Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

179 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tis 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne152
distLResultat
ons 16/1Mila Stockholm by Night, #3OK RavinenStockholm288
distLNResultat
sön 20/1SkidO, IFK Umeå, VOF-cup, #1, medelIFK UmeåVästerbotten93
S
distMResultat
lör 26/1Gävle IndoorGävle OKGästrikland294
distSResultat
sön 27/1SkidO, TvåÅkerSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund0
S
distSM
sön 27/1SkidO, Robertsfors IK, VOF-cup, #2, medelRobertsfors IKVästerbotten53
S
distMVisa rutter i LiveloxStarttider
sön 27/1SkidO, Januarisprinten, NOF-cupen, #5Gammelstads IFNorrbotten41
S
distS
sön 27/1SkidO, Januarinatta, NOF-cupen, #6Gammelstads IFNorrbotten30
S
distMN
lör 2/2 - sön 3/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm3003
distSResultat
sön 3/2SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #3, sprintUmeå OKVästerbotten54
S
distSResultat
sön 3/2SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #4, medelUmeå OKVästerbotten59
S
distMResultat
sön 10/2SkidO, medelSäterbygdens OKDalarna74
S
distMResultat
ons 13/2Mila Stockholm by Night, #4Täby OKStockholm196
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/2SkidO, SK Björnen/Umedalens IF, VOF-cup, #5, medelSK Björnen
Umedalens IF
Västerbotten67
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholm174
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3FolskubbetFrölunda OLGöteborg947
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/3SkidO, Vännäs OK, VOF-cup, #6, medelVännäs OKVästerbotten42
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbotten4
S
distMResultat
fre 22/3VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbotten3
S
distMResultat
fre 22/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland254
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg103
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/3VM i skidorientering, publiktävling ungdomarBergnäsets AIKNorrbotten15
S
distMResultat
sön 24/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland257
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm196
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland0
distL
sön 7/4NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland609
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland175
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland261
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm90
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholm40
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/4NattinattaGotlands Bro OKGotland76
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4Dalaserien MTBO #1IFK Mora OKDalarna17
M
distMResultat
sön 14/4BrorusetGotlands Bro OKGotland178
distMResultat
ons 24/4Dalaserien MTBO, #2, KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna63
M
distMResultat
fre 26/4Öppna Falu Mästerskap NattGrycksbo IF OKDalarna50
distLNResultat
fre 26/4Tiomila, open individual, FridayFK GöingarnaSkåne182
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/4Tiomila, open individual, SaturdayFK GöingarnaSkåne426
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötland362
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4Tiomila, open individual, SundayFK GöingarnaSkåne30
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5LagadalskampenFK FinnSmåland425
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5SilverjaktenSala OKVästmanland303
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Sundbybergs IKStockholm163
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm144
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 3OK ÖsteråkerStockholm149
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholm171
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Söder 3OK SödertörnStockholm183
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Söder 4Haninge SOKStockholm158
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm205
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotland175
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötland38
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5VPT 1Arboga OKVästmanland133
distSResultat
ons 8/5Två på en pinneÅrsunda IFGästrikland44
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Gammelstads sprintcup, #3Gammelstads IFNorrbotten159
LM
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUppland356
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Mälarö SOKStockholm153
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Norr 3Täby OKStockholm174
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholm172
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 4IFK EnskedeStockholm158
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Skogsluffarnas OKStockholm176
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5VPT-2Västerås SOKVästmanland151
distSResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm215
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholm135
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Dalaserien MTBO, #3, Säterbygdens OKSäterbygdens OKDalarna42
M
distLResultat
ons 15/5MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmåland29
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1340
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5UngdomstrolletGarda OKGotland96
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5Östgötaserien i MTBO, #1NAIS OrienteringsklubbÖstergötland40
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/5VPT-3Surahammars SOKVästmanland141
distSResultat
ons 22/5Dalaserien MTBO #4, Öppet KM IFK Mora OKIFK Mora OKDalarna66
M
distMResultat
ons 22/5MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmåland31
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1240
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/5StOF Sommarläger Medeldistans (UP)Järfälla OK
Väsby OK
Stockholm478
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötland191
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland108
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland101
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5StOF Sommarläger LägerstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm95
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland65
distMResultat
tis 28/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1625
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/5VPT-4Norbergs OKVästmanland129
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/5UmedalsrännetUmedalens IFVästerbotten0
distM
sön 2/6SM, sprint, publiktävling, stafettForsa OK
Hudiksvalls OK
Ljusdals OK
OK Dellen
Hälsingland2
distSS
tis 4/6VPT 5, finalKöping-Kolsva OKVästmanland140
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm192
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/6Nationaldagsmedeln med MTBO i BodenI 19 IFNorrbotten193
LM
distMResultat
tor 6/6HabosprintenOK GränsenSmåland168
distSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/6Östgötaserien i MTBO, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland44
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/6Idrefjällveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarna558
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/6RenlunkenOK RenenNorrbotten173
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/6Kalvdansen, individuella öppna klasserOK RenenNorrbotten15
distMResultat
sön 30/6KalvdansenOK RenenNorrbotten12
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/7 - ons 3/7TrekvällarsOK RavinenStockholm2372
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/7MastloppetHellas OrienteringStockholm295
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/7Bad-OL i HallandOskarströms OKHalland96
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/7EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanland84
distSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland174
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland218
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland220
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelKristinehamns OKVärmland125
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintGästriklands OFGästrikland128
distSResultat
tis 6/8SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland162
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettKristinehamns OKVärmland27
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands OFGästrikland152
distLResultat
ons 7/8Skellefteå OK, sprintSkellefteå OKVästerbotten70
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötland617
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 13/8MTBO, Ockelbo OKOckelbo OKGästrikland47
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 13/8Västsvenska MTBO-CupenTrollhättans SOKVästergötland47
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland531
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/8Malmiafejden GrängesbergOK MalmiaDalarna0
distM
lör 17/8Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästrikland106
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmåland467
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötland212
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserVittjärvs IKNorrbotten24
distMResultat
ons 21/8Tullinge Teamsprint, skogTullinge SKStockholm141
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/8Dalaserien MTBO #5, KM OK Kåre och Domnarvets GoIFDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarna66
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/8AOK-medelnAnderstorps OKSmåland296
distMResultat
lör 24/8Sensommarmedeln i BjärnumOK TorfinnSkåne303
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/8DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserIFK UmeåVästerbotten33
distLResultat
sön 25/8VärmlandsserienOK DjerfVärmland353
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/8FyrklubbsOK GyngeSkåne1053
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/8Ungdomsserien, region SOGustavsbergs OKStockholm291
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/8Ungdomsserien, region NSolna OKStockholm387
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/8Ungdomsserien, region SVOK Älvsjö-ÖrbyStockholm336
distMResultat
tor 29/8Dalaserien MTBO #6, Stora Tuna OKStora Tuna OKDalarna43
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8Vimmerby OKVimmerby OKSmåland155
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8Jonas Larsons minne 2-dagarsBergnäsets AIKNorrbotten235
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserOskarströms OKHalland28
distMResultat
sön 1/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserOK KlyftamoVästergötland45
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserFK BokenSkåne132
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserOK Vilse 87Blekinge46
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM stafett, Gästrikland + Hälsingland, individuella öppna klasserHälsinglands OF
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsingland
Gästrikland
26
distLResultat
sön 8/9DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasserIFK Mora OKDalarna66
distMResultat
sön 8/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasser OK MotalaÖstergötland87
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Södermanland + Västmanland, individuella öppna klasserEskilstuna OLSödermanland133
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserOK HierneVärmland19
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserIF ThorUppland66
distLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 9/9Östgötaserien i MTBO, #3Tjalve IF NorrköpingÖstergötland40
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/9Dalaserien MTBO Nr 7Leksands OKDalarna42
M
distMResultat
fre 13/9Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmåland60
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmåland130
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9OK GisleOK GisleSmåland280
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland21
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9Älgjakten, individuella öppna klasserFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen60
distMResultat
sön 15/9Klarälvskavlen, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmland26
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland464
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland232
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9Ungdomsseriefinalen, StockholmVäsby OKStockholm863
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9UpplandscupsfinalenIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland334
distMResultat
lör 28/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland23
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9Medelsprint i SkåneEslövs FKSkåne313
distMResultat
sön 29/9ÖrnsköldsviksmästerskapetÖrnsköldsviks OKÅngermanland131
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland350
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholm46
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/10Natti Natti, individuella öppna klasserIFK EnskedeStockholm42
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland447
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten153
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund17
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland274
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkåne16
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10VallesprintenIstrums SKVästergötland181
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholm198
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholm16
distSSResultat
lör 26/10BjörkåkramedelnOK NjudungSmåland232
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserOK NjudungSmåland109
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/11LångenOK TyrVärmland0
distL
lör 2/11MTBO-DM SmålandNässjö OKSmåland83
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm637
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/11KortenOK TyrVärmland0
distM
lör 9/11Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholm681
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/11Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholm653
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/11Mila Stockholm by Night, #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm332
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/11FakirenKöping-Kolsva OK
Västmanlands OF
Västmanland200
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm-
distPU
lör 30/11 - sön 1/12Viken IndoorOK Pers LärjungarGästrikland1029
distLResultat
lör 7/12SkidO, Arvidsjaur, sprintArvidsjaurs OKNorrbotten41
LS
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/12SkidO, Arvidsjaur, medelArvidsjaurs OKNorrbotten43
S
distMKVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/12Mila Stockholm by Night #2Snättringe SKStockholm299
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/12SkidO, Nyårsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten87
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/12Mora Indoor cup- IndividuellIFK Mora OKDalarna227
distSResultat
sön 29/12Mora Indoor cup- StafettIFK Mora OKDalarna39
distSSResultat

Annonser

Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr