Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

173 tävlingar hittades mellan 2018-11-30 och 2019-01-06 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 48fr 30/11
lö 1/12Sprint-KMIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSResultat
Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 4 StorvikStorviks IFGästrikland
närS
Nordcupen, etapp 5Sundbybergs IKStockholm
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
SkinkanLerums SOKGöteborg
klubbLResultat
AdventstöpetSelånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Skinkrace 2018Smedjebackens OKDalarna
klubbMResultat
PlockepinnOL Teamet OlofströmBlekinge
klubbPU
Test a la MariaAttunda OKStockholm
klubbL
sö 2/12Julserien, Etapp1Arboga OKVästmanland
närLResultat
GBG Syd - Distansträning Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
AdventOrient etapp 2OK SilvaSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkåne
närL
TMOK Dag-KM 2018Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Ultra KM Väsby OKVäsby OKStockholm
klubbUResultat
Ultra-KMAttunda OKStockholm
klubbUResultat
Vintercupen FK GöingarnaSkåne
närL
Skinkloppet 2018OK TyrVärmland
klubbLResultat
v 49må 3/12Fredrika Bremer Öppet SkymningsmästerskapAttunda OKStockholm
klubbLNResultat
LöPetLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ti 4/12Tompas Jubileums SprintOK HammarenGästrikland
klubbSK
Veteran OLOK TorSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Lunds OK Nattcup 2018 etapp 5Lunds OKSkåne
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
GOK NattsprintCup Nr2Gustavsbergs OKStockholm
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
Järla O-tour #1Järla OrienteringStockholm
klubbLNResultat
GTNC #2Trosabygdens OKSödermanland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
on 5/12VinterNattCupen 2Bromma-Vällingby SOKStockholm
klubbLNResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
närL
Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmland
närL
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarna
närS
Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 2Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-Cup 2 DalarnaKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
närLN
Person Persson:s ProblemLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
LiU Night 1 PetersburgSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLNResultat
Skinkjakten, Deltävling 3Gotlands Bro OK
Svaide Roma SOK
Gotland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
MOF Nattcup #4Sundsvalls OKMedelpad
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylklampen 2018-2019 deltävling 2Kils OKVärmland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
to 6/12V:a BergetnattSöderhamns OKHälsingland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Landehofs Nattcup Etapp 3OK LandehofGöteborg
närLNVisa rutter i Livelox
Vätterbygden by night, deltävling 2IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
Östra Blekinges Nattcup 6Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLNResultat
Nattråttan 2018-2019 Etapp 1Waxholms OKStockholm
klubbLNResultat
Nattcup 18/19 del 2Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbLNResultat
Klubbmästerskap Natt OKK och MOKOK KontinentSkåne
närLNResultat
Nattcupen nr 1Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLNResultat
Skaraborg by NightOK SkogsstjärnanVästergötland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 7/12
lö 8/12SM Sport Vintercup #1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-KMÄrla IFSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning Ungdom Gbg-ÖstOK LandehofGöteborg
klubbL
OK Gynges Spex-OL 2018OK GyngeSkåne
klubbM
SkinkloppetVänersborgs SKVästergötland
närMResultat
Lucianatten 2018Lessebo OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/12Julserien, Etapp 2Arboga OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LusseloppetIK UvenGöteborg
klubbLResultat
SkinkloppetKristinehamns OKVärmland
närM
Sling-OLOK Vilse 87Blekinge
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup Etapp 3OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
LusselunkenLindebygdens OKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SkinkloppetNyköpings OKSödermanland
klubbMResultat
Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 5 Gästrike HammarbyStorviks IFGästrikland
närS
Vintercupen 2018-2019 ÅkebodaHärlövs IFSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SkinkloppetLinköpings OKÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Skinkloppet 2018Gustavsbergs OKStockholm
klubbL
AdventOrient etapp 3OK SilvaSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkåne
närL
Luciaracet 2018Tullinge SKStockholm
klubbL
Vinterrogaine #1 Sundbybergs IKStockholm
klubbU
SAIS Motions-OL Etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dal
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SkinkloppetKils OKVärmland
klubbLResultat
Ove Högbergs utmaning - 10mila 1970, sträcka 9Snättringe SKStockholm
klubbL
SkinkloppetOK JösseVärmland
klubbLResultat
JulstöketFjärås AIKHalland
klubbM
LucianattenLaholms IF OKHalland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Lusse-OLRyda SKVästergötland
klubbSNResultat
v 50må 10/12NobelspringetLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i Livelox
ti 11/12Nattcup 2, Trollhättans SOKTrollhättans SOKVästergötland
närLN
10/12
Visa rutter i Livelox
OL-NV Natträning 3FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLN
11/12*
Nattcup #1OK HällenSödermanland
närLN
9/12
Visa rutter i Livelox
LucianattenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbMN
10/12*
Lussetåget 2018, etapp 4Gävle OKGästrikland
närLN
10/12*
Visa rutter i Livelox
on 12/12Mila Stockholm by Night, #2Enebybergs IF
Solna OK
Stockholm
distLN
9/12
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
närL
Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmland
närM
11/12*
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarna
närM
12/12*
LucianattaLjusne-Ala OKHälsingland
klubbMN
Midvinterduell etapp 2Björkfors GOIF
Linköpings OK
Östergötland
klubbLN
11/12
Visa rutter i Livelox
Förbärligt förskräckliga förloppLjusdals OKHälsingland
klubbL
Vintercupen deltävling 2Sundsvalls OKMedelpad
närMN
11/12
Lunkans nattcup 3Halmstad OKHalland
klubbMN
10/12*
Skinkjakten, Le Grand FinaleGotlands Bro OKGotland
närMN
10/12
to 13/12GOF NattCup Etapp 5Chalmers OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLN
10/12
Veteran-OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
10/12*
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
12/12*
OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 3OK DenselnÖstergötland
klubbLN
Vätterbygdden By Night #3Os HjälpkurvanSmåland
klubbL
12/12
Östra Blekinges Nattcup 7OK Orion
Ronneby OK
Blekinge
närLN
11/12
Pölder Sport Nattcup etapp 2FK GöingarnaSkåne
närLN
10/12
Visa rutter i Livelox
Natt 7:an Etapp 4Skene Sim o ISVästergötland
närLN
10/12
fr 14/12
lö 15/12LOK Sprint Cup deltävling 2Linköpings OKÖstergötland
klubbS
13/12
SkinkloppetStora Tuna OKDalarna
klubbL
13/12
SkinkloppetTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbM
13/12*
SkinkloppetOK TisarenÖrebro Län
klubbM
14/12*
TomtesprintenDomnarvets GOIFDalarna
närS
14/12
Qpoolen IndoorHässleholms OKSkåne
närS
12/12*
Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstSävedalens AIKGöteborg
klubbL
13/12
IKHP:s klubbmästerskap - medeldistansIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbM
13/12
Visa rutter i Livelox
Skinkloppet Skarpnäcks OLSkarpnäcks OLStockholm
klubbL
12/12
Julgrisrace IFK GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbL
13/12
LuciasprintenOK ÄlgenVärmland
närSN
13/12
sö 16/12HandicapenOK Vilse 87Blekinge
klubbL
9/12
Julserien, Etapp 3Arboga OKVästmanland
närL
13/12
Julelöp2IFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbL
11/12*
JulasletetOK KullingshofVästergötland
närU
14/12
Jullöpet 2018Trollhättans SKVästergötland
närM
16/12*
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
14/12*
Vintercupen #3OK SkogsfalkenBlekinge
närL
13/12
Vintercup 2 GamlebyGamleby OKSmåland
närL
13/12
Distans OLFK HerkulesGöteborg
klubbU
14/12
AdventOrient etapp 4OK SilvaSkåne
närL
15/12*
SkinkloppetIS KullenSkåne
närL
Rånäs OK's SkinkraceRånäs OKUppland
klubbM
13/12
SkinkjaktenOK SödertörnStockholm
klubbL
15/12
Skinkloppet - OKÖOK ÖsteråkerStockholm
klubbM
9/12
Grötfesten 2018OK NackheHalland
klubbM
13/12
v 51må 17/12TomteracetLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 18/12Lussetåget 2018, etapp 2Gävle OKGästrikland
närLN
10/12*
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 2Kalmar OKSmåland
klubbLN
16/12
on 19/12MOF Nattcup #5VK UvarnaMedelpad
närMN
18/12*
Nattugglan - Tullinge-FlemingsbergTullinge SKStockholm
närLN
16/12
Go Natt Avesta - SkinkloppetDalaportens OLDalarna
närS
19/12*
Tomtejakten med efterföljande klappbyte ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
16/12*
Dan före dan före dan före dan före dan före julaftonLjusdals OKHälsingland
klubbLN
Kylk(l)ampen deltävling 3Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
närLN
17/12
to 20/12GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
19/12*
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSN
19/12
Östra Blekinges Nattcup 8OK OrionBlekinge
närLN
18/12
DOF natt-cup deltävling OK KåreOK KåreDalarna
närLN
17/12
Nattcupen nr 2Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm
klubbLN
18/12*
Skaraborg by nightIF HagenVästergötland
närLN
17/12
fr 21/12Sennan by Night (Nattstrapats 2)Halmstad OKHalland
klubbMN
19/12*
lö 22/12Bredareds Rogaining 2018Bredareds IFVästergötland
närPL
17/12
sö 23/12
v 52må 24/12
ti 25/12Lussetåget 2018, etapp 3Gävle OKGästrikland
närLN
10/12*
Visa rutter i Livelox
on 26/12Julserien, Etapp 4Arboga OKVästmanland
närL
23/12
Vintercup Etapp 4OK EnenUppland
klubbM
17/12
Skinksvängen 2018Degerfors OKVärmland
närM
25/12
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 3Kalmar OKSmåland
klubbL
22/12
Vintercup nr 4, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
24/12*
Annandagsloppet 2018Valbo AIFGästrikland
klubbL
22/12
En Annan dag Ljusdals OKHälsingland
klubbLN
to 27/12Träningsdag DOF 13-Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
20/12*
Landehofs Nattcup Etapp 4OK LandehofGöteborg
närLN
25/12*
Pölder Sport Nattcup Etapp 3OK Pan-KristianstadSkåne
närLN
24/12
Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpad
närMN
26/12
fr 28/12Hemlängtan ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
25/12*
lö 29/12Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
sö 30/12Mellandags-OLHelsingborgs SOKSkåne
närM
29/12
SkidO, Nyårssprinten i BodenI 19 IFNorrbotten
S
distS
26/12
Skid-O 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
29/12
SkidO, Nyårsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
S
distM
26/12
v 1må 31/12Lussetåget 2018, etapp 4Gävle OKGästrikland
närLN
10/12*
NyårsorienteringSvaide Roma SOKGotland
närL
Nyårslöpet (anmälan endast på tävlingsdagen)Ankarsrums OKSmåland
närL
28/11
NyårsloppetMotala AIF OLÖstergötland
klubbL
28/12
ti 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne
distL
TestPatrullOK LinnéUppland
klubbLL
24/12
TestPatull IIOK LinnéUppland
klubbSL
29/12
on 2/1
to 3/1Landehofs Nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborg
närLN
1/1*
fr 4/1SkidO, OBS-tävling, seniorer skidor fri stil 15/10 kmSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
lö 5/1SkidO, OBS-tävling, sprintSvenska Orienteringsförbundet
S
natS
Skid-O 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
4/1
sö 6/1SkidO, OBS-tävling, långSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
Vintercup FK ÅsenFK ÅsenSkåne
närL
4/1
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkåne
närL
PoängjaktIS KullenSkåne
närL
Vinterrace etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dal
närM
3/1

Annonser