Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

63 tävlingar hittades mellan 2018-11-01 och 2018-11-30 med följande urval: mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 44to 1/11POL-SnapenHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närL
OK Denselns veteran-olOK DenselnÖstergötland
närL
Veteran OLLerums SOKGöteborg
närL
Natt-närtävlingOK LindénaHalland
närMN
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
31/10*
Östra Blekinges nattcup + Natt-KM Orion-KSOKOK OrionBlekinge
närLN
30/10
Höstcupen 3IFK UmeåVästerbotten
närLN
Natt 7:an Etapp 1Ulricehamns OKVästergötland
närLN
29/10
fr 2/11Österlen lyser Simrishamns OKSkåne
närSN
1/11*
lö 3/11LångenOK TyrVärmland
distU
28/10
MtbO, RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLN
28/10
Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUppland
natPLN
28/10
MTBO DM SmålandNybro OKSmåland
M
distM
31/10
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal
distPL
28/10
sö 4/11KortenOK TyrVärmland
distM
28/10
RåbockalångenHjärnarps OLSkåne
distL
28/10
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natL
28/10
Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm
distU
28/10
Visa rutter i Livelox
SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
21/10
v 45må 5/11
ti 6/11VET-OLEskilstuna OLSödermanland
närSVisa rutter i Livelox
Norrnatt 181106Hudiksvalls OKHälsingland
närLN
5/11
GTNC-1 / OKK Natt-KMOK KlemmingenSödermanland
närLN
Natt-serienKjula IFSödermanland
närLN
on 7/11Veteran-OL nr 8Kristinehamns OKVärmland
närL
6/11*
Kretsmästerskap NattOK MotalaÖstergötland
närLN
2/4*
Kretsmästerskap NattOK MotalaÖstergötland
närLN
5/11
to 8/11GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
7/11*
Syd Västra Kretesen Öppet Natt mästerskapRävetofta OKSkåne
närLN
4/11
fr 9/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSN
4/11
lö 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distL
4/11
Nordcupen 2018, deltävling 2Järfälla OKStockholm
närM
6/11
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natS
4/11
HöknattenSundsvalls OKMedelpad
närLUN
sö 11/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm
distM
4/11
O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natS
5/11
v 46må 12/11
ti 13/11Veterantävling KrikonbackenNyköpings OKSödermanland
närL
OL-NV Natträning 1FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLN
13/11*
on 14/11Veteran-OL nr 9Kristinehamns OKVärmland
närL
13/11*
SAIS Motions-OL Etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dal
närMN
13/11
Mila Stockholm by Night, #1OK SödertörnStockholm
distLN
10/11
to 15/11GOF NattCup Etapp 3Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
närLN
12/11
Veteranträning-O GbgIK UvenGöteborg
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
14/11*
fr 16/11KasenattaIdefjordens SKBohuslän-Dal
närMN
lö 17/11MUMS 2018Domnarvets GOIF
Stora Tuna OK
Dalarna
närPLN
11/11
Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästrikland
distS
11/11
Nordcupen 2018, deltävling 3Attunda OKStockholm
närM
13/11
PreO, DM, öppet, Skåne och BlekingeBlekinge OF
OK Pan-Kristianstad
Blekinge
Skåne
P
mästL
11/11
Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
LM
distPUK
sö 18/11Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästrikland
distS
11/11
v 47må 19/11
ti 20/11
on 21/11Veteran-OL nr 10Kristinehamns OKVärmland
närL
20/11*
MOF Nattcup #3Njurunda OKMedelpad
närL
20/11
to 22/11GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMK
21/11*
fr 23/11
lö 24/11Tranan Höst ChallengeOK TrananVästergötland
närU
18/11
Nordcupen 2018 deltävling 4Täby OKStockholm
närL
20/11
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
FakirenArboga OKVästmanland
natU
sö 25/11AdventOrient etapp 1OK SilvaSkåne
närL
24/11
Herkules StugloppFK HerkulesGöteborg
närU
21/11
SkinkskubbetOK SkogsfalkenBlekinge
närL
18/11
v 48må 26/11
ti 27/11OL-NV Natträning 2FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLN
27/11*
on 28/11Veteran-OL nr 11Kristinehamns OKVärmland
närL
27/11*
to 29/11GOF NattCup Etapp 4Göteborgs OF
IK Uven
Göteborg
närLN
26/11
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
28/11*
fr 30/11

Annonser