Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

120 tävlingar hittades mellan 2018-09-08 och 2018-10-14 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lö 8/9GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 8/9Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 8/9Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 8/9Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 8/9Skärgårdsdubbeln, långdistansGustavsbergs OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 8/9 - sö 9/9SM, långIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 8/9Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/9FyrklubbsHärlövs IFSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/9Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/9SM, lång, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/9Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/9Skärgårdsdubbeln, medeldistans OK RavinenStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/9Två på en pinne, lagtävlingÅrsunda IFGästrikland
natPL
sö 9/9TrätäljalunkenSäffle OKVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/9HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/9Vandrarringens höstträffVandrarringenVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/9PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkåne
P
distMStarttider
fr 14/9 - lö 15/9SM, medelIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
fr 14/9Veteran-SM, sprintFK BokenSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 14/9PreO, Natt-DM, GöteborgOK LandehofGöteborg
P
mästLNResultat
lö 15/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 15/9SM, medel, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 15/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lö 15/9Dubbelfajten, långGarphyttans IFÖrebro Län
natL
lö 15/9OK Österåker, medelOK ÖsteråkerStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lö 15/9Norbergs OK:s nationellaNorbergs OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lö 15/9OK Landehofs höstweekend, medelOK LandehofGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lö 15/9Veteran-SM, medelFK BokenSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 15/9Dubbelfajten, patrulltävlingGarphyttans IF
OK Letstigen
Örebro Län
natPLVisa rutter i LiveloxLivebevakning
sö 16/9OK Landehofs höstweekend, långOK LandehofGöteborg
natL
sö 16/9BergslagsträffenNorbergs OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sö 16/9SM, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sö 16/9BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sö 16/9Waxholms OKWaxholms OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sö 16/9Veteran-SM, långFK BokenSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 16/9VärmlandsserienOK JösseVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 16/9ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalen
natSMResultat
fr 21/9DM, natt, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLNStarttider
fr 21/9DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
fr 21/9DM, natt, StockholmIFK Tumba SOKStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
fr 21/9DM, natt, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
mästLNStarttider
fr 21/9DM, natt, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
fr 21/9DM, natt, Skåne med TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxStarttider
fr 21/9DM, natt, HallandOK LindénaHalland
mästSNVisa rutter i LiveloxStarttider
fr 21/9DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästLNVisa rutter i LiveloxStarttider
lö 22/9DM, medel, GöteborgUtby IKGöteborg
mästM
20/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
lö 22/9DM, medel, VärmlandKroppa IFVärmland
mästM
20/9
Starttider
lö 22/9DM, natt, GotlandVisborgs OKGotland
mästLN
20/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
lö 22/9DM, natt, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästLN
19/9
Starttider Livebevakning
lö 22/9DM, sprint, Norrbotten OK RenenNorrbotten
mästS
19/9
Starttider Livebevakning
lö 22/9DM, sprint, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästS
19/9
Starttider
lö 22/9DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSL
19/9
lö 22/9TivedsorienteringenLaxå OKÖrebro Län
distL
19/9
Starttider
lö 22/9DM, medel, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästM
19/9
Starttider
lö 22/9DM, medel, SödermanlandIK Standard
OK Tjärnen
Södermanland
mästM
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
lö 22/9DM, medel, UpplandOK TriangelnUppland
mästM
19/9
Starttider
lö 22/9DM, lång, Dalarna + VästmanlandSmedjebackens OK
Västmanlands OF
Dalarna
Västmanland
mästL
20/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
lö 22/9DM, medel, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästM
19/9
Starttider
sö 23/9DM, lång, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästL
20/9*
Starttider
sö 23/9DM, lång, HallandOK LöftanHalland
mästL
20/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
sö 23/9DM, lång, Småland + ÖstergötlandSmålands OF
Sol Tranås
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästL
21/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider
sö 23/9DM, lång, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästL
20/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
sö 23/9DM, medel, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
mästM
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
sö 23/9DM, stafett, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
mästSL
21/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
sö 23/9DM, stafett, StockholmTullinge SKStockholm
mästSL
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
sö 23/9DM, stafett, VärmlandIK Vikings OKVärmland
mästSL
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
sö 23/9DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmland
distL
20/9
Visa rutter i Livelox
sö 23/9DM, lång, SkåneFK ÅsenSkåne
mästL
22/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
sö 23/9DM, lång, SödermanlandIK Standard
OK Tjärnen
Södermanland
mästL
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
sö 23/9DM, stafett, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSM
19/9
Starttider
sö 23/9DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasserTolereds Allmänna IKGöteborg
distL
21/9*
Visa rutter i Livelox
sö 23/9DM, stafett, HälsinglandSegersta OKHälsingland
mästSL
16/9
Starttider
sö 23/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserTullinge SKStockholm
distL
19/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
sö 23/9BarkenträffenSmedjebackens OKDalarna
natM
20/9*
Visa rutter i LiveloxStarttider
sö 23/9DM, stafett, UpplandLånghundra IFUppland
mästSL
19/9
Starttider
sö 23/9DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUppland
distL
19/9
Starttider
sö 23/9DM, stafett, Bohuslän-DalLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
mästSL
21/9*
Visa rutter i Livelox
sö 23/9LappmannaLycksele IFVästerbotten
distL
20/9
Visa rutter i Livelox
on 26/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholm
distSSN
23/9
Visa rutter i LiveloxStarttider
on 26/9Natti-Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholm
distMN
23/9
Visa rutter i Livelox
to 27/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästLN
24/9
fr 28/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, nattOK NjudungSmåland
natMN
23/9
Livebevakning
fr 28/9DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
mästLN
23/9
fr 28/9Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTibro OKVästergötland
mästLN
23/9
lö 29/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland
natL
23/9
lö 29/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
distSL
26/9
lö 29/9MedeluvenIK UvenGöteborg
natM
23/9
lö 29/9PreO, SM, KristinehamnKristinehamns OKVärmland
P
mästP
23/9
lö 29/9PreO, SM, TempO, KristinehamnKristinehamns OKVärmland
P
mästT
23/9
lö 29/9Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natL
23/9
lö 29/9Älgots CupÖrkelljunga FKSkåne
distL
23/9
Livebevakning
lö 29/9Tibrotrippeln höst, långTibro OKVästergötland
distL
23/9
lö 29/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medelOK NjudungSmåland
natM
23/9
lö 29/9Ungdomsseriefinalen, StockholmSkogsluffarnas OKStockholm
distS
23/9
lö 29/9VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUppland
natM
23/9
lö 29/9DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästS
23/9
lö 29/9DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästLN
23/9
sö 30/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
natSL
23/9
sö 30/9DM, lång, GotlandVisborgs OKGotland
mästL
23/9
sö 30/9Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne
natM
23/9
sö 30/9PreO, DM, öppet, VärmlandKristinehamns OK
OK Tyr
Värmland
P
mästP
23/9
sö 30/9Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natM
23/9
sö 30/9UngdomsstafettenÖrkelljunga FKSkåne
natSL
23/9
sö 30/9FolskubbetFrölunda OLGöteborg
natL
23/9*
sö 30/9Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natL
23/9
sö 30/9VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUppland
natM
23/9
sö 30/9Martinsons cup, avslutning, sprintstafettSK BjörnenVästerbotten
distSS
22/9*
sö 30/9MidälvastafettenNjurunda OKMedelpad
distSL
23/9
sö 30/9Martinsons cup, avslutning, medel, individuella öppna klasserSK BjörnenVästerbotten
distM
27/9*
sö 30/9Martinsons cup, avslutning, medel, patrullSK BjörnenVästerbotten
distPM
22/9*
to 4/10BaikanattaBergnäsets AIKNorrbotten
distMN
30/9
lö 6/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge
natM
lö 6/1025mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natSL
30/9
sö 7/10Falkdrevet, dag 2OK SkogsfalkenBlekinge
natM
sö 7/1025mannamedelnAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natM
30/9
lö 13/10VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natM
7/10
lö 13/10 - sö 14/10Helg utan älgGarda OKGotland
natL
1/10
lö 13/10Tullinge teamsprintTullinge SKStockholm
distSS
7/10
sö 14/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natM
sö 14/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natM
7/10

Annonser