Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

621 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tis 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
fre 4/1SkidO, OBS-tävling, seniorer skidor fri stil 15/10 kmSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
lör 5/1SkidO, OBS-tävling, sprintSvenska Orienteringsförbundet
S
natS
sön 6/1SkidO, OBS-tävling, långSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
lör 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, långIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/1Mila Stockholm by Night, #3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
lör 19/1SkidO, NOF-cupen, #3, medel Övertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
lör 19/1SkidO, NOF-cupen, #4, sprintÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
natS
sön 20/1 SkidO, DM, lång, SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästL
sön 20/1SkidO, IFK Umeå, VOF-cup, #1, medelIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
lör 26/1Gävle IndoorGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distSResultat
sön 27/1SkidO, TvåÅkerSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
distSM
sön 27/1SkidO, Robertsfors IK, VOF-cup, #2, medelRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxStarttider
sön 27/1SkidO, Januarisprinten, NOF-cupen, #5Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distS
sön 27/1SkidO, Januarinatta, NOF-cupen, #6Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMN
lör 2/2 - sön 3/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
lör 2/2SkidO, DM långOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästLResultat
sön 3/2SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #3, sprintUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distSResultat
sön 3/2SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #4, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
lör 9/2SkidO, DM, medel, MedelpadTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästMResultat
lör 9/2SkidO, J-cup/NOF-cup, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
sön 10/2SkidO, DM, lång, MedelpadTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLResultat
sön 10/2SkidO, J-cup/NOF-cup, sprintOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
natSResultat
sön 10/2SkidO, DM SprintFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästSResultat
sön 10/2SkidO, medelSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
S
distMResultat
tis 12/2SkidO, DM, natt, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/2Mila Stockholm by Night, #4Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/2SkidO, DM, natt, Jämtland-HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästMNResultat
lör 16/2SkidO, DM, medel, SödermanlandKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästM
lör 16/2SkidO, SK Björnen/Umedalens IF, VOF-cup, #5, medelSK Björnen
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
S
mästSL
sön 17/2SkidO, DM, lång, Södermanland + StockholmÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästL
sön 17/2SkidO, DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/2SkidO, NOF-cupen, #9, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
sön 17/2SkidO, NOF-cupen, #10, medel Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
lör 23/2SkidO, SM/JSM medel, Nordiska Ungdomsspelen och publiktävling Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästM
20/2
sön 24/2SkidO, SM publiktävling och Nordiska UngdomsspelenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
natM
20/2
sön 24/2SkidO, SM/JSM stafettÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästSM
20/2
fre 1/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLN
24/2
lör 2/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natM
24/2
sön 3/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natL
24/2
sön 3/3Sverigepremiären, stafettOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natSL
24/2
fre 8/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLN
3/3
lör 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natM
7/3
lör 9/3SkidO, SM/USM/JSM/VSM, sprint HJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästS
27/2
sön 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natL
3/3
sön 10/3SkidO, SM/USM/JSM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Malungs OK Skogsmårdarna
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästL
27/2
ons 13/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLN
6/3
fre 15/3Vårracet, nattOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLN
10/3
lör 16/3Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natL
10/3
lör 16/3FolskubbetFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
distM
10/3
lör 16/3SkidO, Vännäs OK, VOF-cup, #6, medelVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distM
10/3
lör 16/3SkidO, DM, medel, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästM
10/3
sön 17/3Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natM
10/3
sön 17/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natL
10/3
sön 17/3SkidO, DM, sprint, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästS
10/3
sön 17/3Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natM
10/3
ons 20/3 - sön 24/3VM i skidorientering + Junior-VM och Ungdoms-EMSvenska Orienteringsförbundet
S
intL
tor 21/3 - sön 24/3Veteran-VM i skidorienteringSvenska Orienteringsförbundet
S
intM
tor 21/3VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
20/3
fre 22/3DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
mästLN
15/3
fre 22/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLN
17/3
fre 22/3VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
21/3
fre 22/3Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
17/3
lör 23/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
distSS
17/3
lör 23/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natL
17/3
sön 24/3Långdistans mitt i SkåneMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
natL
17/3
sön 24/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSL
17/3
sön 24/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
21/3
sön 24/3VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
23/3
sön 24/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
17/3
fre 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLN
24/3
fre 29/3Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
24/3
fre 29/3SM, natt, och Swedish League, #1Hässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
mästLN
17/3*
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
24/3
lör 30/3Uven-/Rigordubbeln, medelIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natM
24/3
lör 30/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
lör 30/3Kringelträffen, dag 1 Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
24/3
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
24/3
sön 31/3Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHallands Orienteringsförbund
natL
24/3
sön 31/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natL
sön 31/3Kringelträffen, dag 2Södertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
24/3
sön 31/3MTBO, DM, Södermanland + Stockholm och KringelträffenStockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
M
natM
24/3
sön 31/3SkidO, NOF-cupen, #9, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
24/3
sön 31/3SkidO, NOF-cupen, #10, medel Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natM
24/3
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
29/3
fre 5/4DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
31/3
fre 5/4PreO Syd, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natLN
31/3
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distL
lör 6/4Bosarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
31/3
lör 6/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natM
31/3
lör 6/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 6/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
lör 6/4OK Tors ungdomstävling OK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natL
31/3
lör 6/4PreO Syd, BrösarpAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
P
natP
lör 6/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 7/4Bosarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
31/3
sön 7/4NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
distL
31/3
sön 7/4PreO Syd, ÄngelholmHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
P
natP
31/3
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
sön 7/4Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natL
sön 7/4SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distM
31/3
sön 7/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
31/3
sön 7/4Landvetter vårlångOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
31/3
sön 7/4LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 7/4TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natM
31/3
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLK
3/4
fre 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLN
10/4*
lör 13/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
lör 13/4Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natL
7/4
lör 13/4SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
7/4
lör 13/4Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natM
7/4
lör 13/4Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intM
7/4
lör 13/4TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natM
7/4
lör 13/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästL
7/4
sön 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4SkärvalångenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 14/4Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natL
7/4
sön 14/4Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intL
7/4
sön 14/4Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distM
7/4
sön 14/4Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
7/4
sön 14/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
7/4
sön 14/4KlövaträffenOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natL
1/4
tor 18/4Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
14/4
tor 18/4PåsknattenRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natLN
tor 18/4SvartnattaÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natSLN
17/4
fre 19/4Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natS
14/4
fre 19/4Oppmannaberget, långHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
natL
fre 19/4PåskorienteringenKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
14/4
fre 19/4Torsås OKTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
natL
14/4
fre 19/4Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästM
14/4
fre 19/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLN
14/4
lör 20/4DM, ultralång, Skåne + SmålandMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
mästU
lör 20/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natL
14/4
lör 20/4PåskmedelnRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natM
lör 20/4Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natL
lör 20/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
14/4
lör 20/4Uppsala möte, sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natS
14/4
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natM
14/4
sön 21/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natM
sön 21/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
14/4
sön 21/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natL
sön 21/4OK Klemmingen/Södertälje IF, långOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 21/4Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natM
14/4
sön 21/4Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
natM
mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natL
14/4
mån 22/4Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natM
15/4
mån 22/4IFK Enskede, långdistansIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natL
mån 22/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natL
mån 22/4OK Klemmingen/Södertälje IF, medelOK Klemmingen
Södertälje IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
mån 22/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
15/4
mån 22/4TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
14/4
mån 22/4Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natL
14/4
mån 22/4VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natL
mån 22/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
14/4
fre 26/4OL-rounden, dag 1OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natLN
21/4
fre 26/4Tiomila, open individual, FridayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distLK
lör 27/4OL-rounden, dag 2OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natM
21/4
lör 27/4 - sön 28/4Tiomila i Östra GöingeFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLK
4/3
lör 27/4Tiomila, open individual, SaturdayFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distL
sön 28/4OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
21/4
sön 28/4OL-rounden, dag 3OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
21/4
sön 28/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
sön 28/4Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
sön 28/4OK BävernOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
21/4
ons 1/5GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
ons 1/5HammarslagetOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natS
ons 1/5IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
ons 1/5LagadalskampenFK FinnSmålands Orienteringsförbund
distM
24/4
ons 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
ons 1/5SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distM
ons 1/5Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
natM
ons 1/5Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natM
24/4
ons 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
26/4
ons 1/5KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natL
22/4
ons 1/5Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natM
24/4
fre 3/5Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intS
28/4
lör 4/5Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
28/4
lör 4/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 4/5Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natL
lör 4/5Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intM
28/4
lör 4/5Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
lör 4/5Nybro OK, långNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natL
28/4
sön 5/5Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natM
28/4
sön 5/5Omega KortIK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
natM
28/4
sön 5/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natM
sön 5/5Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
28/4
sön 5/5Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
sön 5/5Nybro OK, medelNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natM
28/4
sön 5/5Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
natL
28/4
sön 5/5Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distL
tis 7/5Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distSL
1/5
ons 8/5DM, sprint, StockholmTäby OKStockholms Orienteringsförbund
mästS
1/5
ons 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
30/4
ons 8/5Två på en pinneÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
distPL
fre 10/5High Coast 3-days, dag 1, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 11/5Gävleloppet, medelGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natM
lör 11/5High Coast 3-days, dag 2, medelOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 11/5Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
5/5
lör 11/5PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
lör 11/5PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
lör 11/5Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natM
5/5
sön 12/5DM, sprint, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästS
sön 12/5DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSS
sön 12/5Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natM
5/5
sön 12/5Gävleloppet, långGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natL
sön 12/5High Coast 3-days, dag 3, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 12/5Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
5/5
sön 12/5PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
sön 12/5Ymers vårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natM
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
distS
tis 14/5Staffans MinneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
7/5
ons 15/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
12/5
tor 16/5HammarbysprintenStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natS
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästS
12/5
lör 18/5DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
mästSS
12/5
lör 18/5Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natM
lör 18/5FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
lör 18/5MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natM
lör 18/5Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
12/5
lör 18/5OL-touren Falun, långOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natL
lör 18/5Umeträffen, dag 1, medelIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natM
12/5
lör 18/5UngdomstrolletGarda OKGotlands Orienteringsförbund
distL
12/5
sön 19/5DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
sön 19/5DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästS
sön 19/5DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 19/5Faxeträffen, dag 2, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natL
sön 19/5LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natS
12/5
sön 19/5MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natL
sön 19/5Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
12/5
sön 19/5OL-touren Falun, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 19/5Umeträffen, dag 2, långIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natL
12/5
sön 19/5VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natL
12/5
ons 22/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
19/5
tor 23/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästriklands Orienteringsförbund
mästS
lör 25/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
lör 25/5DM, sprint, BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästS
lör 25/5DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
lör 25/5DM, sprintstafett, BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSS
lör 25/5DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSS
lör 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
distS
lör 25/5NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natS
lör 25/5Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natL
lör 25/5JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
19/5
lör 25/5DM, sprint, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästS
lör 25/5DM, sprintstafett, DalarnaSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSS
sön 26/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natM
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
sön 26/5DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSS
sön 26/5DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSS
sön 26/5LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSS
sön 26/5PreO DM HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästP
sön 26/5TempORehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natT
sön 26/5Tour de Medelpad, dag 2, medelKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
natM
sön 26/5Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästS
sön 26/5JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distL
13/5
sön 26/5PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSM
sön 26/5Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
tis 28/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
26/5
tor 30/5PreO, DM, VärmlandKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
P
mästP
tor 30/5UmedalsrännetUmedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
distM
fre 31/5PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
fre 31/5SM, sprint, publiktävling, medelForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
natM
fre 31/5ÖvikssprintenSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
distS
26/5
fre 31/5 - lör 1/6SM, sprint, individuellForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästM
21/5
lör 1/6Bodens Bandyklubb OS, långBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natL
lör 1/6BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 1/6DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
29/5
lör 1/6MTBO, Svenska Cupen, #3, sprintTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natS
lör 1/6PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
lör 1/6SM, sprint, publiktävlingForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
natS
sön 2/6Bodens Bandyklubb OS, medelBodens Bandyklubb OSNorrbottens Orienteringsförbund
natM
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
sön 2/6MTBO, Svenska Cupen, #4, medelTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natM
sön 2/6PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
sön 2/6Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
26/5
sön 2/6SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natS
sön 2/6Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSS
sön 2/6SM, sprint, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSS
tis 4/6DM, sprint, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
mästS
tis 4/6DM, sprint, GöteborgFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
ons 5/6 - tor 6/6SprinthelgenOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natS
tor 6/6Centrum TeamsprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
tor 6/6DM, sprint, VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästS
tor 6/6HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distS
2/6
tor 6/6SM, ultralångAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästU
tor 6/6Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
tor 6/6Nationaldagsmedeln med MTBO i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
LM
distM
fre 7/6Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprintAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
fre 7/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1, sprint, LövångerLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natS
fre 7/6Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
lör 8/6KinnekullsprintenOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
lör 8/6Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
lör 8/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, lång, BjuröklubbLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natL
sön 9/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 9/6Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
sön 9/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medel, BjuröklubbLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbottens Orienteringsförbund
natM
fre 14/6 - sön 16/6Tre skåningar och en danskHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
7/6
lör 15/6DM, ultralång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästU
lör 15/6IFK Hedemora OK, sprintIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
lör 15/6PreO, TempO-DM, UpplandUpplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
lör 15/6PreO, UpplandshelgBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 16/6PreO, UpplandshelgBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
natP
tis 18/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästU
10/6
tis 18/6Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSM
ons 19/6DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästM
sön 23/6Idrefjällveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
mån 24/6IdrefjällprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
tis 25/6 - tor 27/6Idrefjällens 3-dagarsIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
fre 28/6 - sön 30/63+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
lör 29/6Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natM
sön 30/6DM, medel, ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
sön 30/6Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natL
mån 1/7 - ons 3/7TrekvällarsOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 2/7Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natL
ons 3/7PreO, Dag-DM UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästL
ons 3/7Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
natL
fre 5/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natS
fre 5/7 - sön 7/7Eskilstuna Weekend Ärla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 6/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
lör 6/7 - sön 7/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natM
30/6
lör 6/7 - sön 7/7Morokulien 2-dagarsÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
lör 6/7 - sön 7/7Vittjärvs 2-dagarsVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natL
lör 6/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
24/6
sön 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natL
tis 9/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 9/7 - tor 11/7Gotland 3-dagarsVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natM
2/7
ons 10/7Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distM
fre 12/7 - sön 14/7Hallands 3-dagarsFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natM
30/6
mån 15/7 - ons 17/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natM
tis 16/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natS
mån 22/7 - lör 27/7MTBO, O-Ringen i KolmårdenO-Ringen
M
natM
mån 22/7 - lör 27/7O-Ringen i KolmårdenO-Ringen
natL
mån 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distM
24/7
tis 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
24/7
ons 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
30/7
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLK
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 3/8 - sön 4/8Medeltidskampen, GotlandGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
28/7
sön 4/8Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
tis 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distS
ons 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands OrienteringsförbundGästriklands Orienteringsförbund
distL
ons 7/8Skellefteå OK, sprintSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
distS
tor 8/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
distM
fre 9/8Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
fre 9/8NM, sprint, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästS
lör 10/8AskersundsmedelnAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
lör 10/8Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
lör 10/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natL
lör 10/8NM, lång, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
lör 10/8Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
lör 10/8 - sön 11/8Gränsjakten i StrömstadIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
sön 11/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 11/8Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 11/8LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
sön 11/8NM, medel, Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
sön 11/8Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
tis 13/8MTBO, Ockelbo OKOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
M
distL
fre 16/8Partilletrippeln, nattSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natLN
lör 17/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
distL
lör 17/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natM
lör 17/8Malmiafejden GrängesbergOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
distM
lör 17/8Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natS
lör 17/8Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
distL
lör 17/8Umeå OK, dag 1, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
lör 17/8Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
11/8
lör 17/8DM, lång, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästL
lör 17/8MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natS
11/8
sön 18/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
distM
sön 18/8Golden Weekend, dag 2, långKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
15/8
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
distM
sön 18/8KlåverödsmedelnOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natM
sön 18/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natL
sön 18/8Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 18/8SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 18/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 18/8Umeå OK, dag 2, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natL
sön 18/8DM, stafett, NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSM
sön 18/8MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natM
11/8
ons 21/8Storviks nattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLN
ons 21/8Tullinge Teamsprint, skogTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSS
fre 23/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Enskede
IFK Lidingö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
mästS
fre 23/8 - sön 25/8Göteborg O-meetingFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 24/8Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
lör 24/8DM, lång, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästL
lör 24/8DM, medel, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästM
lör 24/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 24/8IFK Tumba/Mälarhöjdens IK, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
lör 24/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
M
intL
lör 24/8PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
lör 24/8Ramunderdubbeln, medelSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 24/8DM, medel, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästM
lör 24/8DM, medel, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
sön 25/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 25/8DM, sprint, SödermanlandOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
mästS
sön 25/8DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
sön 25/8DM, stafett, Ångermanland+MedelpadHärnösands OK
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
mästSM
sön 25/8FyrklubbsOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
distL
sön 25/8Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 25/8Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natL
sön 25/8Mälarhöjdens IK/IFK Tumba, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
sön 25/8PreO, VingåkerVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
P
natP
sön 25/8Ramunderdubbeln, långSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 25/8VärmlandsserienOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
distL
sön 25/8DM, lång, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästL
sön 25/8DM, ultralång, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
mästU
sön 25/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medelIFK Enskede
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
intM
ons 28/8Ungdomsserien, region NSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distM
ons 28/8Ungdomsserien, region SOGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distM
ons 28/8Ungdomsserien, region SVOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distM
fre 30/8DM, natt, GästriklandGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästLN
fre 30/8DM, natt, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästLN
fre 30/8DM, natt, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästLN
fre 30/8DM, natt, VärmlandSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
mästLN
fre 30/8DM, natt, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLN
fre 30/8DM, natt, Örebro LänOK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLN
fre 30/8DM, natt, DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLN
19/8
lör 31/8DM, medel, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästM
lör 31/8DM, medel, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästM
lör 31/8DM, medel, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
lör 31/8DM, medel, StockholmSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
mästM
lör 31/8DM, medel, SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästM
lör 31/8DM, medel, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästM
lör 31/8DM, sprint, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
mästS
lör 31/8MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
lör 31/8PreO, Natt-DM, UpplandBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
mästPN
lör 31/8PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natT
lör 31/8Vimmerby OKVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
distM
lör 31/8DM, medel, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästM
24/8
lör 31/8DM, medel, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästM
sön 1/9DM, lång, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, lång, DalarnaBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Storviks IF
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, lång, SmålandIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, lång, StockholmWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, lång, SödermanlandOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, lång, UpplandVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, lång, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, lång, Västerbotten, RallarsvängenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, lång, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, stafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästSL
sön 1/9DM, stafett, HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
mästSL
sön 1/9DM, stafett, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 1/9DM, stafett, Örebro länKFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSL
sön 1/9PreO, UpplandshelgBjörklinge SOK
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 1/9DM, stafett, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSL
25/8
sön 1/9DM, lång, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
sön 1/9DM, stafett, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästSL
sön 1/9DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserFK BokenSkånes Orienteringsförbund
distL
fre 6/9DM, natt, BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
mästLN
fre 6/9DM, natt, Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLN
fre 6/9DM, natt, HallandSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
mästLN
fre 6/9DM, natt, SkåneHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
mästLN
fre 6/9DM, natt, Stockholm + SödermanlandOK Södertörn
Södermanlands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 7/9 PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+GöteborgBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästP
lör 7/9DM, medel, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästM
26/8
lör 7/9DM, medel, GästriklandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästriklands Orienteringsförbund
mästM
lör 7/9DM, medel, GöteborgSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
mästM
lör 7/9DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästM
lör 7/9DM, medel, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
mästM
lör 7/9DM, medel, VärmlandOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
mästM
lör 7/9DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
lör 7/9DM, medel, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästM
lör 7/9DM, medel, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
lör 7/9MTBO, OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natL
lör 7/9MTBO, Svenska Cupen, #10, SprintKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natS
lör 7/9PreO TempoBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natT
lör 7/9DM, sprint, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
lör 7/9DM, sprint, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästS
lör 7/9DM, natt, GotlandIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 7/9DM, natt, NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästLN
sön 8/9DM, lång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
mästL
sön 8/9DM, lång, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästL
sön 8/9DM, lång, SkåneFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
mästL
sön 8/9DM, lång, VästergötlandIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
mästL
sön 8/9DM, lång, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästL
sön 8/9DM, sprint, ÅngermanlandKramfors-Alliansen
Lugnviks IF
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästS
sön 8/9DM, stafett, Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
sön 8/9DM, stafett, DalarnaIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSL
1/9
sön 8/9DM, stafett, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästSL
sön 8/9DM, stafett, GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
mästSL
sön 8/9DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
mästSL
sön 8/9DM, stafett, StockholmSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
mästSL
sön 8/9DM, stafett, SödermanlandEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 8/9DM, stafett, UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
mästSL
sön 8/9DM, stafett, VärmlandOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 8/9DM, stafett, VästmanlandArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 8/9DM, stafett, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 8/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasser OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distL
sön 8/9MTBO, Svenska Cupen, #11, Masstart, FinalKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
natM
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästS
1/9
fre 13/9Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distS
lör 14/9Attundadubbeln, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natM
lör 14/9BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
lör 14/9Hjortlördan, medelOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 14/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natM
lör 14/9SM, lång, kvalSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
lör 14/9SM, lång, publiktävling, medelSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
distM
lör 14/9Ungdoms-SM, långSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästL
1/9
lör 14/9Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
distL
lör 14/9ÅrsundarundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natM
sön 15/9Attundadubbeln, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natL
sön 15/9FK Åsen, medelFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 15/9Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 15/9KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSL
sön 15/9Norbergs OK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natL
sön 15/9OK GisleOK GisleSmålands Orienteringsförbund
distL
sön 15/9SM, lång, finalSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
sön 15/9SM, lång, final, publiktävling, långSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
distL
sön 15/9Ungdoms-SM, distriktsstafettSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästSL
sön 15/9ÄlgjaktenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSS
fre 20/9SM, medel, kvalSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
fre 20/9SM, medel, kval, publiktävling, medelSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
distM
fre 20/9 - lör 21/9MTBO, Kils OK’s 2-DagarsKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natS
fre 20/9 - sön 22/9MTBO, Kil-Deje 3-dagarsKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natS
lör 21/9AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
lör 21/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
lör 21/9DubbelfajtenGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
natPL
lör 21/9HellasmedelnHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natM
lör 21/9Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
natM
lör 21/9Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natM
lör 21/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
distL
lör 21/9SM, medel, finalSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästM
lör 21/9SM, medel, final, publiktävling, långSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
distL
sön 22/9Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
sön 22/9Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 22/9Hultsfreds OKHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
distL
sön 22/9Leksands OKLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
sön 22/9Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 22/9OK Österåker, individuell medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natM
sön 22/9Rasbo IKRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
natL
sön 22/9SM, stafettSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästL
sön 22/9StenskogsmedelnRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 22/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
fre 27/9DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
mästMN
fre 27/9DM, natt, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMN
fre 27/9PreO, Natt-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
fre 27/9Pölder Cup, avslutning, dag 1, nattEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natLN
lör 28/9Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
lör 28/9Bredareds IFBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 28/9DM, natt, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästLN
lör 28/9DM, sprint, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästS
lör 28/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
lör 28/9Gustafspinglan, dag 1Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
lör 28/9PreO, Dag-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
lör 28/9PreO, Stafett-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästSL
lör 28/9Pölder Cup, avslutning, dag 2, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
lör 28/9Ungdomsseriefinalen, StockholmVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
lör 28/9VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natL
sön 29/9Arosträffen, långVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
sön 29/9Flundrehof SkogsträffOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 29/9Gustafspinglan, dag 2Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 29/9Kils OK:s nationellaKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natL
sön 29/9Medelsprint i SkåneEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
distM
sön 29/9MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
distSM
sön 29/9PreO, TempO-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 29/9DM, lång, GotlandGarda OKGotlands Orienteringsförbund
mästL
23/9*
sön 29/9TenhultsmedelnTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
distM
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
fre 4/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
29/9
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
lör 5/10PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
lör 5/10PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natPN
lör 5/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
lör 5/10Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
lör 5/10Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
sön 6/10Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästM
sön 6/10PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
sön 6/10RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
sön 6/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 6/10TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 6/10UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSL
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
sön 13/1025mannamedeln (WRE)Haninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
intM
sön 13/10KSK-sprintenKinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
fre 18/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
7/10
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
lör 19/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
7/10
lör 19/10DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästS
lör 19/10DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSS
lör 19/10DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
distS
lör 19/10PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
7/10
lör 19/10VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
lör 19/10 - sön 20/10Helg utan älgGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natL
sön 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
17/10
sön 20/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPU
7/10
sön 20/10GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 20/10PreO i DalenHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
7/10
sön 20/10Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMN
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
lör 26/10 - sön 27/10SmålandskavlenKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
lör 26/10BjörkåkramedelnKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distM
sön 27/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
sön 27/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natM
sön 27/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserKexholms SK
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
distL
lör 2/11LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distL
lör 2/11MTBO RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLN
lör 2/11RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLN
lör 2/11UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natPL
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPU
sön 3/11KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distM
sön 3/11RåbockalångenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
distL
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSN
lör 9/11Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distM
lör 9/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 10/11Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
sön 10/11O-Event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natS
ons 13/11Mila Stockholm by Night, #1IFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
distLN
sön 17/11Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natM
lör 23/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
distL
lör 23/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
ons 11/12Mila Stockholm by Night, #2Hellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLN

Annonser