Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

50 tävlingar hittades mellan 2018-09-01 och 2019-05-18 med följande urval: Bohuslän-Dals Orienteringsförbund.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 2 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 35lör 1/9
sön 2/9
v 36mån 3/9
tis 4/9
ons 5/9VeteranOL 3-stadStenungsunds OK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 6/9Motions OL LFKLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
fre 7/9
lör 8/9GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9
v 37mån 10/9
tis 11/9
ons 12/9O-ligan deltävling 5Åmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
tor 13/9Motionsorientering-UddevallaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
Medel-KMStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbM
fre 14/9
lör 15/9
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
fre 21/9DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLNStarttider
lör 22/9
sön 23/9DM, stafett, Bohuslän-DalLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Stafett DM Direkt anmLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSResultat
v 39mån 24/9
tis 25/925mannaträningUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbM
ons 26/9
tor 27/9Motionsorientering-Herrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
fre 28/9
lör 29/9
sön 30/9
v 40mån 1/10
tis 2/10
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10VetOL 3stad TSOKTrollhättans SOK
Uddevalla OK
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
tor 11/10
fre 12/10DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/10
sön 14/10FräknefejdenLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10VeteranOL 3-stadOK Gipen
Trollhättans SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10
sön 28/10
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11SAIS Motions-OL Etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/11
fre 16/11KasenattaIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/11
sön 18/11
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12SAIS Motions-OL Etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12
tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1Vinterrace etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1Vinterrace 2019 deltävling 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
Vinterrace 2019 deltävling 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1SAIS Motions-OL Etapp 3Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/1Vinterrace etapp 3Brattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1SAIS Motions-OL Etapp 4Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSNResultat
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2SAIS Motions-OL Etapp 5Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2Vinterrace 7Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3SAIS Motions-OL Etapp 6Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3Veteran OLLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
Veteran OL 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
klubbM
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4Veteran-ol OK GipenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/4
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4Intensivkurs OK GipenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbMResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4VetOL 3stad UISUddevalla IS
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 22/4
tis 23/4
ons 24/4VetOL 3stad UOKUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
SOK KursavslutningStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5
tor 9/5Motionsorientering -UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering - UddevallaHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
Sommarcupen etapp 2Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 13/5
tis 14/5Uddevalla GymnasierUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
SAKO 3 OK GipenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5O-Ligan deltävling 1 2019Eds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSResultat
tor 16/5MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
fre 17/5
lör 18/5

Annonser