Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

75 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Hallands Orienteringsförbund, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1OK Nackhes Nattcup Etapp 2OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbM
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1OK Nackhes Nattcup Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbM
ons 9/1Lunkans Natt-cup etapp 4Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Nattstrapats 3Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1Lunkans Natt-cup etapp 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Nattstrapats 4Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLN
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2Lunkans Natt-cup etapp 6 KanebergHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMN
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Lunkans Natt-cup etapp 7 ÖnHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbM
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Nattstrapats 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Nattstrapats 6Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4
v 17mån 22/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserieHylte OKHallands Orienteringsförbund
närMResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
sön 12/5PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
v 20mån 13/5
tis 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 19/5Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5
tor 23/5
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5
tor 30/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Klubbmästerskap för Fjärås AIK, för OK Löftan och för IF RigorIF RigorHallands Orienteringsförbund
klubbLResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6Regionsläger Halland PreOOK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
närL
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6Dag-KM / FK Friskus-Varberg och OK NackheOK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbLResultat
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7
ons 10/7Bad-OL i HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/7
fre 12/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8Varbergsmästerskap medel + NärtävlingOK LöftanHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8
v 34mån 19/8
tis 20/8FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Varbergsmästerskap lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
VM-lång + NärtävlingOK NackheHallands Orienteringsförbund
närL
ons 21/8
tor 22/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Fjärås AIKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/8
lör 24/8
sön 25/8Hallandspostens Ungdomsserie E4Laholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närL
v 35mån 26/8
tis 27/8FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VarbergsMästerskap Sprint + NärtävlingFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8
lör 31/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6FK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
distMResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9
lör 7/9
sön 8/9DM, lång, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Familjestafett 2019OK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbSMResultat
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9
lör 14/9
sön 15/9Södra Hallands ungdomsserie etapp 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9FOK:s Höstcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9
sön 22/9Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9FOK:s Höstcup Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/9
tor 26/9Sprint-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
klubbSResultat
fre 27/9DM, natt, HallandSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9
sön 29/9
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10SprintCup #1OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/10
lör 5/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10Sprintcup #2OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10SprintCup #3OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/10
lör 19/10PreO i Dalen + Öppet DM för Halland och SmålandHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
sön 20/10PreO i Dalen + Fyrklubbs för SkåneSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
P
natP
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10Nattstrapats 1Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10Stockacupen #1OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/10
tor 31/10Natt-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11Nattstrapats 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11Stockacupen #2OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12LucianattenLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närMN
5/12
v 50mån 9/12
tis 10/12Stockacupen #3OK LöftanHallands Orienteringsförbund
klubbLN
9/12*
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser