Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

103 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Göteborg, orienteringslöpning, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tis 1/1NyårslöftetFK HerkulesGöteborg0
klubbL
sön 6/1Vintercupen Etapp1Frölunda OLGöteborg223
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/1Teknikträning Ungdom Gbg ÖstLerums SOKGöteborg67
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 13/1Vintercupen etapp 2Göteborgs SKGöteborg213
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1Bara testar liteSävedalens AIKGöteborg0
klubbL
lör 19/1Teknikträning Ungdom Gbg ÖstSjövalla FKGöteborg23
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 20/1Vintercupen Etapp 3IK UvenGöteborg237
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/1Vintercupen Etapp 4Mölndal Outdoor IFGöteborg113
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/2Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstIFK Göteborg OrienteringGöteborg17
klubbL
sön 3/2Vintercupen Etapp 5Frölunda OLGöteborg88
klubbLResultat
lör 9/2Teknikträning Ungdom Gbg-ÖstOK LandehofGöteborg3
klubbL
sön 17/2Vintercupen Etapp 6FK HerkulesGöteborg160
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/2Vintercupen Etapp 7IK UvenGöteborg189
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/2Inofficella Ultralång-KM för Tolered Utby Ol-KlubbTolered-Utby Ol-klubbGöteborg29
klubbUResultat
lör 2/3Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstSävedalens AIKGöteborg15
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 9/3Teknikträning Ungdom Gbg-ÖstOK LandehofGöteborg5
klubbL
ons 13/3Bengt Borgs MinneGöteborg-Majorna OKGöteborg46
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/3Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg7
klubbLN
tis 26/3Skogssprintträning med SIAC RambergetTolereds Allmänna IK
Tolered-Utby Ol-klubb
Göteborg41
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3Natt-KM Frölunda OLFrölunda OLGöteborg54
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/4Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg35
klubbL
tor 11/4Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg41
klubbM
tor 11/4Träningstävling Sjövalla 11/4 - Grön + Vit-gul gruppSjövalla FKGöteborg16
klubbM
ons 17/4SAIK:s Tiomilagenrep, Säve/DjupedalSävedalens AIKGöteborg34
klubbLKVisa rutter i Livelox
ons 24/410 mila träningFrölunda OL
Tolered-Utby Ol-klubb
Göteborg55
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/4Samträning Frölunda OL INSTÄLLDFrölunda OLGöteborg-
klubbL
sön 28/4Intensivkurs 1 GMOKGöteborg-Majorna OKGöteborg25
klubbLResultat
tor 2/5Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg1
klubbS
tor 2/5Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg19
klubbSResultat
tor 2/5Sommarcupen E1Kungälvs OKGöteborg44
klubbL
tor 2/5TAIK TräningstävlingTolereds Allmänna IKGöteborg131
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5OL kurs vuxnaLerums SOKGöteborg6
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5Veckans bana v.19Sävedalens AIKGöteborg0
klubbL
tor 9/5Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg29
klubbL
tor 9/5Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg21
klubbM
tis 14/5Sprint TräningFK HerkulesGöteborg0
klubbL
tor 16/5sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborg112
klubbSResultat
tor 16/5Sommarcup E3 + KM för OK AlehofKungälvs OKGöteborg102
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5KlubbträningFK HerkulesGöteborg0
klubbL
tor 23/5KursFK HerkulesGöteborg0
klubbL
tor 23/5Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg18
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 23/5Samträning Gbg Syd-VästFrölunda OLGöteborg25
klubbL
tor 23/5Sommarcup Kungälvs OKOK AlehofGöteborg51
klubbLResultat
fre 24/5BjörkstubbematchIFK Göteborg OrienteringGöteborg178
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 27/5KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg68
klubbLResultat
mån 27/5LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg63
klubbLResultat
tis 28/5TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg33
klubbLResultat
tis 28/5KålltorpsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg117
klubbLResultat
sön 2/6Intensivkurs 2 GMOK 2019Göteborg-Majorna OKGöteborg19
klubbLResultat
ons 5/6KursFK HerkulesGöteborg-
klubbL
tis 11/6KlubbstafettIK UvenGöteborg12
klubbSLResultat
tis 11/6Sävedalens AIK, KM 2019Sävedalens AIKGöteborg128
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/6Klubbmästerskap för SpacerunnersFK HerkulesGöteborg0
klubbM
tor 13/6Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg22
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 13/6Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg17
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/7TesttävlingSävedalens AIKGöteborg1
klubbL
tor 1/8Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg0
klubbM
tor 8/8GOF sommarserie Gbg Syd teknikträningFrölunda OLGöteborg67
klubbL
tor 15/8Teknikträning GBG SYD med GOFs SommarserieMölndal Outdoor IFGöteborg93
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/8Teknikträning Gbg sydFK HerkulesGöteborg14
klubbM
tis 27/8KM Lerums SOKLerums SOKGöteborg53
klubbLResultat
tis 27/8KM för Tolered-Utby Ol-KlubbTolered-Utby Ol-klubbGöteborg118
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/8Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg30
klubbL
lör 31/8Medel KM 2019Göteborg-Majorna OKGöteborg77
klubbMResultat
tor 5/9SamträningFrölunda OLGöteborg33
klubbL
tor 5/9Medel-KM för StenungsundKungälvs OKGöteborg39
klubbMResultat
tis 10/9Klubbträning SAIKSävedalens AIKGöteborg34
klubbM
tor 12/9KM dag GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg146
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/9Teknikträning Gbg sydFK HerkulesGöteborg30
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 26/9Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg30
klubbL
lör 28/9IFKs Sprintgrupp - Sprint HärlandaIFK Göteborg OrienteringGöteborg9
klubbS
sön 29/9Lång-KM för OK Landehof och Sjövalla FKOK LandehofGöteborg100
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/1025-mannaträning BlåvittIFK Göteborg OrienteringGöteborg117
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/1025mannaträning HisingsparkenFrölunda OL
Tolered-Utby Ol-klubb
Göteborg99
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/10 IFKs Sprintgrupp - Sprint RosendalIFK Göteborg OrienteringGöteborg8
klubbS
tor 3/10Teknikträning Gbg sydFK HerkulesGöteborg25
klubbL
tor 10/10IFKs Sprintgrupp - Sprint JohannebergIFK Göteborg OrienteringGöteborg12
klubbS
tor 10/10Samträning Gbg SYD-VÄSTFrölunda OLGöteborg19
klubbL
tis 15/10KM TerränglöpningFK HerkulesGöteborg44
klubbLResultat
lör 19/10IFKs Sprintgrupp - Sprint HammarkullenIFK Göteborg OrienteringGöteborg10
klubbS
tis 22/10IFKs Sprintgrupp - Sprint ChalmersIFK Göteborg OrienteringGöteborg2
klubbS
sön 3/11IFKs Sprintgrupp - Knock Out-Sprint HjälboIFK Göteborg OrienteringGöteborg13
klubbSResultat
tis 5/11IFK Sprintgrupp MasthuggetIFK Göteborg OrienteringGöteborg9
klubbS
tor 14/11OK Landehofs nattcup 2019-11-14OK LandehofGöteborg27
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/11IFKs Sprintgrupp - Sprint Backa KyrkaIFK Göteborg OrienteringGöteborg6
klubbS
sön 17/11OK Alehofs öppna KM UltralångOK AlehofGöteborg154
klubbUResultat
sön 24/11IFKs Sprintgrupp - Sprint MajornaIFK Göteborg OrienteringGöteborg19
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/11Herkules stugloppFK HerkulesGöteborg149
klubbUVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/11OK Landehof nattcup - Gul banaOK LandehofGöteborg0
klubbMN
fre 29/11Night Trail Mölndal OutdoorMölndal Outdoor IFGöteborg-
klubbLN
lör 30/11IFKs Sprintgrupp - Sprint RambergetIFK Göteborg OrienteringGöteborg10
klubbS
lör 30/11SkinkanLerums SOKGöteborg60
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/12Teknikträning GBG SYD LångdistansMölndal Outdoor IFGöteborg10
klubbL
tor 5/12OK Landehofs nattcup 2019-12-05OK LandehofGöteborg23
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/12Teknikträning Göteborg östOK LandehofGöteborg20
klubbL
sön 8/12IFKs Sprintgrupp - Sprint ChalmersIFK Göteborg OrienteringGöteborg12
klubbS
sön 8/12LusseloppetIK UvenGöteborg64
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/12Teknikträning Göteborg östSävedalens AIKGöteborg30
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 14/12Julegrisrace IFK GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborg50
klubbMResultat
sön 15/12DistansträningFrölunda OLGöteborg11
klubbL
lör 21/12IFKs Sprintgrupp - Sprint FurulundIFK Göteborg OrienteringGöteborg2
klubbS
fre 27/12OK Landehof Nattcup 2019-12-27OK LandehofGöteborg36
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/12distans-OL Gbg sydFK HerkulesGöteborg35
klubbU

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr