Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

35 tävlingar hittades mellan 2018-10-20 och 2019-05-31 med följande urval: skidorientering, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sö 30/12SkidO, Nyårssprinten i BodenI 19 IFNorrbotten
S
distS
26/12
sö 30/12Skid-O 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
29/12
sö 30/12SkidO, Nyårsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
S
distM
26/12
fr 4/1SkidO, OBS-tävling, seniorer skidor fri stil 15/10 kmSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
lö 5/1SkidO, OBS-tävling, sprintSvenska Orienteringsförbundet
S
natS
lö 5/1Skid-O 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
4/1
sö 6/1SkidO, OBS-tävling, långSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
lö 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, medelIFK Mora OKDalarna
S
natM
6/1
sö 13/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, långIFK Mora OKDalarna
S
natL
6/1
sö 13/1Skid-O 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
12/1
lö 19/1SkidO, NOF-cupen, #3, medel Övertorneå IFNorrbotten
S
natM
13/1
lö 19/1SkidO, NOF-cupen, #4, sprintÖvertorneå IFNorrbotten
S
natS
13/1
sö 20/1 SkidO, DM, lång, SödermanlandÄrla IFSödermanland
S
mästL
sö 27/1NärskidOLTäby OKStockholm
S
närM
20/1
sö 27/1SkidO, TvåÅkerSelånger SOKMedelpad
S
distSM
sö 27/1Skid-O 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
26/1
lö 2/2Skido DM LångOK StorsjönJämtland-Härjedalen
S
närL
30/1
lö 9/2SkidO, DM, lång, MedelpadTimrå SOKMedelpad
S
mästL
lö 9/2SkidO, J-cup/NOF-cup, medelOK RenenNorrbotten
LS
natM
sö 10/2DM, Skid-O, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalen
S
närS
sö 10/2SkidO, DM, medel, MedelpadTimrå SOKMedelpad
S
mästM
sö 10/2SkidO, J-cup/NOF-cup, sprintOK RenenNorrbotten
S
natS
ti 12/2SkidO, DM, natt, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästLN
on 13/2Skid O, DM, NattFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
S
närMN
11/2
lö 16/2SkidO, VOF-cupSK Björnen
Umedalens IF
Västerbotten
S
närM
sö 17/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadKovlands IFMedelpad
S
mästSL
sö 17/2SkidO, NOF-cupen, #9, medelBergnäsets AIKNorrbotten
S
natM
10/2
sö 17/2SkidO, NOF-cupen, #10, medel Bergnäsets AIKNorrbotten
S
natM
10/2
lö 23/2SkidO, SM/JSM medel, Nordiska Ungdomsspelen och publiktävling Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästM
sö 24/2SkidO, SM publiktävling och Nordiska UngdomsspelenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natM
sö 24/2SkidO, SM/JSM stafettÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästSM
lö 2/3Skid-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
1/3
lö 9/3SkidO, USM/JSM/SM/VSM, sprint HJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästS
sö 10/3SkidO, USM/JSM/SM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästL
on 20/3 - sö 24/3World Masters Ski Orienteering Championships 2019Arvidsjaurs OK
Bergnäsets AIK
Bodens Bandyklubb OS
Gammelstads IF
I 19 IF
OK Renen
Piteå IF Orienteringsklubb
Svenska Orienteringsförbundet
Älvsby IF OK
Norrbotten
S
intL

Annonser