Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

39 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-06-23 med följande urval: Hallands Orienteringsförbund.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1OK Nackhes Nattcup Etapp 2OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbM
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1OK Nackhes Nattcup Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbM
ons 9/1Lunkans Natt-cup etapp 4Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Nattstrapats 3Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1Lunkans Natt-cup etapp 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Nattstrapats 4Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLN
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2Lunkans Natt-cup etapp 6 KanebergHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Lunkans Natt-cup etapp 7 ÖnHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbM
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Nattstrapats 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Nattstrapats 6Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4
v 17mån 22/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserieHylte OKHallands Orienteringsförbund
närMResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
sön 12/5PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
v 20mån 13/5
tis 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 19/5Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5
tor 23/5
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5
tor 30/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Klubbmästerskap för Fjärås AIK, för OK Löftan och för IF RigorIF RigorHallands Orienteringsförbund
klubbLResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6Regionsläger Halland PreOOK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
närL
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6

Annonser