Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

84 tävlingar hittades mellan 2018-10-01 och 2019-11-12 med följande urval: Hallands Orienteringsförbund, orienteringslöpning.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40mån 1/10
tis 2/10OK Löftans SprintCup #1OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSResultat
TisdagsträningOK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSResultat
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10OK Löftans SprintCup #2OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSResultat
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10OK Löftans SprintCup #3OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSResultat
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands Orienteringsförbund
OK Vilse 87
Skånes Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Blekinge Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10OK Löftans SprintCup #4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSResultat
fre 26/10
lör 27/10
sön 28/10
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11Halloween-OLOK LindénaHallands Orienteringsförbund
närMNResultat
fre 2/11
lör 3/11
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11Natt-KM Nackhe & FriskusOK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
ons 14/11Lunkans nattcup 1Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 15/11
fre 16/11
lör 17/11
sön 18/11
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11Nattstrapats 1Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11Lunkans nattcup 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12JulstöketFjärås AIKHallands Orienteringsförbund
klubbM
LucianattenLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12Lunkans nattcup 3Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12Grötfesten 2018OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbM
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12Sennan by Night (Nattstrapats 2)Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12OK Nackhes Nattcup Etapp 1OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbM
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12
tis 1/1
ons 2/1OK Nackhes Nattcup Etapp 2OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbM
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1OK Nackhes Nattcup Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbM
ons 9/1Lunkans Natt-cup etapp 4Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Nattstrapats 3Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1Lunkans Natt-cup etapp 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Nattstrapats 4Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLN
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2Lunkans Natt-cup etapp 6 KanebergHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Lunkans Natt-cup etapp 7 ÖnHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbM
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Nattstrapats 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Nattstrapats 6Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4
v 17mån 22/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserieHylte OKHallands Orienteringsförbund
närMResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 19/5Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5
tor 23/5
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5
tor 30/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Klubbmästerskap för Fjärås AIK, för OK Löftan och för IF RigorIF RigorHallands Orienteringsförbund
klubbLResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6Dag-KM / FK Friskus-Varberg och OK NackheOK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbLResultat
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7
ons 10/7Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/7
fre 12/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8Varbergsmästerskap medel + NärtävlingOK LöftanHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8
v 34mån 19/8
tis 20/8FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Varbergsmästerskap lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
VM-lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närL
ons 21/8
tor 22/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Fjärås AIKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/8
lör 24/8
sön 25/8Hallandspostens Ungdomsserie E4Laholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närL
v 35mån 26/8
tis 27/8FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VarbergsMästerskap Sprint + NärtävlingFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8
lör 31/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6FK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distMResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9
lör 7/9
sön 8/9DM, lång, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Familjestafett 2019OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbSMResultat
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9
lör 14/9
sön 15/9Södra Hallands ungdomsserie etapp 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9FOK:s Höstcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9
sön 22/9Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9FOK:s Höstcup Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/9
tor 26/9Sprint-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
klubbSResultat
fre 27/9DM, natt, HallandSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9
sön 29/9
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10SprintCup #1OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/10
lör 5/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10Sprintcup #2OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10SprintCup #3OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10Nattstrapats 1Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10Stockacupen #1OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/10
tor 31/10Natt-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11Nattstrapats 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11Stockacupen #2OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser