Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

40 tävlingar hittades mellan 2018-10-04 och 2018-11-10 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40to 4/10BaikanattaBergnäsets AIKNorrbotten
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 5/10
lö 6/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge
natM
25mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 7/10Falkdrevet, dag 2OK SkogsfalkenBlekinge
natM
25mannamedelnAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41må 8/10
ti 9/10
on 10/10
to 11/10
fr 12/10DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 13/10Helg utan älg, etapp 1Garda OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tullinge teamsprintTullinge SKStockholm
distSSVisa rutter i Livelox
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 14/10Helg utan älg, etapp 2Garda OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FräknefejdenLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42må 15/10
ti 16/10
on 17/10
to 18/10
fr 19/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distSNResultat
lö 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
HöststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Höststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 21/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands OF
OK Vilse 87
Skånes OF
Smålands OF
Halland
Blekinge
Skåne
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43må 22/10
ti 23/10
on 24/10
to 25/10
fr 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMN
24/10*
lö 27/10ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natM
24/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSS
26/10*
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natM
24/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLK
25/10
sö 28/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLK
25/10
OktoberracetOK EnenUppland
natM
24/10
Smålandskavlen, individuell tävlingAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
distL
25/10
v 44må 29/10
ti 30/10
on 31/10
to 1/11
fr 2/11
lö 3/11LångenOK TyrVärmland
distU
28/10
Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUppland
natPLN
28/10
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal
distPL
28/10
sö 4/11KortenOK TyrVärmland
distM
28/10
RåbockalångenHjärnarps OLSkåne
distL
28/10
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natL
28/10
Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm
distU
28/10
Visa rutter i Livelox
SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
28/10*
v 45må 5/11
ti 6/11
on 7/11
to 8/11
fr 9/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSN
4/11
lö 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distL
4/11
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natS
4/11

Annonser