Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

47 tävlingar hittades mellan 2018-10-05 och 2018-11-11 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40fr 5/10
lö 6/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge
natM
25mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 7/10Falkdrevet, dag 2OK SkogsfalkenBlekinge
natM
25mannamedelnAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41må 8/10
ti 9/10
on 10/10
to 11/10
fr 12/10DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 13/10Helg utan älg, etapp 1Garda OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tullinge teamsprintTullinge SKStockholm
distSSVisa rutter i Livelox
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 14/10Helg utan älg, etapp 2Garda OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FräknefejdenLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42må 15/10
ti 16/10
on 17/10
to 18/10
fr 19/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distSNResultat
lö 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Varbergsträffen PreOFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
P
natL
HöststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Höststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 21/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Öppet DM HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
P
mästL
Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands OF
OK Vilse 87
Skånes OF
Smålands OF
Halland
Blekinge
Skåne
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43må 22/10
ti 23/10
on 24/10
to 25/10
fr 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMN
24/10*
lö 27/10ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natM
24/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSS
26/10*
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natM
24/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLK
25/10
PreO, Natt-SMSurahammars SOKVästmanland
P
mästLN
25/10
sö 28/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLK
25/10
OktoberracetOK EnenUppland
natM
24/10
Smålandskavlen, individuell tävlingAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
distL
25/10
PreO, Öppet DM, VästmanlandVästerås SOKVästmanland
P
mästP
26/10*
v 44må 29/10
ti 30/10
on 31/10
to 1/11
fr 2/11
lö 3/11LångenOK TyrVärmland
distU
28/10
MtbO, RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLN
28/10
Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUppland
natPLN
28/10
MTBO DM SmålandNybro OKSmåland
M
distM
31/10
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal
distPL
28/10
sö 4/11KortenOK TyrVärmland
distM
28/10
RåbockalångenHjärnarps OLSkåne
distL
28/10
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natL
28/10
Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm
distU
28/10
Visa rutter i Livelox
SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
28/10*
v 45må 5/11
ti 6/11
on 7/11
to 8/11
fr 9/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSN
4/11
lö 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distL
4/11
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natS
4/11
sö 11/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm
distM
4/11
O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natS
5/11

Annonser