Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

70 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Stockholms Orienteringsförbund, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Mila Stockholm by Night, #3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
sön 3/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Mila Stockholm by Night, #4Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4
sön 7/4LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4IFK Enskede, långdistans (med UP)IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 3OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 3OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 4Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5DM, sprint, StockholmTäby OKStockholms Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Mälarö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 4IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Skogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5
tis 21/5
ons 22/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5
fre 24/5StOF Sommarläger Medeldistans (UP)Järfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5
sön 26/5StOF Sommarläger LägerstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/6
ons 5/6
tor 6/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8
v 34mån 19/8
tis 20/8
ons 21/8Tullinge Teamsprint, skogTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/8
fre 23/8
lör 24/8Åvingedubbeln, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/8Åvingedubbeln, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/8Ungdomsserien, region SOGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, region NSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, region SVOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
tor 29/8
fre 30/8
lör 31/8DM, medel, StockholmSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, lång, Stockholm + UpplandUpplands Orienteringsförbund
Waxholms OK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9DM, natt, Stockholm + SödermanlandOK Södertörn
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9
sön 8/9DM, stafett, StockholmSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9
lör 14/9Attundadubbeln, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9Attundadubbeln, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9HellasmedelnHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9OK Österåker, individuell medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9
fre 27/9
lör 28/9Ungdomsseriefinalen, StockholmVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti Natti, individuella öppna klasserIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/10
fre 4/10
lör 5/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 25mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1025mannamedelnHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSSResultat
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/11Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11Mila Stockholm by Night, #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12Mila Stockholm by Night #2Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLN
8/12
Livebevakning
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser