Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

55 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Stockholms Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 16/1Mila Stockholm by Night, #3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
lör 2/2 - sön 3/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
ons 13/2Mila Stockholm by Night, #4Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLN
26/3
sön 31/3MTBO, DM, Södermanland + Stockholm och KringelträffenStockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
M
natM
27/3
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
29/3
sön 7/4LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
31/3
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLK
3/4
lör 13/4Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natL
7/4
sön 14/4Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natM
7/4
Visa rutter i Livelox
mån 22/4IFK Enskede, långdistansIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natL
ons 1/5IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
24/4
fre 3/5Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intS
28/4
lör 4/5Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intM
28/4
sön 5/5Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
natL
28/4
ons 8/5DM, sprint, StockholmTäby OKStockholms Orienteringsförbund
mästS
1/5
tis 14/5Ungdomsserien #2, krets söder 4IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 15/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
12/5
ons 22/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
19/5
tis 28/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
26/5
tor 6/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
mån 1/7 - ons 3/7TrekvällarsOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 9/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 21/8Tullinge Teamsprint, skogTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSS
fre 23/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Enskede
IFK Lidingö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
mästS
lör 24/8IFK Tumba/Mälarhöjdens IK, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
lör 24/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
M
intL
sön 25/8Mälarhöjdens IK/IFK Tumba, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
sön 25/8MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medel (WRE)IFK Enskede
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
M
intM
ons 28/8Ungdomsserien, region NSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distM
ons 28/8Ungdomsserien, region SOGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distM
ons 28/8Ungdomsserien, region SVOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distM
lör 31/8DM, medel, StockholmSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
mästM
sön 1/9DM, lång, StockholmWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
mästL
fre 6/9DM, natt, Stockholm + SödermanlandOK Södertörn
Södermanlands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLN
sön 8/9DM, stafett, StockholmSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
mästSL
lör 14/9Attundadubbeln, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natM
sön 15/9Attundadubbeln, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natL
lör 21/9HellasmedelnHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natM
sön 22/9OK Österåker, individuell medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natM
sön 22/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
lör 28/9Ungdomsseriefinalen, StockholmVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
sön 13/1025mannamedeln (WRE)Haninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
intM
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMN
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPU
lör 9/11Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distM
sön 10/11Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 13/11Mila Stockholm by Night, #1IFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
distLN
lör 23/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
ons 11/12Mila Stockholm by Night, #2Hellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLN

Annonser