Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

1449 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
TestPatrullOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbLL
TestPatull IIOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbSL
ons 2/1Träningsläger 13- Tour de Pumpen Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
OK Nackhes Nattcup Etapp 2OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbM
Vintercup 2OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLNResultat
Runes nyårsrökareLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/1Daglediga 01Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
närL
Landehofs Nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekingens nattcup 8.5OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 4/1SkidO, OBS-tävling, seniorer skidor fri stil 15/10 kmSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
lör 5/1SkidO, OBS-tävling, sprintSvenska Orienteringsförbundet
S
natS
Skid-O 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närL
sön 6/1Gröt-OL 2019OK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, OBS-tävling, långSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
SkinkloppetSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
JULcup3Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Trettondags OLVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup FK ÅsenFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
närL
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
SKINKLOPPETSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Vintercupen Etapp1Frölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
VinterserienJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterrace etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 2mån 7/1BEGAS by nightLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 8/1OK Nackhes Nattcup Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbM
Nattcup #2Nyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
GOK Nattsprintcup nr 3Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
GTNC-3 2019OK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Järla O-tour #2Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/1Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LuffarliganIF LöjpStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
OLgas Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Lunkans Natt-cup etapp 4Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
MOF Nattcup #6Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylk(l)ampen deltävling 4Skattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/1Daglediga 02Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Veteran OLGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OK EDVARD... DELUX : )OK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
VKC1Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Vätterbygden by night deltävling #5IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup Leksand 10/1Leksands OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbLN
Östra Blekinges nattcup 9Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
Pölder Sport Nattcup - Etapp 4OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcupen nr 3Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Skaraborg by nightIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/1
lör 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ärla Midwinter Night TrailÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Sprintcup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i Livelox
LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning Ungdom Gbg ÖstLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 13/1Vintercup Etapp 5OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Vintercupen Etapp 2 2019Rävetofta OKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Vinterrace 2019 deltävling 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
SkidO, OBS-tävling/J-cup, långIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup nr 6, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
Vintercupen etapp 2Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Bara testar liteSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
VinterserienSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
JulruschenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
klubbM
Skid-O 3Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närLResultat
Vinterrace 2019 deltävling 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 14/1Torstens OLöpLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/1Nattcup 3 OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Natträning 4FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 4Kalmar OK
Nybro OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Spik-Cup1Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 16/1Luffarligan i OkvistaskogenVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Mila Stockholm by Night, #3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närSN
Midvinterduell etapp 3Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattstrapats 3Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
HälsenesprångetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/1Daglediga 03IF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närL
Nattcup #3Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
Stads-OLKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning ÖsterängOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
klubbSN
OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 4OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Landehofs Nattcup Etapp 6OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
VBN- Vätterbygden By Night, deltävling #6IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMNResultat
Östra Blekinges nattcup 10OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/1
lör 19/1SkidO, NOF-cupen, #3, medel Övertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
Teknikträning Ungdom Gbg ÖstSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
TeknikträningOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
SM Sport Vintercup #2Sävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS Motions-OL Etapp 3Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närLResultat
SkidO, NOF-cupen, #4, sprintÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
natS
sön 20/1Vintercupen nr 7, BroSö OKBroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterläger UltralångSkånes OrienteringsförbundSkånes Orienteringsförbund
närL
Vintercupen E3, SV Kretsen SkåneOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen Etapp 3IK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterlägret Ungdom UltralångSkånes OrienteringsförbundSkånes Orienteringsförbund
närUVisa rutter i LiveloxResultat
VinterserienSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
B&L Vinterrogaine #2Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
Tjustalliansens Vintercup 4Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närSResultat
SkidO, DM, lång, SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästL
Norrklubbs Skid-OLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
S
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, IFK Umeå, VOF-cup, #1, medelIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
Vinterrace etapp 3Brattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup 1Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
v 4mån 21/1Callevalle springetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 22/1Vinterlund NattorienteringLunds OKSkånes Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
VKC2Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Stjärnnatt 2Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLN
Nattcup nr 3OK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/1Luffarligan Stockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
närL
Veteran OL NV SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL nr 16Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
FurloppetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närMN
Lunkans Natt-cup etapp 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
MOF Nattcup #7Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylk(l)ampen deltävling 5Sisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vinternattcup 3Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/1Daglediga 04Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
GOF NattCup Etapp 6Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
Veteran-OL IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stads-OLKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLK
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närMK
Hagabys nattcup etapp1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-Cup 5 DalarnaStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
Ramonsbana 2019 #1Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vätterbygden by night deltävling 7Os HjälpkurvanSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Östra Blekinges nattcup 11Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattråttan 2018-2019 Etapp 2Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Pölder Sport Nattcup - Etapp 5OL Teamet OlofströmBlekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcupen nr 4Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Skaraborgs By Night Tibro OKTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/1Vintercup Etapp 6OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
lör 26/1Gävle IndoorGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distSResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 27/1NärskidOLTäby OKStockholms Orienteringsförbund
S
närM
SkidO, TvåÅkerSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
distSM
Vintercup 27 januari 2019FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
Vintercup Etapp 7OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Snowracer KMSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
klubbM
Sprintcup #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen E4, SV Kretsen SkåneEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen Etapp 4Mölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterserien + MTBOIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
LM
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen FK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
VinterrogaineJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
Skid-O 4Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närLResultat
SkidO, Robertsfors IK, VOF-cup, #2, medelRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxStarttider
Vinterrace Nr.4Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Januarisprinten, NOF-cupen, #5Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distS
SkidO, Januarinatta, NOF-cupen, #6Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMN
v 5mån 28/1Gäfvla jobbigt loppLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 29/1OL-NV Natträning 5FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Inomhusorientering Nacka GymnasiumJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbSResultat
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 5Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Spikcup 2Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 30/1Luffarligan 30 januariStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
närL
Nattugglan - FlottsbroTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närMN
Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 4Laxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS Motions-OL Etapp 4Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSNResultat
Nattstrapats 4Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLN
Oppåner, neråopp, nu blir det stopp i detta loppLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Vintercupen deltävling 5Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/1Daglediga 05Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Testtävling MeosKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
Stads-OLKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLK
OCK skogssprint träning Åhus ÄspetOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närSN
OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 5OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
Landehofs Nattcup Etapp 7OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vätterbygden by night deltävling 8IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
Nissadals Nattrace Anderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
närMN
Östra Blekinges nattcup 12OK Orion
Ronneby OK
Blekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/2
lör 2/2LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Långdistans ol-träningSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
klubbL
Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
SkidO, DM långOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästLResultat
GäddviksspåretGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
närMKResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
sön 3/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #3, sprintUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distSResultat
Tjustalliansens Vintercup 5 GamlebyGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Vintercupen 2018-2019 FrisebodaHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen E5, SV Kretsen SkåneOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen Etapp 5Frölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
VinterserienSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Skido sprint närtävling Älvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
S
närSResultat
Vinterrace etapp 5Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #4, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
v 6mån 4/2StålmannenLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 5/2Nattcup #4Nyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLN
GOK NattsprintCup Nr4Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
Järla O-tour #3Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbMNResultat
GTNC 4Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/2Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL nr 18Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LuffarliganIF LöjpStockholms Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närSN
Vall stadsloppLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup 3SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLNResultat
Lunkans Natt-cup etapp 6 KanebergHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
MOF Nattcup #8Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kylk(l)ampen deltävling 6OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/2Daglediga 06Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
GOF NattCup Etapp 7Frölunda OL
Göteborgs Orienteringsförbund
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranOL OK SkogshjortarnaOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup #4Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
Ramonsbana 2019 #2Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Stads-OLKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbL
Hagabys nattcup etapp2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vätterbygden by night deltävling 9OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-cup 6 DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närLN
VKC3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup 13OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
Nattcupen nr 5Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Skaraborgs by NightIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
fre 8/2
lör 9/2SkidO, DM, medel, MedelpadTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästMResultat
Teknikträning Ungdom Gbg-ÖstOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Zonträning Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
närL
SkidO, J-cup/NOF-cup, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
sön 10/2NärskidOTäby OKStockholms Orienteringsförbund
S
närMResultat
SkidO, DM, lång, MedelpadTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLResultat
Vintercupen, SV Kretsen SkåneMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 5KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
SkidO, J-cup/NOF-cup, sprintOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
natSResultat
Vintercup nr 10, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
VinterserienCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
B&L Vinterrogaine #3Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
SAIS Motions-OL Etapp 5Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
SkidO, DM SprintFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästSResultat
SkidO, medelSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
S
distMResultat
Vinterrace etapp 6OK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup 2Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
v 7mån 11/2Läjfs löparlåppLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/2Nattcup 4Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Natträning 6FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 6Kalmar OK
Nybro OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Spikcupen finalVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
SkidO, DM, natt, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO träningSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
närMN
ons 13/2Luffarligan i villaområdeVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Mila Stockholm by Night, #4Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
JärschenattaLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närMN
Midvinterduell etapp 5IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Lunkans Natt-cup etapp 7 ÖnHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbM
SkidO, DM, natt, Jämtland-HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästMNResultat
tor 14/2Daglediga 07Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Stads-OLKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbL
Hagabys nattcup etapp 3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 6OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Pölder Sport Nattcup, Etapp 6Härlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup 14Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 15/2Saxnäsläger Skid OLSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
klubbMResultat
Vintercup Etapp 8OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
lör 16/2SkidO, Degerfors, VärmlandDegerfors OK
ÖSeT SkidO
Värmlands Orienteringsförbund
S
närL
SkidO, DM, medel, SödermanlandKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästM
SkidO, SK Björnen/Umedalens IF, VOF-cup, #5, medelSK Björnen
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
sön 17/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
S
mästSL
Vintercup Etapp 9OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
VinterserienHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
närL
Vintercupen E7, SV Kretsen SkåneFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
närL
VinterserienHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup nr 11, FK ÅsenFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
Tjustalliansens Vintercup 6 AnkarsrumAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
Vintercupen Etapp 6FK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens Vintercup 6 Ankarsrum nr 2Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
SkidO, DM, lång, Södermanland + StockholmÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästL
SkidO, DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, NOF-cupen, #9, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
SkidO, NOF-cupen, #10, medel Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
Nattcup 3Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
v 8mån 18/2TestSkånes OrienteringsförbundSkånes Orienteringsförbund
närL
TröstracetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/2Ramonsbana 2019 #3Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
VKC4Täby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Stjärnnatt 4Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbSNResultat
Järla Skid-KMJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbL
ons 20/2Luffarligan 20 februariSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
närL
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL nr 20Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närSN
Anderssonskans BerraLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattugglan - Källbrink-GömmarenTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
MOF Nattcup #9VK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
VinterNattCup 4Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylklampen deltävling 7Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/2Daglediga 08Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
GOF NattCup Etapp 8Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-O GöteborgOK Landehof
OK Orinto
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stads-OLKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLK
OCK träning GropahåletOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närM
Torsdagskvällens teamsprintTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbSS
Vätterbygden by Night 10Jönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup 15OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
Nattråttan 2018-2019 Etapp 3Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Natt-Cup 7 DalarnaKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
Natt 7:an Etapp 5OK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcupen nr 6Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
SkidO träning 2SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
närMN
Skaraborg by NightMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/2GOF NattCup Etapp 8Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/2SM Sport Vintercup #3Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM/JSM medel, Nordiska Ungdomsspelen och publiktävling Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästMResultat
sön 24/2SkidO, SM publiktävling och Nordiska UngdomsspelenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
natMResultat
SkidO, SM/JSM stafettÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästSMResultat
Vintercupen 2018-2019 BaslinjenHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen E8, SV Kretsen SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen Etapp 7IK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
Vinterrace 7Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
SkidOForsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
S
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Inofficella Ultralång-KM för Tolered Utby Ol-KlubbTolered-Utby Ol-klubbGöteborgs Orienteringsförbund
klubbUResultat
v 9mån 25/2Öst,Väst,Norr å Söder kvistar vi.Ljusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/2Nattcup, Trollhättans SOKTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Natträning 7FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 7Kalmar OK
Torsås OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Nattcup #5OK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/2A & O i OLöpetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
LuffarliganEnebybergs IFStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
Veteran-OL nr 21Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närMN
Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 6Askersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
BrunellaNassenSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattstrapats 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 28/2Daglediga 09Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 7OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Stads-OLKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLK
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Vätterbygden by Night 11Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMNResultat
Östra Blekinges nattcup 16Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
Landehofs Nattcup Etapp 8OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Kretsträning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skid-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närL
Sverigepremiären, stafetträningOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3Sverigepremiären, stafettOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Sv-prem_stafett_LundsOKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
O-ringenträningIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
VinterserienOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
v 10mån 4/3Berghård som en mårdLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/3Test 1 SkeneSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
närM
Veckans bana 2019:10Ludvika OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbS
GOK Nattsprintcup nr 5Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
GTNC-5 2019OK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 8Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Skaraborg by nightOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 6/3Veteran-OL nr 22Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LuffarliganIF LöjpStockholms Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
SOK Viljan veteran-OLSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
klubbL
Moorden i FalaLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närSN
SAIS Motions-OL Etapp 6Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Löpex Vinterserie 2018-2019 Deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närMNResultat
Vinternattcup 5Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3Daglediga 10IF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närL
GOF NattCup Etapp 9Göteborgs Orienteringsförbund
Kungälvs OK
Göteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
Nattcup #5Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
Veteran OlLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stads-OLKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLK
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
VKC5 FinalTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
Vätterbygden by night, deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup 17OK Orion
Ronneby OK
Blekinge Orienteringsförbund
närLNResultat
Pölder Sport Nattcup Etapp 7BroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt 7:an Etapp 6IK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
Nattcupen nr 7Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 8/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
Junior Camp, StjärnnattenOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM/USM/JSM/VSM, sprint HJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Test Stafett 1Skene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
närSLResultat
Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMStarttider
MedelbanaOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning Ungdom Gbg-ÖstOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
SM Sport vintercup #4 final!Sävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterserien - MtbOLunds OKSkånes Orienteringsförbund
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM/USM/JSM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbUResultat
Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Valhall medelOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Junior Camp, One (wo)man relayOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
O-ringenträning LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
VinterAlliansHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
Sumpans inofficiella öppna Ultra KMSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidOL Umeå OKUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
närLResultat
v 11mån 11/3Spika med UlricaLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/3OL-NV Natträning 8FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
NattCup 6OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattserien vår 2019Ärla IFSödermanlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 13/3Kylklampen Edanenäset deltävling 8OK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL nr 23Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Midvinterduell etapp 7Hagaby GoIF Örebro
Linköpings OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Vintercup 4OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
MOF Nattcup #10Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattstrapats 6Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
Dopp Hopp LoppLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Bengt Borgs MinneGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3Daglediga 11Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
närL
GOF NattCup Etapp 10Göteborgs Orienteringsförbund
OK Alehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Veterantouren i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
OCK träning SporrakullaOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närM
Klubbmästerskap skidorienteringIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
närL
Stads-OLKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbL
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 8OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Vätterbygden by night #13IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närMNResultat
Klubbmästerskap Natt OKK och MOKMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 15/3OCK träning SporrakullaOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närM
Vårracet, nattOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3OCK träning SporrakullaOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närM
Tour De TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour De TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsens VårupptaktOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
Skid-O KMGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
S
klubbMResultat
FolskubbetFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Vännäs OK - ska plockas bort!Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
klubbM
SkidO, Vännäs OK, VOF-cup, #6, medelVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, medel, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, sprint, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Örebro läns Vinterserie 2018-19, deltävling 8 (final)Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Först i mål Gudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
Oringenträning OKSOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning söndagDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närL
Gällivare Skid-OLOK SarvenNorrbottens Orienteringsförbund
S
närMResultat
RENRUSETSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
närMResultat
Hudik Skid-OHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
S
närL
v 12mån 18/3Äng- å BergspringLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/3Veteran OLOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TisdagsträningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattserien EskilstunaOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KMJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/3Nattugglan - BrosjönTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
närLN
VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL nr 24Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
19/3*
Veteranorientering Berga SOKBerga SOK
Kalmar OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbL
17/3
LuffarliganIF LöjpStockholms Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Peters nerskuttLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Snättringe SK Indoor KMSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
18/3
Kylk(l)ampen deltävling 9Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
18/3
Visa rutter i Livelox
tor 21/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
närL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
20/3
Veteran-OL tävling 1Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
20/3
Visa rutter i Livelox
Veteran OL TaikTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
OCK träning KjugekullOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLK
19/3
Kvällsträning 21/3Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLN
21/3*
Vätterbygden By Night deltävling 14IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
20/3
Natt 7:an Etapp 7 + Sjuhäradsmästerskap NattHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
20/3
Nattcupen nr 8 / Natt-KMAttunda OK
Enebybergs IF
Täby OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
19/3
Natt-Cup 8 DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närMN
20/3
fre 22/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
OCK träning KjugekullOrienteringscentrum KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLK
19/3
DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
mästLN
20/3*
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLN
19/3*
Visa rutter i Livelox
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
21/3
Nattcup 4Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närLN
Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
20/3
Visa rutter i LiveloxStarttider
lör 23/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
distSS
21/3
Starttider
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natL
20/3*
Visa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
22/3*
Visa rutter i Livelox
Vårupptakt (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
21/3
Upplands Skogsflickors vårblot OK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbL
16/3
Skidorientering RödåselSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
S
närM
22/3*
sön 24/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
Långdistans mitt i SkåneMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
natL
22/3*
Starttider Livebevakning
VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
23/3
MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSL
21/3
Visa rutter i Livelox
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
22/3
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
21/3*
Starttider
Hudik Skid-O 20190324Hudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
LS
närLVisa rutter i Livelox
v 13mån 25/3Runes ruskigheterLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 26/3Ärla IF Veteran-OLÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
närM
31/12
Visa rutter i Livelox
Motions-OL HembygdsgårdenKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
25/3
Höglandets teknikträningEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
OL-NV Natträning 9 FinalFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
26/3*
FK Finn ZonnattaFK FinnSmålands Orienteringsförbund
närLN
24/3
IK Standards OL-NattserieIK StandardSödermanlands Orienteringsförbund
närMN
Alingsåskretsens Natt-KMOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närMN
23/3
Natt-KM, Motala kretsenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
24/3
ons 27/3JE:S usla soppaLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Kylk(l)ampen finalOK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
närLN
25/3
Natt KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
24/3
tor 28/3KKOK träningscup deltävling 1Köping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
POL-LugnåsHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
VeteranOL HOK-1Hallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
27/3
Veteran-OL tävling 2KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
25/3
Roslagsveteranerna SkavlötenTäby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
25/3
Motions-OL A9/KörplanKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
27/3
Natt-KM Frölunda OLFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLN
28/3*
KM natt VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLN
25/3
fre 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLN
24/3
Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
24/3
SM, natt, och Swedish League, #1Hässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
mästLN
24/3
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
24/3
Uven-/Rigordubbeln, medelIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natM
24/3
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
24/3
OK PuhOK EnenUpplands Orienteringsförbund
närM
29/3
Kringelträffen, dag 1 Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
24/3
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
24/3
Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHallands Orienteringsförbund
natL
24/3
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natL
24/3
Kringelträffen, dag 2Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
24/3
MTBO, DM, Södermanland + Stockholm och KringelträffenStockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
M
natM
24/3
Skogis Cup nr 1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
SkidO, TvåÅkerSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
närSM
26/3
SkidO, NOF-cupen, #9, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
24/3
SkidO, NOF-cupen, #10, medel Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
24/3
v 14mån 1/4
tis 2/4Veteran-OL OK KlemmingenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
närL
30/3
NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
30/3
Tisdags-OL KlagstorpIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Motions-OL Strand/MariebergKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
1/4
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
2/4*
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
30/3
ons 3/4Luffarligan, Källbrinks IPSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
närL
MarscupenStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
2/4
tor 4/4POL GrästorpFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL Ryttarns mosseJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närM
Veteran-OL tävling 3Kristinehamns OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
1/4
VeterantävlingÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
närM
3/4
Linköpings AIKLinköpings AIKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OLIF Marin VästGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Motions-OL HultetKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
NV-träning v14Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
2/4
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
29/3
DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
31/3
PreO Syd, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natLN
31/3
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distL
Bosarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
31/3
LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natM
31/3
Run to the Hills 2019Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närM
5/4*
50turen NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närU
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
31/3
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
OK Tors ungdomstävling OK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natL
31/3
Visa rutter i Livelox
PreO Syd, BrösarpAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
P
natP
31/3
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 7/4Bosarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
31/3
NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
distL
31/3
PreO Syd, ÄngelholmHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
P
natP
31/3
RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
31/3
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natL
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distM
31/3
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
31/3
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
distL
5/4
Landvetter vårlångOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
31/3
LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
31/3
TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natM
31/3
Visa rutter i Livelox
MTBO Blekingecupen #1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
M
närM
v 15mån 8/4
tis 9/4Motions-OL / GokartbananKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Vet-OLEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närL
8/4
Dala Veteran 2019-04-09 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
6/4
Tisdags-OL LövsjötorpIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Krets Motions-OL Bullerdalen OK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering KronoparkenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
6/4
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLK
3/4
Motions 5-DagarsVärend GN OLSmålands Orienteringsförbund
närS
7/4
tor 11/4POL AxvallHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
10/4
Veteran-OL tävling 4OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
8/4
IK Standards Veteran OLIK StandardSödermanlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närM
9/4
Motions-OL MarielundKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLN
10/4*
lör 13/4SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
7/4
Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natM
7/4
Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intM
7/4
TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natM
7/4
Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
7/4
Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natL
7/4
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästL
7/4
sön 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
7/4
EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
7/4
Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natL
7/4
Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intL
7/4
Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natM
7/4
BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distM
7/4
Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
7/4
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
7/4
Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natM
7/4
Visa rutter i Livelox
KlövaträffenOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natL
7/4
SkärvalångenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natL
7/4
v 16mån 15/4
tis 16/4Park-O 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
POL PetersburgHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
Dala veteran olSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
AntikrundanSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
närL
Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL BjärsjöIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Vårspringet EskilstunaOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
Motions-OL ÖlmeKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
13/4
Motionsorientering SannaOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
13/4
ons 17/4Veteranorientering Ålems OKÅlems OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
16/4
MotionsorienteringVäxjö AISSmålands Orienteringsförbund
närL
Mora indoor-KMIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
14/4
tor 18/4Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
14/4
Park-O 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
PåsknattenRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natLN
14/4
SvartnattaÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natSLN
14/4
fre 19/4Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natS
14/4
Oppmannaberget, långHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
natL
PåskorienteringenKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
14/4
Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
natL
14/4
Mol 2 "Påskriset"IF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
17/4
Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästM
14/4
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLN
14/4
lör 20/4DM, ultralång, Skåne + SmålandMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
mästU
NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natL
14/4
PåskmedelnRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natM
14/4
Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natL
18/4*
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
14/4
Uppsala möte, sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natS
14/4
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natM
14/4
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natM
14/4
Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
14/4
Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natL
OK Klemmingen/Södertälje IF, långOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
14/4
Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natM
14/4
Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natM
15/4*
v 17mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natL
14/4
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natM
15/4
IFK Enskede, långdistansIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natL
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natL
14/4
OK Klemmingen/Södertälje IF, medelOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
14/4
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
15/4
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
14/4
Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natL
14/4
VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natL
14/4
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
14/4
Skogis Cup nr 2Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
tis 23/4Dala Veteran-OLAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
Park-O 3Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
OK Grip Veteran-OLOK GripSödermanlands Orienteringsförbund
närL
20/4
Visa rutter i Livelox
Poängtävling 2OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
NOK-träningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
23/4*
Krets Motions-OL SandfalletKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
ons 24/4Motionsorientering och Grand PrixLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
31/12
U-serie 1 Blekinge VästraBroSö OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
21/4
tor 25/4Motions-OL / KaffebergetKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
Park-O 4Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
POL-MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL tävling 5OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
22/4
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
22/4
Stjärnorps SK VeterantävlingStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering Norra RudOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering, Gillevi KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 26/4OL-rounden, dag 1OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLN
21/4
Öppna Falu Mästerskap NattGrycksbo IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
19/4
Tiomila, open individual, FridayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distLK
lör 27/4OL-rounden, dag 2OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natM
21/4
Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLK
31/3
Tiomila, open individual, SaturdayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distL
Tiomila_LundsOKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
26/4
Solna OK medel-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
sön 28/4Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLK
31/3
Tiomila_LundsOKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
26/4
OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
21/4
OL-rounden, dag 3OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
21/4
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
22/4
OK BävernOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
21/4
v 18mån 29/4
tis 30/4Motions-OL BåsbergenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
ons 1/5GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natS
28/4*
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natM
28/4*
KM Västra kretsenLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
LagadalskampenFK FinnSmålands Orienteringsförbund
distM
24/4
Park-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
23/4
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
natM
24/4
Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbM
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
24/4
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natM
24/4
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
26/4
KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natL
22/4
SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distM
När-OLSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
29/4
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natM
24/4
tor 2/5Motions-OL / HarbergetKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
POL LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
Ungdomsserien Stockholm - OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL tävling 6OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
29/4
MOL 4Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering Sörmon NorraOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
29/4
Motionsorientering, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 3/5Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intS
28/4
lör 4/5Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
28/4
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natM
28/4
Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intM
28/4
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
Nybro OK, långNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natL
28/4
Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natL
28/4
sön 5/5Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
28/4
Omega KortIK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
natM
28/4
Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
28/4
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
Nybro OK, medelNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natM
28/4
Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
natL
28/4
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distL
28/4
Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natM
28/4
UngdomsserieHylte OKHallands Orienteringsförbund
närM
v 19mån 6/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tis 7/5Dala VeteranOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närL
Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distSL
1/5
Veteran-OLNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
närL
Poängtävling 3OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL RankåsIF Hagen
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Frösö 5-Dagars 2019 E1Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
31/12
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
5/5
Vårserien Etapp 1Göteborgs Orienteringsförbund
OK Landehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
VPT 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närS
ons 8/5DM, sprint, StockholmTäby OKStockholms Orienteringsförbund
mästS
1/5
Falukretsens ungdomsserie 2Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
29/4
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
30/4
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
7/5
Två på en pinneÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
distPL
5/5
PTV (Park Tour Värmland) Etapp 1OK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närS
8/5*
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
Fyrsprinten 1Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närS
tor 9/5GnestasprintenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
närS
MOL 5IF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närM
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL tävling 7Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
6/5
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
9/5*
VOL 1, SOKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
9/5*
Frösö 5-Dagars 2019 E2Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
31/12
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering SkattkärrOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
6/5
Motionsorientering, BodafjälletOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sommarserie 1Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
fre 10/5High Coast 3-days, dag 1, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
TesttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
29/4
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Gävleloppet, medelGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natM
High Coast 3-days, dag 2, medelOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
5/5
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
9/5
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
10/5
Vårserien Etapp 2Göteborgs Orienteringsförbund
OK Alehof
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
5/5
Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natM
5/5
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
5/5*
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
5/5
Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Smålands Orienteringsförbund
närM
5/5
sön 12/5DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSS
Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natM
5/5
Gävleloppet, långGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natL
High Coast 3-days, dag 3, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
5/5
Snättringe, Träningstävling #1, 2019Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natM
5/5
PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
5/5*
Skogis Cup nr 3Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 20mån 13/5KartoHoj etapp 1Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
distS
Motions-OL StorängenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Skogsfemman 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
Staffans MinneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
7/5
Ungdomsserien #2, krets söder 4IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distL
Dala-Veteran SmedjebackenSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
11/5
Poängtävling 4OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närS
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
12/5
U-serie tävlingSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närL
12/5
Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
närS
7/5
ons 15/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
12/5
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
12/5
Motionsorientering WOD (World Orienteering Day)OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närM
12/5
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
närM
12/5
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
tor 16/5POL Norra SkogenHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
13/5
VR Veteran DingtunaVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närM
16/5*
Veteran OLSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
15/5
Motions-OL 6Visby IF Gute SOKGotlands Orienteringsförbund
närL
Frösö 5-dagars 2019 E3Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
31/12
Öppen klubbträning VandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
FyrklöverLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närL
12/5
HammarbysprintenStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natS
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästS
12/5
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSS
12/5
Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natM
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
12/5
Umeträffen, dag 1, medelIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natM
12/5
UngdomstrolletGarda OKGotlands Orienteringsförbund
distL
12/5
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
närL
12/5
MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natM
12/5
OL-touren Falun, långOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natL
12/5
sön 19/5DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästS
Faxeträffen, dag 2, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natL
LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natS
12/5
Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
12/5
Umeträffen, dag 2, långIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natL
12/5
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natL
12/5
MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natL
12/5
DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
OL-touren Falun, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natM
12/5
NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närSM
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
v 21mån 20/5KartoHoj etapp 2Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tis 21/5Motions-OL StegelvikshöjdenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Vårserien Etapp 3Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
Poängtävling 5OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL HögalidenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Frösö 5-dagars 2019 E4Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
31/12
Jubileumssprint (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närS
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
19/5
Östgötaserien MtbO deltävling 1NAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närM
Teknikträning UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
klubbL
19/5
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmålands Orienteringsförbund
närL
14/5
Höglandsserien deltävlingEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
ons 22/5Fjällfemman MörsilÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Fyrsprinten 2Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närS
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
19/5
Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
O-liganStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
tor 23/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästriklands Orienteringsförbund
mästS
Motionsorientering HammaröOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
20/5
POL KymbotallHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL tävling 9Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
20/5
Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
MOL 7Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Frösö 5-dagars 2019 E5Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
31/12
Motionsorientering, KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
22/5
fre 24/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närL
lör 25/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närL
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
DM, sprint, BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästS
DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
DM, sprintstafett, BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSS
Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
distS
NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natS
Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natL
Unionsmatchen 2019 - IndividuelltÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
19/5
DM, sprint, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästS
19/5
DM, sprintstafett, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSS
19/5
sön 26/5StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
närL
Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSS
19/5
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
PreO DM HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästP
TempORehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natT
Tour de Medelpad, dag 2, medelKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
natM
Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästS
19/5
Unionsmatchen 2019 - StafettÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSM
13/5
JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distL
13/5
PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSM
19/5
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
Skogis Cup nr 4Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 22mån 27/5KartoHoj etspp 3Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Värmlandsserien MTBO 3Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
närM
24/5*
tis 28/5Motions-OL BråtenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Pol KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
26/5
Poängtävling 6OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL FjälletIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
25/5
ons 29/5Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tor 30/5PreO, DM, VärmlandKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
P
mästP
UmedalsrännetUmedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
distM
Vårserien Etapp 4Göteborgs Orienteringsförbund
IK Uven
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
fre 31/5OL-skytte sprint - Svenska cupen och World CupGöteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
närS
15/5
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
SM, sprint, publiktävling, medelForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
natM
ÖvikssprintenSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
26/5
SM, sprint, individuell, kvalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästM
21/5
lör 1/6SM, sprint, individuell, finalForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästS
21/5
Bodens Bandyklubb OS, långBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natL
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
29/5
MTBO, Svenska Cupen, #3, sprintTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natS
OL-skytte klassisk distans - Svenska cupen och World CupGöteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
15/5
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
SM, sprint, publiktävlingForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
natS
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närM
30/5
BMOL Lång KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
30/5
sön 2/6Bodens Bandyklubb OS, medelBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natM
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
MTBO, Svenska Cupen, #4, medelTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natM
OL-skytte stafettGöteborg-Majorna OK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
närSL
15/5
PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
26/5
SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natS
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSS
SM, sprint, publiktävling, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
distSS
SM, sprint, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSS
21/5
v 23mån 3/6KartoHoj etapp 4Rehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Solna OK Sprint-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
tis 4/6DM, sprint, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
mästS
DM, sprint, GöteborgFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
Motions-OL BaggängenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
POL-JubberudHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering JakobsbergsskogenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
1/6
Fyrklöver, SprintGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
närS
Eskilstuna Sprint CUP #5OK TorSödermanlands Orienteringsförbund
närS
1/6
ons 5/6Sprinthelgen, etapp 1, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
Sprinthelgen, etapp 2, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
tor 6/6Sprinthelgen, etapp 3, sprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
DM, sprint, VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästS
FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distS
2/6
SM, ultralångAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästU
Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
Nationaldagsmedeln med MTBO i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
distM
Borlänge SommarSprintStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
2/6
Vårserien Etapp 5Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närL
fre 7/6Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprintAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, sprint, LövångerLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natS
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
lör 8/6Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
Västerbottens 3-dagars, etapp 2, lång, BjuröklubbLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natL
sön 9/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medel, BjuröklubbLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natM
MTBO, Blekingecupen #3Karlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
M
närM
6/6
v 24mån 10/6KartoHoj 5 finalRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
M
närM
tis 11/6Krets Motions-OL StafettOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närSM
Tisdags-OL HäggumIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Höglandets SprintcuoEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Teknikträning UmeåIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
klubbL
9/6
Eskilstuna Sprint CUP #6Strängnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
närS
8/6
ons 12/6FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tor 13/6Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
POL ÄlgamossenHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Motionsorientering, Tälle TömteOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Spättaloppet 2019Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
fre 14/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
lör 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natM
7/6
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
DM, ultralång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästU
IFK Hedemora OK, sprintIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
PreO, TempO-DM, UpplandUpplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
O-Camp 2019 - Anmälan Västergötlands OrienteringsförbundVästergötlands Orienteringsförbund
närL
31/12
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
natP
Skogis Cup nr 5Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 25mån 17/6Östgötaserien i MTBO deltävling 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närL
16/6
tis 18/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästU
10/6
Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSM
POL-BlåsjönHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Lilla 5 dagars etapp 5OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närL
Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
15/6
ons 19/6DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästM
Fjällfemman DuvedÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tor 20/6Motionsorientering, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6Idrefjällveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
distL
14/6
v 26mån 24/6IdrefjällprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
14/6
tis 25/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
14/6
Poängtävling 7Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
ons 26/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
14/6
tor 27/6Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
14/6
VOL 5, SOKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
27/6*
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
Sommarserie 3Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
fre 28/63+3 i Sälen, etapp 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
16/6
lör 29/63+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/6
Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 30/63+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
16/6
DM, medel, ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
20/6
Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natL
Skogis Cup nr 6Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 27mån 1/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 2/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distM
Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natL
Poängtävling 8OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 3/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
PreO, Dag-DM UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästL
Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natL
tor 4/7Mol 10IF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
Sommarserie 4Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
fre 5/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
Eskilstuna Weekend , etapp 1, medelÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 6/7Eskilstuna Weekend , etapp 2, långÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natM
30/6
Morokulien 2-dagars, etapp 1Åmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, långVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
24/6
sön 7/7Eskilstuna Weekend , etapp 3, långÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natL
30/6
Morokulien 2-dagars, etapp 2Åmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medelVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
v 28mån 8/7
tis 9/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
Gotland 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natM
2/7
Poängtävling 9OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Höglands OLEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
ons 10/7Gotland 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natM
2/7
Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distM
tor 11/7Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natL
2/7
Motionsorientering, Mjögsjön KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sommarserie 5Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
fre 12/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natM
30/6
EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
lör 13/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natL
30/6
sön 14/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natL
30/6
Skogis Cup nr 7Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 29mån 15/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
7/7
tis 16/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
7/7
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
ons 17/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
7/7
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
tor 18/7Motions-OL 11Visby IF Gute SOKGotlands Orienteringsförbund
närL
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7Skogis Cup nr 8Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 30mån 22/7MTBO, O-Ringen i Kolmården, etapp 1O-Ringen
M
natM
O-Ringen i Kolmården, etapp 1, långO-Ringen
natL
tis 23/7MTBO, O-Ringen i Kolmården, etapp 2O-Ringen
M
natL
O-Ringen i Kolmården, etapp 2, långO-Ringen
natL
ons 24/7MTBO, O-Ringen i Kolmården, etapp 3O-Ringen
M
natM
tor 25/7O-Ringen i Kolmården, etapp 3, långO-Ringen
natL
fre 26/7MTBO, O-Ringen i Kolmården, etapp 4O-Ringen
M
natL
O-Ringen i Kolmården, etapp 4, medelO-Ringen
natM
lör 27/7MTBO, O-Ringen i Kolmården, etapp 5O-Ringen
M
natL
O-Ringen i Kolmården, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
natL
sön 28/7
v 31mån 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distM
24/7
tis 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
24/7
Poängtävling 10OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
30/7
tor 1/8Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering, Boda KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sommarserie 6Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLK
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natM
Obygdshelgen, etapp 1Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
distL
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
28/7
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
28/7
sön 4/8Obygdshelgen, etapp 2Obygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
distM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, långGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natL
28/7
Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
v 32mån 5/8
tis 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distS
Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distM
SPF/PRO SprintSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
närS
29/7
Poängtävling 11OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distS
1/8
ons 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distL
Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
distSM
Skellefteå OK, sprintSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
distS
SPF/PRO FoRM, medelSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
29/7
Öppet KM Sala OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
tor 8/8Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
5/8
Veteran-OL tävling 10OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
5/8
StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
MOL 12Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 9/8Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
NM, sprint, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästS
lör 10/8AskersundsmedelnAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natL
NM, lång, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
Sprintbytet i Eslöv Eslövs FKSkånes Orienteringsförbund
närS
9/8*
sön 11/8Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
NM, medel, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
4/8
v 33mån 12/8
tis 13/8Krets Motions-OL KedjeåsenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
MTBO, Ockelbo OKOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
M
distL
Poängtävling 12OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM
Höstspringet EskilstunaOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
10/8
ons 14/8Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tor 15/8LundsOK_WOCLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
12/8
Veteran-OL tävling 11OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
12/8
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
Motions-OL13Visby IF Gute SOKGotlands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering SkattkärrOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
12/8
Sommarserie 7Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
fre 16/8Partilletrippeln, nattSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natLN
lör 17/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
distL
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natM
Malmiafejden GrängesbergOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
distM
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natS
Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
distL
Umeå OK, dag 1, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
11/8
DM, lång, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natS
11/8
sön 18/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
distM
Golden Weekend, dag 2, långKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
15/8
Jönköpings OKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
distM
KlåverödsmedelnOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natM
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natL
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distM
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
Umeå OK, dag 2, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natL
DM, stafett, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSM
MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natM
11/8
Skogis Cup nr 9Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 34mån 19/8
tis 20/8Höglandets teknikträingEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
Motions-OL VillingsbergOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
17/8
VM-lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närL
ons 21/8Storviks nattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLN
Tullinge Teamsprint, skogTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSS
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närL
FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Ungdomsserie Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
tor 22/8Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
19/8
MOL 14Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 23/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Enskede
IFK Lidingö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
mästS
Göteborg O-meeting, etapp 1, medelFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 24/8Göteborg O-meeting, etapp 2, sprintFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natS
Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
DM, lång, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästM
Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
IFK Tumba/Mälarhöjdens IK, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
Issjö 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
M
intL
PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
Ramunderdubbeln, medelSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
18/8
DM, medel, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
sön 25/8Göteborg O-meeting, etapp 3, långFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, SödermanlandOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
mästS
DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
DM, stafett, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästSM
FyrklubbsOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
distL
Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
Issjö 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närL
Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natL
Mälarhöjdens IK/IFK Tumba, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
Ramunderdubbeln, långSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
18/8
VärmlandsserienOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
distL
DM, lång, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästL
DM, ultralång, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästU
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medel (WRE)IFK Enskede
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
intM
v 35mån 26/8
tis 27/8Motions-OL DjupadalsdrågenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
24/8
ons 28/8Ungdomsserien, region NSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distM
Ungdomsserien, region SOGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distM
Ungdomsserien, region SVOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distM
FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tor 29/8Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL tävling 13Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
26/8
Motionsorientering Tyrterrängen, ev norra StockfalletOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närL
Motionsorientering, KoppomåsenOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
Sommarserie 8Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
fre 30/8DM, natt, GästriklandGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästLN
23/8
DM, natt, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, VärmlandSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, Örebro LänOK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, ÖstergötlandOK EkenÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
DM, natt, DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLN
19/8
lör 31/8DM, medel, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, StockholmSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästM
DM, sprint, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
PreO, Natt-DM, UpplandBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
mästPN
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natT
Vimmerby OKVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
distM
DM, medel, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästM
24/8
DM, medel, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästM
sön 1/9DM, lång, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, DalarnaBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Storviks IF
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, SmålandIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, StockholmWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, SödermanlandOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, UpplandVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, Västerbotten, RallarsvängenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
DM, stafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
närM
DM, stafett, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Örebro länKFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSL
PreO, UpplandshelgBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
natP
DM, stafett, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSL
25/8
DM, lång, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
DM, stafett, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserFK BokenSkånes Orienteringsförbund
distL
v 36mån 2/9
tis 3/9Motions-OL NorhammarOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
31/8
FollingboloppetGotlands Bro OK
Svaide Roma SOK
Visborgs OK
Gotlands Orienteringsförbund
närL
1/9
ons 4/9
tor 5/9Veteran-OL tävling 14Fellingsbro GOIF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
2/9
Klubbmatch mot HöglandetIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
fre 6/9DM, natt, BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, HallandSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, SkåneHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, Stockholm + SödermanlandOK Södertörn
Södermanlands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 7/9 PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+GöteborgBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästP
DM, medel, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästM
26/8
DM, medel, GästriklandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästriklands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, GöteborgSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VärmlandOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästM
DM, medel, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
MTBO, OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natL
MTBO, Svenska Cupen, #10, SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natS
PreO TempoBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natT
DM, sprint, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprint, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästS
DM, natt, GotlandIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
mästLN
DM, natt, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästLN
sön 8/9DM, lång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, SkåneFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, VästergötlandIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
mästL
DM, lång, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästL
DM, sprint, ÅngermanlandKramfors-Alliansen
Lugnviks IF
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästS
DM, stafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, StockholmSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, SödermanlandEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, VärmlandOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, VästmanlandArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasser OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distL
MTBO, Svenska Cupen, #11, Masstart, FinalKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natM
v 37mån 9/9
tis 10/9Motions-OL KnutsbolOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
ons 11/9Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
10/9*
tor 12/9Veteran-OL tävling 15Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
9/9
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästS
1/9
Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distS
lör 14/9Attundadubbeln, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natM
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
SM, lång, kvalSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
SM, lång, publiktävling, medelSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
distM
Ungdoms-SM, långSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästL
1/9
Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distL
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
Hjortlördan, medelOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 15/9Attundadubbeln, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natL
FK Åsen, medelFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natM
Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSL
Norbergs OK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
OK GisleOK GisleSmålands Orienteringsförbund
distL
SM, lång, finalSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
SM, lång, final, publiktävling, långSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
distL
Ungdoms-SM, distriktsstafettSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästSL
ÄlgjaktenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSS
v 38mån 16/9
tis 17/9Motions-OL DjerfstuganOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
ons 18/9
tor 19/9Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OL tävling 16OK Alferna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
16/9
fre 20/9SM, medel, kvalSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
SM, medel, kval, publiktävling, medelSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
distM
MTBO, Kils OK’s 2-Dagars, etapp 1, KvällssprintKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natS
MTBO, Kil-Deje 3-dagars, etapp 1, kvällssprintKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natS
lör 21/9MTBO, Kils OK’s 2-Dagars, etapp 2, Öppet Medel DMKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natM
MTBO, Kil-Deje 3-dagars, etapp 2, Öppet Medel DMKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natU
AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
DubbelfajtenGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
närPL
HellasmedelnHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natM
Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
natM
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
distL
SM, medel, finalSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
SM, medel, final, publiktävling, långSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
distL
MOL 16Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närL
sön 22/9MTBO, Kil-Deje 3-dagars, etapp 3, utgåttKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natM
Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natM
Hultsfreds OKHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
distL
Leksands OKLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
OK Österåker, individuell medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natM
Rasbo IKRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
natL
SM, stafettSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
StenskogsmedelnRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
natM
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
v 39mån 23/9
tis 24/9Motions-OL SandviksskolanOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närM
Tisdags-OL IstrumIF Hagen
Istrums SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLN
ons 25/9
tor 26/9Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
Veteran-OL tävling 17OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
23/9
fre 27/9DM, natt, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMN
16/9
PreO, Natt-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
Pölder Cup, avslutning, dag 1, nattEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natLN
lör 28/9Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
Bredareds IFBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
DM, natt, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästLN
DM, sprint, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästS
Ekorren CupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
Gustafspinglan, dag 1Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
PreO, Dag-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
PreO, Stafett-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästSL
Pölder Cup, avslutning, dag 2, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
Ungdomsseriefinalen, StockholmVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natL
sön 29/9Arosträffen, långVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
Flundrehof SkogsträffOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Gustafspinglan, dag 2Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
Kils OK:s nationellaKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natL
Medelsprint i SkåneEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
distM
PreO, TempO-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
DM, lång, GotlandGarda OKGotlands Orienteringsförbund
mästL
23/9*
TenhultsmedelnTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
distM
v 40mån 30/9
tis 1/10Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
tor 3/10Veteran-OL tävling 18KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
30/9
fre 4/10DM, natt, HälsinglandHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLN
DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
mästMN
Solna OK Natt-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
29/9
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natPN
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästM
MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
distSM
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
Solna OK Lång-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSL
v 41mån 7/10
tis 8/10Tisdags-OL KlagstorpIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närLN
ons 9/10
tor 10/10Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
7/10
Veteran-OL tävling 19Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
7/10
fre 11/10
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
sön 13/1025mannamedeln (WRE)Haninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
intM
KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 42mån 14/10
tis 15/10Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
Finding Lights (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSN
12/10
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
ons 16/10
tor 17/10Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närM
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
7/10
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
7/10
DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
distS
PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
7/10
VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Helg utan älg, dag 1, långGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natL
sön 20/10Helg utan älg, dag 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natL
17/10
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPU
7/10
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
7/10
Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 43mån 21/10
tis 22/10Finding Lights (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSN
19/10
ons 23/10MOF nattcup #1VK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
närLN
tor 24/10
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMN
Siljanskretsen Natt IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
20/10*
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
Solna OK BarometersprintenSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
BjörkåkramedelnKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distM
sön 27/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
Smålandskavlen, individuella öppna klasserKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distL
Skogis Cup nr 10Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närL
v 44mån 28/10
tis 29/10Nattserien EskilstunaOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
klubbMN
Finding Lights (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närSN
26/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distL
MTBO RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLN
RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLN
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natPL
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPU
KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distM
RåbockalångenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
distL
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSN
lör 9/11Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distM
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 10/11Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
O-Event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natS
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11Mila Stockholm by Night, #1IFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natM
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
distL
Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12LusseloppetIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12Mila Stockholm by Night, #2Hellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12Stöcksjö IS JultävlingStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
närM
16/12
Motion-ElisabethUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
21/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12</