Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

70 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Stockholms Orienteringsförbund, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Mila Stockholm by Night, #3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
sön 3/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Mila Stockholm by Night, #4Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4
sön 7/4LovömedelnBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4Mörtsjödubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Mörtsjödubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4IFK Enskede, långdistans (med UP)IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Norr 3OK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 3OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 4Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets Söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5DM, sprint, StockholmTäby OKStockholms Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Mälarö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 4IFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Skogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5
tis 21/5
ons 22/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5
fre 24/5StOF Sommarläger Medeldistans (UP)Järfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5
sön 26/5StOF Sommarläger LägerstafettJärfälla OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/6
ons 5/6
tor 6/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8
v 34mån 19/8
tis 20/8
ons 21/8Tullinge Teamsprint, skogTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/8
fre 23/8
lör 24/8Åvingedubbeln, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/8Åvingedubbeln, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/8Ungdomsserien, region SOGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, region NSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, region SVOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
tor 29/8
fre 30/8
lör 31/8DM, medel, StockholmSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, lång, Stockholm + UpplandUpplands Orienteringsförbund
Waxholms OK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9DM, natt, Stockholm + SödermanlandOK Södertörn
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9
sön 8/9DM, stafett, StockholmSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9
lör 14/9Attundadubbeln, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9Attundadubbeln, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9HellasmedelnHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9OK Österåker, individuell medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9
fre 27/9
lör 28/9Ungdomsseriefinalen, StockholmVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti Natti, individuella öppna klasserIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/10
fre 4/10
lör 5/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 25mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1025mannamedelnHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSSResultat
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/11Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11Mila Stockholm by Night, #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12Mila Stockholm by Night #2Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser