Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

80 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Halland.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1OK Nackhes Nattcup Etapp 2OK NackheHalland18
klubbM
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1OK Nackhes Nattcup Etapp 3OK NackheHalland10
klubbM
ons 9/1Lunkans Natt-cup etapp 4Halmstad OKHalland24
klubbMN
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Nattstrapats 3Halmstad OKHalland8
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1Lunkans Natt-cup etapp 5Halmstad OKHalland23
klubbMN
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Nattstrapats 4Halmstad OKHalland16
klubbLN
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2Lunkans Natt-cup etapp 6 KanebergHalmstad OKHalland22
klubbMN
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Lunkans Natt-cup etapp 7 ÖnHalmstad OKHalland22
klubbM
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Nattstrapats 5Halmstad OKHalland12
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3KattegattnattOK LindénaHalland423
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland1192
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland1013
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Nattstrapats 6Halmstad OKHalland22
klubbLNVisa rutter i Livelox
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland642
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHalland1059
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHalland1012
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4NackheträffenOK NackheHalland687
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4
v 17mån 22/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland1132
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5FOK:s Sprintcup Etapp1Falkenbergs OKHalland85
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1IK Trenne UllaredHalland178
närLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserieHylte OKHalland53
närMResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland119
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5Norra Hallands ungdomsserie Etapp 2IF RigorHalland150
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Halland68
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Halland59
P
natT
sön 12/5PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Halland66
P
natP
v 20mån 13/5
tis 14/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland91
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHalland179
närLResultat
sön 19/5Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHalland52
närLResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland107
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5
tor 23/5
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHalland274
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHalland60
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland69
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5
tor 30/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHalland207
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3Falkenbergs OKHalland41
närLResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Klubbmästerskap för Fjärås AIK, för OK Löftan och för IF RigorIF RigorHalland111
klubbLResultat
FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland101
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland86
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6Regionsläger Halland PreOOK LöftanHalland34
P
närL
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6Dag-KM / FK Friskus-Varberg och OK NackheOK NackheHalland83
klubbLResultat
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7
ons 10/7Bad-OL i HallandOskarströms OKHalland96
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/7
fre 12/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland2077
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland2296
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland2158
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8Varbergsmästerskap medel + NärtävlingOK LöftanHalland166
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8
v 34mån 19/8
tis 20/8FOK:s Höstcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland63
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Varbergsmästerskap lång + NärtävlingOK NackheHalland-
närLResultat
VM-lång + NärtävlingOK NackheHalland0
närL
ons 21/8
tor 22/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Fjärås AIKHalland179
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/8
lör 24/8
sön 25/8Hallandspostens Ungdomsserie E4Laholms IF OKHalland31
närL
v 35mån 26/8
tis 27/8FOK:s Höstcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland62
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VarbergsMästerskap Sprint + NärtävlingFK Friskus-VarbergHalland118
närSResultat
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8
lör 31/8Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6FK Friskus-VarbergHalland184
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, HallandOskarströms OKHalland66
mästSLResultat
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserOskarströms OKHalland28
distMResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9FOK:s Höstcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland50
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9
lör 7/9
sön 8/9DM, lång, HallandIK Trenne UllaredHalland324
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9FOK:s Höstcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland60
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Familjestafett 2019OK NackheHalland11
klubbSMResultat
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9
lör 14/9
sön 15/9Södra Hallands ungdomsserie etapp 5Halmstad OKHalland33
närLResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9FOK:s Höstcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland51
närMResultat
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9
sön 22/9Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 6Falkenbergs OKHalland47
närLResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9FOK:s Höstcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland51
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/9
tor 26/9Sprint-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHalland82
klubbSResultat
fre 27/9DM, natt, HallandSimlångsdalens IFHalland117
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9
sön 29/9
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10SprintCup #1OK LöftanHalland63
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/10
lör 5/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10Sprintcup #2OK LöftanHalland62
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10SprintCup #3OK LöftanHalland60
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/10
lör 19/10PreO i Dalen + Öppet DM för Halland och SmålandHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Halland49
P
natP
sön 20/10PreO i Dalen + Fyrklubbs för SkåneSimlångsdalens IFHalland53
P
natP
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10Nattstrapats 1Halmstad OKHalland16
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10Stockacupen #1OK LöftanHalland25
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/10
tor 31/10Natt-KM Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHalland41
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11Nattstrapats 2Halmstad OKHalland19
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11Stockacupen #2OK LöftanHalland13
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12JulstöketFjärås AIKHalland13
klubbM
LucianattenLaholms IF OKHalland38
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 9/12
tis 10/12Stockacupen #3OK LöftanHalland14
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12SkinkcupenOK LöftanHalland46
klubbMResultat
Grötfesten 2019OK NackheHalland30
klubbM
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12Nattcup 2019/2020 etapp 1OK NackheHalland22
klubbMNResultat
lör 28/12
sön 29/12MellandagsträningLaholms IF OKHalland76
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser

Mila