Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

47 tävlingar hittades mellan 2018-10-05 och 2018-11-11 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lö 6/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge
natM
lö 6/1025mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 7/10Falkdrevet, dag 2OK SkogsfalkenBlekinge
natM
sö 7/1025mannamedelnAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 12/10DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 13/10 - sö 14/10Helg utan älgGarda OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 13/10Tullinge teamsprintTullinge SKStockholm
distSSVisa rutter i Livelox
lö 13/10VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 14/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 14/10FräknefejdenLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 19/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 19/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distSNResultat Livebevakning
lö 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lö 20/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lö 20/10VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 20/10Varbergsträffen PreOFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
P
natL
lö 20/10HöststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lö 20/10Höststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sö 21/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sö 21/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sö 21/10GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sö 21/10PreO, Öppet DM HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
P
mästL
sö 21/10Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands OF
OK Vilse 87
Skånes OF
Smålands OF
Halland
Blekinge
Skåne
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
fr 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMN
24/10*
lö 27/10ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natM
24/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
lö 27/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSS
26/10*
lö 27/10StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natM
24/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
lö 27/10 - sö 28/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLK
25/10
lö 27/10PreO, Natt-SMSurahammars SOKVästmanland
P
mästLN
25/10
sö 28/10OktoberracetOK EnenUppland
natM
24/10
sö 28/10Smålandskavlen, individuell tävlingAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
distL
25/10
sö 28/10PreO, Öppet DM, VästmanlandVästerås SOKVästmanland
P
mästP
26/10*
lö 3/11LångenOK TyrVärmland
distU
28/10
lö 3/11MtbO, RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLN
28/10
lö 3/11Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUppland
natPLN
28/10
lö 3/11MTBO DM SmålandNybro OKSmåland
M
distM
31/10
lö 3/11UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal
distPL
28/10
sö 4/11KortenOK TyrVärmland
distM
28/10
sö 4/11RåbockalångenHjärnarps OLSkåne
distL
28/10
sö 4/11SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natL
28/10
sö 4/11Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm
distU
28/10
Visa rutter i Livelox
sö 4/11SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
28/10*
fr 9/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSN
4/11
lö 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distL
4/11
lö 10/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natS
4/11
sö 11/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm
distM
4/11
sö 11/11O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natS
5/11

Annonser