Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

92 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Örebro Läns Orienteringsförbund.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1Hagabys nattcup etapp1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 4Laxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2Hagabys nattcup etapp2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 5KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2
tor 14/2Hagabys nattcup etapp 3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 6Askersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3Löpex Vinterserie 2018-2019 Deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Midvinterduell etapp 7Hagaby GoIF Örebro
Linköpings OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3Skid-O KMGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
S
klubbMResultat
sön 17/3Örebro läns Vinterserie 2018-19, deltävling 8 (final)Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3Veteran-OL tävling 1Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsträning (Natt-OL)Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3Veteran-OL tävling 2KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4Veteran-OL tävling 3Kristinehamns OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4Träningsorientering 9/4Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/4
tor 11/4Veteran-OL tävling 4OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4
v 16mån 15/4
tis 16/4Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4
tis 23/4Poängtävling 2OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
10-MilaträningOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/4
tor 25/4Veteran-OL tävling 5OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms/NybörjarträningHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5Teknikträning (backe-upp-och-backe-ned)Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSResultat
Veteran-OL tävling 6OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MTB-O-träningGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5Poängtävling 3OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/5
tor 9/5Veteran-OL tävling 7Hällefors OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 10/5
lör 11/5Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 13/5
tis 14/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5
tor 16/5Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklöverLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/5
lör 18/5Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5Poängtävling 5OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5
tor 23/5Veteran-OL tävling 9Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5Poängtävling 6OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5OL-skytte, sprint, OLGY HallsbergAlleskolans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
klubbSResultat
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6Öppet Dag KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Träningstävling 4/6Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Fyrklöver, SprintGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
närSResultat
ons 5/6
tor 6/6Hagaby Dag-KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6Träningstävling 11/6Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprintAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
klubbSResultat
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6Poängtävling 7Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7Poängtävling 8OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #3, World Cup #7OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
intSResultat
lör 6/7OL-skytte, masstart, SM, Svenska Cupen #4, World Cup #8OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästLResultat
sön 7/7OL-skytte, stafett, SMOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
mästSLResultat
v 28mån 8/7
tis 9/7Poängtävling 9OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7Poängtävling 10OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8Poängtävling 11OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/8
tor 8/8Veteran-OL tävling 10OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/8
lör 10/8AskersundsmedelnAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/8LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 12/8
tis 13/8Poängtävling 12OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8
tor 15/8Veteran-OL tävling 11OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8
v 34mån 19/8
tis 20/8TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/8
tor 22/8Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/8
lör 24/8KMKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/8
v 35mån 26/8
tis 27/8TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/8
tor 29/8Veteran-OL tävling 13Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
WOC Sprint Camp #1Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Fyrklöver #3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närSResultat
fre 30/8DM, natt, Örebro LänOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8
sön 1/9DM, stafett, Örebro länKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Örebro län, Öppna banorKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9TräningstävlingLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/9
tor 5/9Veteran-OL tävling 14Fellingsbro GOIF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklöverOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/9
lör 7/9DM, medel, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, lång, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9Träningstävling medelLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KM, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 11/9
tor 12/9Veteran-OL tävling 15Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/9
lör 14/9
sön 15/9KorpenOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9Klubbmästerskap medeldistansOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
Träning G O RVGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 18/9
tor 19/9Veteran-OL tävling 16OK Alferna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/9
lör 21/9
sön 22/9
v 39mån 23/9
tis 24/9Träningstävling Natt 24/9Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLN
13/9
ons 25/9
tor 26/9Veteran-OL tävling 17OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
23/9
Visa rutter i Livelox
fre 27/9
lör 28/9Klubbdag GIFGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
25/9*
sön 29/9
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10Veteran-OL tävling 18KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
30/9
Natt KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLN
29/9
fre 4/10
lör 5/10MTB-O KMGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
M
klubbM
3/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/1025-mannaträning ÖLOFOK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
8/10
tor 10/10Veteran-OL tävling 19Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
7/10
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser