Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

180 tävlingar hittades mellan 2018-11-02 och 2018-12-08 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 44fr 2/11Österlen lyser Simrishamns OKSkåne
närSNResultat
lö 3/11LångenOK TyrVärmland
distUVisa rutter i LiveloxResultat
Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO DM SmålandNybro OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KM för OKÖ, WOK och V/Ö OLOK ÖsteråkerStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Pre-O KMRehns BKHälsingland
P
klubbL
MtbO, RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sö 4/11KortenOK TyrVärmland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
RåbockalångenHjärnarps OLSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm
distUVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
KlubbmästerskapAndrarums IFSkåne
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 45må 5/11
ti 6/11VET-OLEskilstuna OLSödermanland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Lunds OK Nattcup 2018 etapp 1Lunds OKSkåne
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Norrnatt 181106Hudiksvalls OKHälsingland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
GOK Nattsprintcup 1Gustavsbergs OKStockholm
klubbSNResultat
GTNC-1 / OKK Natt-KMOK KlemmingenSödermanland
närLNResultat
Lilla Natt-KMJärla OrienteringStockholm
klubbLNResultat
Natt-serienKjula IFSödermanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
on 7/11Skogslöparna Höstcup 3SkogslöparnaÅngermanland
närSNResultat
Veteran-OL nr 8Kristinehamns OKVärmland
närLResultat
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarna
närMN
Kretsmästerskap NattOK MotalaÖstergötland
närLN
Kretsmästerskap NattOK MotalaÖstergötland
närLNResultat
MOFs Nattcup Deltävling 2Sundsvalls OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 8/11Orientexpressen 2018Västerås SOKVästmanland
närMResultat
Färssjön by NightSöderhamns OKHälsingland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Öppen träningCentrum OK
Hagaby GoIF Örebro
Stockholm
Örebro Län
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges Nattcup 2Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
TullingemaranLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattsprintcupen 3Väsby OKStockholm
klubbSNResultat
Syd Västra Kretesen Öppet Natt mästerskapRävetofta OKSkåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 9/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Testtävling stafettFK GöingarnaSkåne
klubbSL
LOK Sprint Cup deltävling 1Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Nordcupen 2018, deltävling 2Järfälla OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
HöknattenSundsvalls OKMedelpad
närLUN
SLY KMTäby OKStockholm
klubbLN
sö 11/11Testtävling stafettFK GöingarnaSkåne
klubbSL
JättemilenLunds OKSkåne
klubbU
Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Novemberflåset 2018Valbo AIFGästrikland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Rogaining JössestuganOK JösseVärmland
närMVisa rutter i Livelox
v 46må 12/11
ti 13/11Veterantävling KrikonbackenNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Lunds OK Nattcup 2018 etapp 2Lunds OKSkåne
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KM Nackhe & FriskusOK NackheHalland
klubbLNResultat
Norrnatt 181113Forsa OKHälsingland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Natträning 1FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup 1, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
on 14/11Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
närL
Veteran-OL nr 9Kristinehamns OKVärmland
närL
GoNattAvestaDalaportens OLDalarna
närMN
14/11*
SAIS Motions-OL Etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dal
närMN
14/11*
Visa rutter i Livelox
Lunkans nattcup 1Halmstad OKHalland
klubbMN
12/11*
Mila Stockholm by Night, #1OK SödertörnStockholm
distLN
10/11
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
to 15/11GOF NattCup Etapp 3Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
närLN
14/11*
Visa rutter i LiveloxStarttider
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närM
12/11
Visa rutter i Livelox
Veteranträning-O GbgIK UvenGöteborg
närL
FjärilsnattSöderhamns OKHälsingland
klubbMVisa rutter i Livelox
BokskogsnattaMalmö OKSkåne
klubbLN
12/11
Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 1 TorsåkerStorviks IFGästrikland
närSN
14/11
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
14/11*
Nattsprintercup 2018Almby IKÖrebro Län
klubbSN
15/11*
OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 1OK DenselnÖstergötland
klubbLN
Östra Blekinges Nattcup 3OK OrionBlekinge
närLN
15/11*
Visa rutter i Livelox
Öst-väst-norr å söderLjusdals OKHälsingland
klubbLN
Nattcup 18/19 del1Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbLN
14/11*
Visa rutter i Livelox
Nattsprintcupen 4Väsby OKStockholm
klubbSN
13/11
Starttider
Natt 7an Etapp 2OK TrananVästergötland
närL
14/11
fr 16/11KasenattaIdefjordens SKBohuslän-Dal
närMN
13/11
Vintercup Etapp 1OK EnenUppland
klubbL
15/11
Kanonloppet NattOK HällenSödermanland
klubbMN
16/11*
Westmans Night VisionVästerås SOKVästmanland
närLN
14/11
lö 17/11MUMS 2018Domnarvets GOIF
Stora Tuna OK
Dalarna
närPLN
16/11
Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästrikland
distS
14/11
Novemberkåsan 2018Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbU
12/11
Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstSjövalla FKGöteborg
klubbL
15/11
Visa rutter i Livelox
Upplands skogsflickors HöstblotOK Borgen
OK Triangeln
Tierps SOK
Uppland
klubbL
10/11
ÄrtloppetNyköpings OKSödermanland
klubbL
14/11
Kanonloppet DagOK HällenSödermanland
klubbM
16/11*
Nordcupen 2018, deltävling 3Attunda OKStockholm
närM
14/11
Träning KVÄRKOK SilvaSkåne
klubbM
16/11
PreO-KM för Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
P
klubbL
15/11*
PreO, DM, öppet, Skåne och BlekingeBlekinge OF
OK Pan-Kristianstad
Blekinge
Skåne
P
mästL
15/11
Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
LM
distPUK
16/11
OL-avslutning med HandicapenMariestads FKVästergötland
klubbL
15/11
sö 18/11Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästrikland
distS
14/11
Vintercup Etapp 2OK EnenUppland
klubbM
16/11
Klubbkampen 2018Hjärnarps OLSkåne
klubbM
11/11
Alehofs Ultralång KMOK AlehofGöteborg
klubbU
16/11
Starttider
KlubbmästerskapGällstadbygdens SOKVästergötland
klubbM
17/11*
Ultralång-KMCentrum OKStockholm
klubbU
14/11
v 47må 19/11Järvsöbrudarnas nattlöpLjusdals OKHälsingland
klubbLN
Öppet Natt-KM för OK HammarenOK HammarenGästrikland
klubbMN
16/11
ti 20/11IKS Veteran OLIK StandardSödermanland
närM
Lunds OK Nattcup 2018 etapp 3Lunds OKSkåne
klubbLN
18/11*
on 21/11Veteran-OL nr 10Kristinehamns OKVärmland
närL
20/11*
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarna
närMN
21/11*
Nattstrapats 1Halmstad OKHalland
klubbMN
20/11*
Lussetåget 2018, etapp 1Gävle OKGästrikland
närLN
18/11
JärvreprisenLjusdals OKHälsingland
klubbLN
MOF Nattcup #3Njurunda OKMedelpad
närLN
20/11
Visa rutter i Livelox
VinterNattCup 1Järfälla OKStockholm
klubbLN
18/11
Kylklampen 2018-2019 deltävling 1OK TyrVärmland
närMN
19/11
to 22/11VeterantävlingKöping-Kolsva OKVästmanland
närM
21/11
Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 2 StorvikStorviks IFGästrikland
närSN
22/11*
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMK
21/11*
Landehofs Nattcup Etapp 2OK LandehofGöteborg
närLN
20/11*
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närMN
21/11
Östra Blekinges Nattcup 4OK Orion
Ronneby OK
Blekinge
närLN
20/11
Nattsprintcupen 5Väsby OKStockholm
klubbSN
20/11*
Skaraborg By NightFalköpings AIK OKVästergötland
närMN
19/11
fr 23/11Öppet Kortdistans-KM NattVästerås SOKVästmanland
närSN
19/11
lö 24/11Tranan Höst ChallengeOK TrananVästergötland
närU
18/11
Dalaoffensiven 2018Dalarnas OFDalarna
närM
18/11
HagasprintenIFK UmeåVästerbotten
närS
22/11
JubileumsträningAttunda OKStockholm
klubbL
22/11
Nordcupen 2018 deltävling 4Täby OKStockholm
närL
20/11
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
FakirenArboga OKVästmanland
natU
18/11
HöstfestsprintMotala AIF OLÖstergötland
klubbSN
21/11
sö 25/11Höstrusket MedelRimbo SOKUppland
närM
Skinkloppet Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
14/11*
Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 3 HedesundaStorviks IFGästrikland
närS
25/11*
AdventOrient etapp 1OK SilvaSkåne
närL
24/11
Herkules StugloppFK HerkulesGöteborg
närU
21/11
SkinkskubbetOK SkogsfalkenBlekinge
närL
18/11
v 48må 26/11Spetta sportenLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 27/11Veteran OL SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanland
närMVisa rutter i Livelox
Lunds OK Nattcup 2018 etapp 4Lunds OKSkåne
klubbLN
25/11*
OL-NV Natträning 2FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLN
27/11*
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 1Kalmar OKSmåland
klubbLN
25/11
Visa rutter i Livelox
on 28/11Lussetåget 2018, etapp 2Gävle OKGästrikland
närLN
18/11
Nattugglan - söder GetarenTullinge SKStockholm
närLN
25/11
LuffarliganIFK Lidingö SOKStockholm
närL
Veteran-OL nr 11Kristinehamns OKVärmland
närL
27/11*
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarna
närMN
28/11*
Midvinterduell etapp 1Linköpings OK
OK Skogsströvarna
Östergötland
klubbLN
27/11
Första advents förloppLjusdals OKHälsingland
klubbLN
Vintercupen deltävling 1Sundsvalls OKMedelpad
närMN
27/11
Lunkans nattcup 2Halmstad OKHalland
klubbMN
26/11*
to 29/11GOF NattCup Etapp 4Göteborgs OF
IK Uven
Göteborg
närLN
26/11
Veteranträning KungälvKungälvs OKGöteborg
närL
28/11
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
28/11*
OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 2OK DenselnÖstergötland
klubbLN
Pölder Sport Nattcup Etapp 1OK Vilse 87Blekinge
närLN
27/11
Ungdomarnas öppna Natt-KMGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLN
Östra Blekinges Nattcup 5OK OrionBlekinge
närLN
27/11
Natt-7:an Etapp 3Bredareds IFVästergötland
närLN
26/11
fr 30/11
lö 1/12Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 4 StorvikStorviks IFGästrikland
närS
1/12*
Nordcupen, etapp 5Sundbybergs IKStockholm
närS
27/11
SkinkanLerums SOKGöteborg
klubbL
27/11*
AdventstöpetSelånger SOKMedelpad
närM
29/11
Skinkrace 2018Smedjebackens OKDalarna
klubbM
26/11
PlockepinnOL Teamet OlofströmBlekinge
klubbPU
24/11
sö 2/12Julserien, Etapp1Arboga OKVästmanland
närL
AdventOrient etapp 2OK SilvaSkåne
närL
1/12*
Ultra KM Väsby OKVäsby OKStockholm
klubbU
29/11*
Ultra-KMAttunda OKStockholm
klubbU
27/11
Vintercupen FK GöingarnaSkåne
närL
1/12
v 49må 3/12LöPetLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 4/12Veteran OLOK TorSödermanland
närL
1/12
Lunds OK Nattcup 2018 etapp 5Lunds OKSkåne
klubbLN
2/12*
GOK NattsprintCup Nr2Gustavsbergs OKStockholm
klubbSN
2/12*
Järla O-tour #1Järla OrienteringStockholm
klubbLN
2/12
GTNC #2Trosabygdens OKSödermanland
närMN
4/12*
Visa rutter i Livelox
on 5/12Lussetåget 2018, etapp 3Gävle OKGästrikland
närLN
18/11
Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmland
närL
4/12*
MOF Nattcup #4Sundsvalls OKMedelpad
närMN
3/12
Kylklampen 2018-2019 deltävling 2Kils OKVärmland
närLN
2/12
to 6/12GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
5/12*
Östra Blekinges Nattcup 6Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLN
4/12
Pölder Sport Nattcup etapp 2FK GöingarnaSkåne
närLN
3/12
Klubbmästerskap Natt OKK och MOKOK KontinentSkåne
närLN
Person Persson:s ProblemLjusdals OKHälsingland
klubbLN
Nattcupen nr 1Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLN
4/12*
fr 7/12
lö 8/12OK Gynges Spex-OL 2018OK GyngeSkåne
klubbM
5/12
Lucianatten 2018Lessebo OKSmåland
närLN
5/12

Annonser