Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

100 tävlingar hittades mellan 2018-09-08 och 2019-06-23 med följande urval: Uppland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 6 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 36lör 8/9Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9Dag-KM 2018OK EnenUppland
klubbMResultat
ons 12/9Sprint-KMOK RodhenUppland
klubbS
tor 13/9Roslagsveteranerna.Häverödals SKUppland
närMResultat
fre 14/9
lör 15/9
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9
lör 22/9DM, medel, UpplandOK TriangelnUppland
mästMResultat
sön 23/9DM, stafett, UpplandLånghundra IFUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9
tor 27/9RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9
lör 29/9VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, IF Thor ABCD-cupIF ThorUppland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 1/10
tis 2/10Natt KMOK EnenUppland
klubbMNResultat
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10Sprint-KM 2018OK EnenUppland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/10
tor 11/10VeterantourenSigtuna OKUppland
närMResultat
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10Skogskarlsmatch Uppland - GästriklandOK RodhenUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 29/10
tis 30/10Länna öppna natt-KMLänna IFUppland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11
fre 16/11Vintercup Etapp 1OK EnenUppland
klubbLResultat
lör 17/11Upplands skogsflickors HöstblotOK Borgen
OK Triangeln
Tierps SOK
Uppland
klubbL
sön 18/11Vintercup Etapp 2OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11Höstrusket MedelRimbo SOKUppland
närMResultat
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12Vintercup Etapp 3OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12Rånäs OK's SkinkraceRånäs OKUppland
klubbM
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12Vintercup Etapp 4OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12Sylvestersprinten 2018Länna IFUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/1TestPatrullOK LinnéUppland
klubbLL
TestPatull IIOK LinnéUppland
klubbSL
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1Vintercup Etapp 5OK EnenUppland
klubbM
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Luffarligan i OkvistaskogenVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1Vintercup Etapp 6OK EnenUppland
klubbM
lör 26/1
sön 27/1Vintercup Etapp 7OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Luffarligan i villaområdeVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 14/2
fre 15/2Vintercup Etapp 8OK EnenUppland
klubbMResultat
lör 16/2
sön 17/2Vintercup Etapp 9OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3VeterantourOK RoslagenUppland
närM
fre 8/3
lör 9/3Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUppland
klubbM
sön 10/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närL
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närL
Veterantouren i VallentunaVallentuna-Össeby OLUppland
närL
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3Upplands Skogsflickors vårblot OK RodhenUppland
klubbL
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3KM natt VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUppland
klubbLNResultat
fre 29/3
lör 30/3OK PuhOK EnenUppland
närM
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4RoslagsveteranerSigtuna OKUppland
närLResultat
fre 5/4
lör 6/4LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4VeterantourOK RoslagenUppland
närM
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4RoslagsveteranernaRånäs OKUppland
närLResultat
ons 17/4Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUppland
närL
tor 18/4
fre 19/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Uppsala möte, sprintLånghundra IFUppland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 22/4Uppsala möte, långIF ThorUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5RoslagsveteranernaLänna IFUppland
närMResultat
fre 3/5
lör 4/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUppland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SprintövningRimbo SOKUppland
närSResultat
ons 8/5
tor 9/5Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUppland
närMResultat
Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Uppland
närSResultat
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Öppet Sprint KMOK RodhenUppland
närSResultat
tor 16/5TorsdagsträningLänna IFUppland
klubbM
Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUppland
närL
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUppland
närMResultat
tis 21/5U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Öppet KM medelOK RodhenUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUppland
närM
fre 24/5
lör 25/5Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Uppland
närM
sön 26/5
v 22mån 27/5
tis 28/5Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUppland
närMResultat
Lång KMOK EnenUppland
klubbLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering IF ThorIF ThorUppland
närMResultat
U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUppland
närMResultat
ons 29/5Öppet Lång KMOK RodhenUppland
närLResultat
tor 30/5Klubbmästerskap Rånäs OKUppland
klubbMResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6SlottssprintenSigtuna OKUppland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUppland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Medel KMOK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringRånäs OKUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens SparbankRånäs OKUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2019 etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närMResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6KM sprint VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUppland
klubbSResultat
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 1Rånäs OKUppland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/6Sprint KMOK EnenUppland
klubbS
Medel-KMIF ThorUppland
klubbMResultat
Motionsorientering StenhagenOK LinnéUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUppland
P
mästT
PreO, UpplandshelgOK LinnéUppland
P
natP
sön 16/6PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUppland
P
natP
Skogsflickornas Triangelmatch i UpplandIF ThorUppland
närMResultat
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 2Rånäs OKUppland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6

Annonser