Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

47 tävlingar hittades mellan 2018-10-05 och 2018-11-11 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40fre 5/10
lör 6/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
25mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/10Falkdrevet, dag 2OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
25mannamedelnAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10
fre 12/10DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/10Helg utan älg, etapp 1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tullinge teamsprintTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i Livelox
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/10Helg utan älg, etapp 2Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FräknefejdenLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10AxvallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
distSNResultat
lör 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Varbergsträffen PreOFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
P
natL
HöststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Höststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Öppet DM HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
P
mästL
Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands Orienteringsförbund
OK Vilse 87
Skånes Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Blekinge Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSSResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Natt-SMSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
mästLN
sön 28/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, individuell tävlingAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Öppet DM, VästmanlandVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
mästPStarttider
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distUVisa rutter i LiveloxResultat
Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO DM SmålandNybro OKSmålands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
RåbockalångenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distUVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Smålands Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser