Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

366 tävlingar hittades mellan 2018-09-08 och 2018-10-14 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 36lö 8/9GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PRO:s RM i medeldistans-orienteringÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
Skärgårdsdubbeln, långdistansGustavsbergs OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SaftlunkenFjärås AIKHalland
klubbM
SM, lång, kvalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Jubileumssprint 2018-09-08OK MåsenSödermanland
klubbSMResultat
Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsseriefinal BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots Cup SÖ Kretsen Etapp3Ystads OKSkåne
närMResultat
SprintstafettOK StigenSmåland
klubbSS
sö 9/9SM, lång, finalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklubbsHärlövs IFSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Handicapen 2018Tibro OKVästergötland
klubbL
Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 8Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
25-mannatest 2Sundsvalls OKMedelpad
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdsdubbeln, medeldistans OK RavinenStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Två på en pinne, lagtävlingÅrsunda IFGästrikland
natPL
Hittautträning #1 ViksjöforsAlfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
TrätäljalunkenSäffle OKVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Dag-KM 2018OK KlemmingenSödermanland
klubbLResultat
Motionsorientering Umeå 9 septemberUmedalens IFVästerbotten
närMResultat
Vandrarringens höstträffVandrarringenVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkåne
P
distMStarttider
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Halmstad OKHalland
närLResultat
v 37må 10/9Bana ÖM9 i samband med Trimtex Cup #5OK HammarenGästrikland
närLResultat
Trimtex Cup #5OK HammarenGästrikland
närSResultat
SI-testUlricehamns OKVästergötland
klubbS
VOK Motionsorientering 13 (Vännäs, Kronberget)Vännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 11/9KPT 2018, etapp 4OK KontinentSkåne
närL
3-dagars Avesta OK, etapp 3Avesta OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s höstcup etapp 5Falkenbergs OKHalland
närLResultat
Tisdags-OL PetersburgIF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
närLResultat
VB-serien 11/9Ludvika OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL MullsjöMullsjö SOKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran-OLBjursås OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Höstspringet EskilstunaOK TorSödermanland
närLResultat
Provlöpning O-Ringen 2019 Etapp 4Östergötlands OFÖstergötland
klubbM
Sörklubbs #16Söderhamns OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
TestloppetHärlövs IFSkåne
klubbL
Krets Motion-OL StenstaKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
4-Sprinten nr 4Timrå SOKMedelpad
närSResultat
Dag-KM 2018OK EnenUppland
klubbMResultat
Motionsorientering och VVOKs Klubbmästerskap, Prästtjärnsstugan (med korvgrillning)OK MangenVärmland
närL
SK Björnen Motionsorientering 9SK BjörnenVästerbotten
närM
Träningsserie 6Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet kretsmästerskap sprintTidaholm SOK SisuVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Norrcupen Final 2017-09-11Ljusdals OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KM-Friskus och KM-Nackhe / Sprint-OLOK NackheHalland
närSResultat
on 12/9Medel-KMOK TisarenÖrebro Län
klubbMResultat
MTBO-cupen 6Gotlands Bro OKGotland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranOL 3-stadTrollhättans SK
Vänersborgs SK
Västergötland
klubbMResultat
MotionsorienteringVäxjö AISSmåland
närLResultat
Motions-OL - Borås 4 av 5 HT [Rydboholm]Rydboholms SKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FSOK KMFinspångs SOKÖstergötland
klubbL
IFK-cupen 2018IFK UmeåVästerbotten
klubbS
O-ligan deltävling 5Åmåls OKBohuslän-Dal
närMResultat
Onsdagsorientering 12, IdreSärna SKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Torrövning DMTullinge SKStockholm
klubbSLStarttider
Östgötaserien i MTBO deltävling 4OK KolmårdenÖstergötland
M
närMResultat
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbL
Sprint-KMOK RodhenUppland
klubbS
to 13/9POL-IstrumHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna.Häverödals SKUppland
närMResultat
Veteran-OL tävling 15OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VR Veteran Höst 18VandrarringenVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 14, SOKSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-träningstävlingOK HammarenGästrikland
M
närMResultat
Dag-KMFrölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering TyrstuganOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering-UddevallaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
närMResultat
Motion-OL Hultet / PreOKristinehamns OKVärmland
LP
närPResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning VångaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLVisa rutter i Livelox
Motions OL 8 samt ungdomsserieavslutningAnkarsrums OKSmåland
närSResultat
Medel-KMStenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbM
Borlänge-Säter träning SkräddarbackenStora Tuna OKDalarna
klubbL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
KM dagKungälvs OKGöteborg
klubbL
Kretsträning Västra kretsenIstrums SKVästergötland
närM
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närM
Poängjakt 11Trosabygdens OKSödermanland
klubbSResultat
Vittjärvs Natt KM/TräningVittjärvs IKNorrbotten
närMN
fr 14/9SM, medel, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, sprintFK BokenSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ÖOK:s nattserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närLResultat
PreO, Natt-DM, GöteborgOK LandehofGöteborg
P
mästLNResultat
Älghornsnatten 2018Hässleby SOKSmåland
närLN
lö 15/9SM, medel, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Test DM 3Skene Sim o ISVästergötland
närMResultat
TrailÖvikSkogslöparnaÅngermanland
klubbLResultat
Ungdomsserien deltävling 5 - FinalStjärnorps SKÖstergötland
närMResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
EOK Hitta Ut Gårdtjärnsberget Edsbyns OKHälsingland
närMResultat
GOTLAND GRAVELGotlands Bro OKGotland
M
klubbLResultat
Dubbelfajten, långGarphyttans IFÖrebro Län
natL
KM-lång Västra kretsenOK KlyftamoVästergötland
närLResultat
Kretsmästerskap långTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Österåker, medelOK ÖsteråkerStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norbergs OK:s nationellaNorbergs OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Landehofs höstweekend, medelOK LandehofGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsseriestafetten NOKOK DenselnÖstergötland
närSLResultat
Veteran-SM, medelFK BokenSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Dubbelfajten, patrulltävlingGarphyttans IF
OK Letstigen
Örebro Län
natPLVisa rutter i LiveloxLivebevakning
sö 16/9EOK Hitta Ut Gårdtjärnsberget Edsbyns OKHälsingland
närMResultat
OK Landehofs höstweekend, långOK LandehofGöteborg
natL
Test DM 4Skene Sim o ISVästergötland
närMResultat
BergslagsträffenNorbergs OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Korpen propagandaorienteringNärkes Skogskarlars KlubbÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VargsöndanOK SkogsvargarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Waxholms OKWaxholms OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, långFK BokenSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering ByskeSkellefteå OKVästerbotten
närM
Brotorp TrailrunSkogsluffarnas OKStockholm
närL
VärmlandsserienOK JösseVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 9Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalen
natSMResultat
Älgjakten Öppna banorFrösö IFJämtland-Härjedalen
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KM för OK Landehof och Sjövalla FKSjövalla FKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO-närtävling, FalunOK KåreDalarna
M
närMResultat
v 38må 17/910-mila träningHelsingborgs SOKSkåne
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motionsorientering 14 (Hammarskolan,Sprint)Vännäs OKVästerbotten
närSResultat
ti 18/9SOK Natt-KM och närtävling nattSundsvalls OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL IstrumIF Hagen
Istrums SK
Västergötland
närLNResultat
Sörmlands OL-veteranmästerskapOK GripSödermanland
närLResultat
Dala Veteran OL 18/09 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närLResultat
Motions-OL LunedetOK DjerfVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
25manna-träning / NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motion-OL SjöjungfrunKristinehamns OKVärmland
närLResultat
SAKOs 25-mannaträningVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
SSOK Motionsorientering TuggeliteSkattkärrs SOKVärmland
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KMLindebygdens OKÖrebro Län
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
NorrnattLjusdals OKHälsingland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
on 19/9VeteranOL 3-stadOK Skogsvargarna
Trollhättans SK
Västergötland
närMResultat
Veteran-OL nr 1Kristinehamns OKVärmland
närL
Veteran-OL nr 1Kristinehamns OKVärmland
närMResultat
Veteran-OL OKS 180919OK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Luffarligan, MasmoSnättringe SKStockholm
närLVisa rutter i Livelox
Europaskolan Idrott 2Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbMResultat
RADECS 2018 OrienteeringOK AlehofGöteborg
klubbSStarttider
Motions-OL - Borås 5 av 5 HT [Sjöbo]Borås GIFVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbL
to 20/9POL-MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 16OK Alferna
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
IF Rune Veteran OLIF Rune
OK Tor
Västmanland
Södermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmåland
närMResultat
Roslagsveteranerna TäbyTäby OKStockholm
närLResultat
Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 15 MedelpadTimrå SOKMedelpad
närMResultat
Veteran OL 2018-09-20Ankarsrums OKSmåland
klubbLResultat
Veteran-OL GöteborgIK SternGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbM
Motion-OL BergskrossenKristinehamns OKVärmland
närLResultat
MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
OCK träning KjugekullOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLVisa rutter i Livelox
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsträning BlankhultAlmby IKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
klubbM
Borlänge-Säter 25-mannna träningDomnarvets GOIFDalarna
klubbL
Klubbmatch Hestra-Ymer-Bredared-RydboholmRydboholms SKVästergötland
närLResultat
Terräng KMTäby OKStockholm
klubbSResultat
Motionsorientering Umeå 20 sepUmeå OKVästerbotten
närLNResultat
Poängjakt 12Trosabygdens OKSödermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 21/9DM, natt, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLNStarttider
ÖstraNatt Etapp 2Seskarö IFNorrbotten
närLNVisa rutter i Livelox
DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLN
20/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, natt, StockholmIFK Tumba SOKStockholm
mästLN
18/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, natt, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
mästLN
19/9
Starttider
DM, natt, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästLN
19/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, natt, Skåne med TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLN
19/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM, natt, HallandOK LindénaHalland
mästSN
19/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästLN
19/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider
lö 22/9DM, medel, GöteborgUtby IKGöteborg
mästM
20/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, medel, VärmlandKroppa IFVärmland
mästM
20/9
Starttider
DM, natt, GotlandVisborgs OKGotland
mästLN
20/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM, natt, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästLN
19/9
DM, sprint, Norrbotten OK RenenNorrbotten
mästS
19/9
DM, sprint, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästS
19/9
Starttider
DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSL
19/9
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholm
närL
21/9*
Visa rutter i Livelox
Mountainbike orientering ObbolaUmeå OKVästerbotten
M
närL
TivedsorienteringenLaxå OKÖrebro Län
distL
19/9
Starttider
IFK-cupen 2018IFK UmeåVästerbotten
klubbL
20/9
DM, medel, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästM
19/9
Starttider
DM, medel, SödermanlandIK Standard
OK Tjärnen
Södermanland
mästM
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM, medel, UpplandOK TriangelnUppland
mästM
19/9
Starttider
25Mannatest 3Sundsvalls OKMedelpad
klubbL
20/9
DM, lång, Dalarna + VästmanlandSmedjebackens OK
Västmanlands OF
Dalarna
Västmanland
mästL
20/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM, medel, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästM
19/9
Starttider
sö 23/9DM, lång, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästL
20/9*
Starttider
DM, lång, HallandOK LöftanHalland
mästL
20/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, lång, Småland + ÖstergötlandSmålands OF
Sol Tranås
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästL
21/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM, lång, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästL
20/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM, medel, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
mästM
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, stafett, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
mästSL
21/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, stafett, StockholmTullinge SKStockholm
mästSL
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, stafett, VärmlandIK Vikings OKVärmland
mästSL
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmland
distL
20/9
Visa rutter i Livelox
Stafett DM Direkt anmLjungskile FKBohuslän-Dal
närS
20/9
Öppet KM och Dalaserien i MTBOIFK Mora OKDalarna
M
närM
22/9
DM, lång, SkåneFK ÅsenSkåne
mästL
22/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
DM, lång, SödermanlandIK Standard
OK Tjärnen
Södermanland
mästL
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM, stafett, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSM
19/9
Starttider
DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasserTolereds Allmänna IKGöteborg
distL
21/9*
Visa rutter i Livelox
DM, stafett, HälsinglandSegersta OKHälsingland
mästSL
16/9
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserTullinge SKStockholm
distL
19/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
BarkenträffenSmedjebackens OKDalarna
natM
20/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM stafett Hälsingland, individuella öppna klasserSegersta OKHälsingland
närM
20/9
DM, stafett, UpplandLånghundra IFUppland
mästSL
19/9
Starttider
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUppland
distL
19/9
Starttider
DM, stafett, Bohuslän-DalLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
mästSL
21/9*
Visa rutter i Livelox
DM, stafett, Gästrikland, individuella öppna klasserOK HammarenGästrikland
närM
19/9
LappmannaLycksele IFVästerbotten
distL
20/9
Visa rutter i Livelox
Fyrklöver 2018OK TisarenÖrebro Län
närL
21/9
v 39må 24/9VOK Motionsorientering 14 (Överboda, Natt)Vännäs OKVästerbotten
närMN
ti 25/9Tisdags-OL KarstorpIF HagenVästergötland
närLN
Dala veteran OLSäterbygdens OKDalarna
närL
Polis-SM Ol-skytteLinköpings OKÖstergötland
närL
21/9
Motions-OL SandviksskolanOK DjerfVärmland
närS
Sprint-KM med KalmarsundssprintenKalmar OKSmåland
klubbS
22/9
Visa rutter i Livelox
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
25/9*
25-manna träning Petersburg, SöderköpingSkogspojkarnas OKÖstergötland
klubbL
24/9
25mannaträningUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbM
23/9
25mannaträningIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbM
23/9
Träningsserie 7, nattLindebygdens OKÖrebro Län
klubbLN
17/9
Visa rutter i Livelox
Klubbmästerskap Natt TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
klubbLN
23/9
Norrnatt 180925Hudiksvalls OKHälsingland
närSN
24/9
on 26/9Veteran-OL nr 2Kristinehamns OKVärmland
närL
25/9*
Veteran-OL 3-stadOK FlundrehofVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Polis o Brand SM LångLinköpings OKÖstergötland
närL
21/9
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbL
26/9*
Medel kmIFK Mora OKDalarna
klubbL
23/9*
Motionsorientering Umeå 26 septemberStöcksjö ISVästerbotten
närLN
Natti-NattiIFK EnskedeStockholm
distSSN
23/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
Natti-Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholm
distMN
23/9
Visa rutter i Livelox
to 27/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästLN
24/9
POL- MössebergFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLVisa rutter i Livelox
RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närL
26/9
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
26/9
Veteran-OLIFK Linköpings OSÖstergötland
närL
Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
Veteran-OL tävling 17Hällefors OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
Polis o Brand SM MedelLinköpings OKÖstergötland
närL
21/9
OCK träning UddarpOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
26/9
Motionsorientering-Herrestads AIFBohuslän-Dal
närL
Säter Borlänge träningSäterbygdens OKDalarna
närL
25/9
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
25-mannaträning med gemansam start för tjustalliansenVästerviks OKSmåland
närL
25/9
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
26/9*
HSOK NybörjartävlingHelsingborgs SOKSkåne
närS
26/9*
Nattcup OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLN
26/9
fr 28/9Natt-KMOK KullingshofVästergötland
närMN
25/9
Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, nattOK NjudungSmåland
natMN
23/9
Livebevakning
World Cup och Svenska cupen i OrienteringsskytteForsa OKHälsingland
närS
21/9
DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
mästLN
23/9
Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTibro OKVästergötland
mästLN
23/9
lö 29/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland
natL
23/9
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
distSL
26/9
MedeluvenIK UvenGöteborg
natM
23/9
PreO, SM, KristinehamnKristinehamns OKVärmland
P
mästP
23/9
PreO, SM, TempO, KristinehamnKristinehamns OKVärmland
P
mästT
23/9
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natL
23/9
Älgots CupÖrkelljunga FKSkåne
distL
23/9
Livebevakning
Köping-Kolsva OK KM MedelKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbM
26/9
MTB-O ABCD cupen Järfälla OK
Stockholm Multisport Klubb
Stockholm
M
närM
28/9
Tibrotrippeln höst, långTibro OKVästergötland
distL
23/9
Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medelOK NjudungSmåland
natM
23/9
Ungdomsseriefinalen, StockholmSkogsluffarnas OKStockholm
distS
23/9
VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUppland
natM
23/9
4-klubbsmatch no 4OK MåsenSödermanland
närM
27/9
SM, World Cup och Svenska cupen i OrienteringsskytteForsa OKHälsingland
närL
21/9
Köping-Kolsva OK KM SprintKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbS
26/9
DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästS
23/9
DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästLN
23/9
sö 30/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
natSL
23/9
DM, lång, GotlandVisborgs OKGotland
mästL
23/9
Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne
natM
23/9
PreO, DM, öppet, VärmlandKristinehamns OK
OK Tyr
Värmland
P
mästP
23/9
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natM
23/9
UngdomsstafettenÖrkelljunga FKSkåne
natSL
23/9
FolskubbetFrölunda OLGöteborg
natL
23/9*
Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natL
23/9
Ungdomens 5-dagars Etapp 5Jönköpings OKSmåland
närM
26/9
VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUppland
natM
23/9
Klubbmästerskap och säsongsavslutning 2018Vittjärvs IKNorrbotten
klubbM
23/9
MTBO, IF Thor ABCD-cupIF ThorUppland
M
närS
26/9
SM stafett i OrienteringsskytteForsa OKHälsingland
närSL
21/9
Gemensamt KM-dag / TjustmästerskapHammarkinds OKÖstergötland
närM
27/9
Martinsons cup, avslutning, sprintstafettSK BjörnenVästerbotten
distSS
22/9*
KM DjerfstuganGarphyttans IFÖrebro Län
klubbM
29/9*
KM Långdistans SkogslöparnaSkogslöparnaÅngermanland
klubbL
27/9
MidälvastafettenNjurunda OKMedelpad
distSL
23/9
Midälvastafetten Öppna klasserNjurunda OKMedelpad
närL
29/9*
Martinsons cup, avslutning, medel, individuella öppna klasserSK BjörnenVästerbotten
distM
27/9*
Martinsons cup, avslutning, medel, patrullSK BjörnenVästerbotten
distPM
22/9*
v 40må 1/10
ti 2/10Tisdags-OL RankåsIF Hagen
Tibro OK
Västergötland
närLN
Dalarnas veteran-OLIFK Mora OKDalarna
närL
1/10*
Veteran-OLTrosabygdens OKSödermanland
närL
SprintCup 2018 Del 1 av 4Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland
närS
2/10*
Träningsserie 8, nattLindebygdens OKÖrebro Län
klubbLN
24/9
Natt KMOK EnenUppland
klubbMN
29/9
Natt-KMJärla OrienteringStockholm
klubbLN
19/3
NorrnattaForsa OKHälsingland
närL
1/10
Visa rutter i Livelox
ÖOK:s nattserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närL
30/9
on 3/10Veteran-OL nr 3Kristinehamns OKVärmland
närL
2/10*
25-mannaträningOK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
klubbL
2/10
Rolles nattcup, etapp 1Kristinehamns OKVärmland
närLN
2/10*
Solna OK Natt-KMSolna OKStockholm
klubbLN
26/9
to 4/10POL-HögalidenHjobygdens OKVästergötland
närL
Veteran-OL Tabergs MotorbanaJönköpings OKSmåland
närM
Veteran-OL tävling 18KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
3/10
OCK träning FurubodaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
3/10
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
3/10*
BaikanattaBergnäsets AIKNorrbotten
distMN
30/9
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närL
NattcupLinköpings OKÖstergötland
närLN
3/10
fr 5/10
lö 6/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge
natM
25mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natSL
30/9
Motionsorientering 25mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
närL
30/9
KM MTBO, MedelLunds OKSkåne
LM
närM
1/10
Skogsfalken OpenOK SkogsfalkenBlekinge
närL
30/9
sö 7/10Falkdrevet, dag 2OK SkogsfalkenBlekinge
natM
25mannamedelnAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natM
30/9
v 41må 8/10
ti 9/10Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närLN
Dala-Veteran OLLeksands OKDalarna
närM
SprintCup 2018 Del 2 av 4Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland
närS
9/10*
Natt-serienÄrla IFSödermanland
närLN
Norrnatt + KM NattLjusdals OKHälsingland
närLN
on 10/10Rolles nattcup, etapp 2Kristinehamns OKVärmland
närLN
2/10*
Veteran-OL nr 4Kristinehamns OKVärmland
närL
9/10*
Öppna natt-KMIFK Mora OKDalarna
närLN
9/10*
to 11/10Närnatt Cup, etapp 1Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
närLN
POL-LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närL
Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbL
Veteran-OL tävling 19Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
OCK träning KronoskogenOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
10/10
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
10/10*
Natt-KMIFK Lidingö SOKStockholm
klubbLN
9/10
Inofficiellt minisprint-KMTäby OKStockholm
klubbSN
9/10
fr 12/10Höst-Öst 51 Telegrafberget Grand PrixMälarhöjdens IK OKStockholm
närM
Ungdomskretsavslutning med minilägerTidaholm SOK SisuVästergötland
närLN
8/10
lö 13/10VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natM
7/10
ÄventyrsorienteringSOK TräffVästergötland
närS
Helg utan älg, etapp 1Garda OKGotland
natL
1/10
MORR – Mölndal Outdoor Runt Race – MTBOMölndal Outdoor IFGöteborg
M
närL
9/10
Siljanskrets långLeksands OKDalarna
närL
8/10
Tullinge teamsprintTullinge SKStockholm
distSS
7/10
Klubbmästerskap Sprint OKK och MOKOK KontinentSkåne
närS
7/10
sö 14/10Helg utan älg, etapp 2Garda OKGotland
natM
1/10
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natM
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natM
7/10
Närtävling MTBOKils OKVärmland
M
närM
11/10*

Annonser