmons rastplats)OK TyrVärmland
närL
LOK:s Medel KMLinköpings OKÖstergötland
klubbM
27/8
Motionsorientering TorsbyOK FryksdalenVärmland
närL
Borlänge-Säter träningStora Tuna OKDalarna
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
29/8*
Motionsorientering Umeå 30 augUmeå OKVästerbotten
närS
29/8*
Nissadalszonens ungdomscup etapp 4Anderstorps OKSmåland
närS
27/8
Sprint-KM för Väsby OKVäsby OKStockholm
klubbS
27/8*
Sprint-KMCentrum OKStockholm
klubbS
28/8
Undomens 5-dagars etapp 4Tenhults SOKSmåland
närL
26/8
fr 31/8Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLN
26/8
Ungdoms-SM, sprintBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästS
16/8
Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
distS
22/8
lö 1/9MtbO, Svenska Cupen, #9, sprintSäterbygdens OKDalarna
M
natS
26/8
OL-rounden, dag 1, medelOK HedströmmenVästmanland
natM
26/8
PreO, Natt-DM, UpplandLånghundra IFUppland
P
mästP
20/8
PreO, TempO, UpplandOK LinnéUppland
P
natT
Ungdoms-SM, långBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästL
16/8
AleträffenOK AlehofGöteborg
natL
26/8
Motionsorientering vid BrotorpSkogsluffarnas OKStockholm
närL
29/8
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6. FinalOK LöftanHalland
närM
26/8
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
26/8
Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natM
26/8
Åkers IF 100-årstävlingÅkers IFSödermanland
natM
26/8
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
29/8
Ungdoms-SM, lång, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
distL
22/8
sö 2/9Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPL
26/8
Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natM
MtbO, Svenska Cupen, #10, masstart, finalSäterbygdens OKDalarna
M
natL
22/8
OL-rounden, dag 2, långOK HedströmmenVästmanland
natL
26/8
PreO, UpplandOK LinnéUppland
P
natP
Sandvikens öppna kommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland
distL
24/8
Snättringe, Träningstävling #2, 2018Snättringe SKStockholm
klubbM
1/9
TyresöorienteringenSöders-TyresöStockholm
natL
26/8
Ungdoms-SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästSL
16/8
KM Lång för Orion och KSOKOK OrionBlekinge
klubbL
28/8
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natM
30/8
PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
26/8
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
26/8
Öppet Skaraborgsmästerskap, medelTibro OKVästergötland
mästM
26/8
Klubbmästerskap LångKalmar OKSmåland
klubbL
20/8
GripträffenOK GripSödermanland
natM
26/8
Motionsorientering TyresöSöders-TyresöStockholm
närL
25-mannatest 1Sundsvalls OKMedelpad
klubbM
30/8
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närM
Södra Hallands Ungdomsserie, Etapp 4Laholms IF OKHalland
närL
31/8
v 36må 3/9Motions OL 7Ankarsrums OKSmåland
närL
9/8
VOK Motionsorientering 12 (Ö Vännfors)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 4/9Sörklubbs #15Rehns BKHälsingland
närM
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närL
Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna
närM
DOK:s Krets/motions-OL SolbergaDegerfors OKVärmland
närM
1/9
Höst-springetKjula IFSödermanland
närL
Krets Motion-OL KOKOK DjerfVärmland
närL
Norrcupen 180904Hudiksvalls OKHälsingland
närS
2/9
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
4/9*
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
4-Klubbsmatch #3Nyköpings OKSödermanland
närM
2/9
FOK:s höstcup etapp 4Falkenbergs OKHalland
närM
2/9*
FollingboloppetVisborgs OKGotland
närM
2/9
Motionsorientering SegerforsOK JösseVärmland
närL
SK Björnen Motionsorientering 8SK BjörnenVästerbotten
närM
3/9*
Träningsserie 5, medelLindebygdens OKÖrebro Län
klubbM
27/8
Motionsorientering UpplandRasbo IKUppland
närL
3/9
Medel-KMTäby OKStockholm
klubbM
2/9
UngdomskretstävlingMullsjö SOKVästergötland
närM
2/9
Visa rutter i Livelox
Kretsmästerskap Spint Norra KretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närS
1/9
on 5/9Onsdagsorientering 11, SärnaSärna SKDalarna
närS
4/9*
Ungdomsserie 6, Östra BlekingeOK OrionBlekinge
närM
2/9
Klubbmatch VeteranerOK GränsenSmåland
närM
31/8
Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
närM
3/9
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närL
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
4/9*
Motions-OL - Borås 3 av 5 HT [Rävlanda]OK OrintoVästergötland
närM
4/9
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbL
5/9*
Ungdomsserie 6, VästraOK SkogsfalkenBlekinge
närL
3/9
to 6/9FyrklöverAlmby IKÖrebro Län
närL
3/9*
POL-TräffHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närL
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Veteran-OL tävling 14Askersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
VOL 13 HOKHudiksvalls OKHälsingland
närM
4/9
Motionsorientering - Berghultsskolan (Floda)Lerums SOKGöteborg
närL
3/9
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
Motion-OL HarbergetKristinehamns OKVärmland
närL
Motions-O Mon,Solliden KoppomOK HierneVärmland
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering Sanna VåxnäsOK TyrVärmland
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
5/9*
Motionsorientering Umeå 6 sepUmeå OKVästerbotten
närS
5/9*
SAKO ungdomsträningTrollhättans SOKVästergötland
närL
4/9
4-sprinten 3Selånger SOKMedelpad
närS
4/9
fr 7/9DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetBjursås OKDalarna
mästLN
2/9
lö 8/9GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natL
2/9
Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna
distL
2/9
Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötland
natM
2/9
Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natM
2/9
Skärgårdsdubbeln, långdistansGustavsbergs OKStockholm
natL
5/9
SM, lång, kvalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästL
26/8
Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natM
2/9
Älgots Cup SÖ Kretsen Etapp3Ystads OKSkåne
närM
4/9
sö 9/9SM, lång, finalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästL
26/8
FyrklubbsHärlövs IFSkåne
distL
3/9*
Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natL
2/9
Skogis Cup nr 8Garda OKGotland
närL
SM, lång, final, publiktävling medel Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
2/9
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natL
8/9*
Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natM
2/9
Skärgårdsdubbeln, medeldistans OK RavinenStockholm
natM
2/9
TrätäljalunkenSäffle OKVärmland
distL
5/9
Två på en pinne, lagtävlingÅrsunda IFGästrikland
natPL
2/9
Motionsorientering Umeå 9 septemberUmedalens IFVästerbotten
närM
Vandrarringens höstträffVandrarringenVästmanland
natL
2/9
PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkåne
P
distM
3/9*
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Halmstad OKHalland
närL

Annonser