Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

310 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Småland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 10/1Vätterbygden by night deltävling #5IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1JulruschenBredaryds SOKSmåland
klubbM
tis 15/1Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 4Kalmar OK
Nybro OK
Småland
klubbLNResultat
tor 17/1VBN- Vätterbygden By Night, deltävling #6IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/1Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närMNResultat
sön 20/1Tjustalliansens Vintercup 4Västerviks OKSmåland
närSResultat
tor 24/1Vätterbygden by night deltävling 7Os HjälpkurvanSmåland
närLResultat
tis 29/1Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 5Kalmar OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/1Vätterbygden by night deltävling 8IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
tor 31/1Nissadals Nattrace Anderstorps OKSmåland
närMN
sön 3/2Tjustalliansens Vintercup 5 GamlebyGamleby OKSmåland
närLResultat
tor 7/2Vätterbygden by night deltävling 9OK GränsenSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/2Zonträning Torsås OKTorsås OKSmåland
närL
tis 12/2Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 6Kalmar OK
Nybro OK
Småland
klubbLNResultat
sön 17/2Tjustalliansens Vintercup 6 AnkarsrumAnkarsrums OKSmåland
klubbL
sön 17/2Tjustalliansens Vintercup 6 Ankarsrum nr 2Ankarsrums OKSmåland
klubbLResultat
tor 21/2Vätterbygden by Night 10Jönköpings OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/2Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 7Kalmar OK
Torsås OK
Småland
klubbLNResultat
tor 28/2Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närMNResultat
tis 5/3Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 8Kalmar OKSmåland
klubbLNResultat
ons 6/3SOK Viljan veteran-OLSOK ViljanSmåland
klubbL
tor 7/3Vätterbygden by night, deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3VinterAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
tor 14/3Vätterbygden by night #13IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närMNResultat
ons 20/3Veteranorientering Berga SOKBerga SOK
Kalmar OK
Småland
klubbLResultat
tor 21/3Sanda OLGY, Sprint ÅrhusIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSResultat
tor 21/3Vätterbygden By Night deltävling 14IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
tis 26/3Höglandets teknikträningEksjö SOKSmåland
närL
tis 26/3FK Finn ZonnattaFK FinnSmåland
närLN
ons 27/3Pensionärs OLVärend GN OLSmåland
närLResultat
sön 31/3Vuxenutbildning 2019Bredaryds SOKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/4Höglandsträning NässjöNässjö OKSmåland
närL
tor 4/4Veteran-OL Ryttarns mosseJönköpings OKSmåland
närMResultat
tor 4/4Veteran-OL AOK 2019-04-04Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tor 4/4NissadalsträningOK StigenSmåland
närLResultat
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distL
sön 7/4NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Höglandets Veteran-OLSOK AnebySmåland
närLResultat
tis 9/4Allians Frödinge BygdegårdVimmerby OKSmåland
närMResultat
tis 9/4Höglandsträning TranåsSol TranåsSmåland
närLVisa rutter i Livelox
ons 10/4Motions 5-DagarsVärend GN OLSmåland
närSResultat
tor 11/4Veteran-OL BaskarpOK GränsenSmåland
närMResultat
tor 11/4VeteranOL, Gamleby OK, DroppstadGamleby OKSmåland
närMResultat
tor 11/4NissadalträningBredaryds SOKSmåland
närLResultat
lör 13/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Växjö OKVäxjö OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 15/4Njudungsmästerskap NattOK BävernSmåland
närLNResultat
tis 16/4AlliansHultsfreds OKSmåland
närLResultat
tis 16/4Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/4Veterantävling IFK StockarydIFK StockarydSmåland
närL
ons 17/4VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närLResultat
ons 17/4Veteranorientering Ålems OKÅlems OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/4MotionsorienteringVäxjö AISSmåland
närLResultat
tor 18/4Tjustmästerskap natt 2019Gamleby OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4Ungdomsserie Höglandszonen, deltävling 1Nässjö OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/4Höglandets Veteran OLSol TranåsSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/4Motionsorientering och Grand PrixLessebo OKSmåland
närLResultat
ons 24/4OL-alliansen Målilla OKMålilla OKSmåland
närLResultat
tor 25/4Veteran-OL Månsarp k:aJönköpings OKSmåland
närMResultat
tor 25/4U-5dagarsIK HakarpspojkarnaSmåland
närSResultat
sön 28/4OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 29/4Motions OL 1 2019Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
ons 1/5LagadalskampenFK FinnSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmåland
närMResultat
tor 2/5Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmåland
närM
tor 2/5Nissadals UngdomscupOK VivillSmåland
närLResultat
tor 2/5UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Nybro OK, långNybro OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Nybro OK, medelNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 6/5Motions OL 2 2019Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 7/55-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmåland
närLResultat
tis 7/5MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMVisa rutter i Livelox
tis 7/5Tjustalliansens ungdomsserie 1Västerviks OKSmåland
närLResultat
tis 7/5Ungdomens 5-dagars Etapp 1Ålems OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5Ungdomens 5-dagars etapp 2 och Södra VätterbygdsmästerskapVaggeryds SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmåland
närLResultat
ons 8/5Höglandets VeteranolGränna-Bygdens OKSmåland
närL
ons 8/5Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närLResultat
ons 8/5Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5Skogsflickematch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandAlvesta SOK
Växjö AIS
Växjö OK
Småland
närM
lör 11/5Skogsflicksmatch, Blekinge, Göteborg, Skåne, Halland, Västergötland och SmålandEksjö SOKSmåland
närMResultat
mån 13/5Motions OL 3Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 14/55-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmåland
närLResultat
tis 14/5Miniallians Södra ViVimmerby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/5Ungdomens 5-dagars 2019 SprintKalmar OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Höglandets Veteran-OLOK BävernSmåland
närM
ons 15/5Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
ons 15/5Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
tor 16/5GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/5Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmåland
närL
tor 16/5Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmåland
närSResultat
tor 16/5Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmåland
närMResultat
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5NjudungskavlenOK NjudungSmåland
närL
sön 19/5NjudungskavlenOK NjudungSmåland
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 20/5Motions OL 4Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 21/5OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
tis 21/55-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmåland
närLResultat
tis 21/5Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmåland
närLResultat
tis 21/5Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5VeteranorienteringHultsfreds OKSmåland
närLResultat
tor 23/5UngdomsserienMålilla OKSmåland
närLResultat
tor 23/5Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
lör 25/5Aboda-träningKalmar OKSmåland
klubbL
lör 25/5NässjösprintenNässjö OKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/55-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmåland
närLResultat
tis 28/5FK Finn NärtävlingFK FinnSmåland
närLResultat
tis 28/5Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmåland
närLResultat
ons 29/5UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närL
ons 29/5Veteran-OLMålilla OKSmåland
närLResultat
ons 29/5Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närLResultat
ons 29/5Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/5Georg Käcks MinneOK BävernSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/5Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Småland
närSResultat
tor 30/5Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 3/6Tjuststafetten 3 juniAnkarsrums OKSmåland
närSMResultat
tis 4/6Zontävling i HannabadMarkaryds FKSmåland
närL
tis 4/6Veteran-OL Södra Vätterbygden RöshultJönköpings OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/65-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmåland
närMResultat
tis 4/6Höglandets SprintcupSol TranåsSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/6Zontävling i HannabadMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
närMResultat
tis 4/6Ungdomens 5-dagars Etapp 5Emmaboda Verda OKSmåland
närL
ons 5/6AOK VeteranAnkarsrums OKSmåland
närLResultat
ons 5/6Veteran OL, Nässjö OKNässjö OKSmåland
närL
tor 6/6HabosprintenOK GränsenSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/6Skogskarlsfejd Småland-ÖstergötlandEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
närLResultat
tis 11/6OK Älme närtävlingOK ÄlmeSmåland
närMResultat
tis 11/6Höglandets SprintcupEksjö SOKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/6Alla mot Alla E1Kalmar OKSmåland
klubbL
ons 12/6Veteran-OLAnnebergs GIFSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/6Nybro OK Veteran-OLNybro OKSmåland
klubbLResultat
tor 13/6Veteran-OL i Södra Vätterbygden Vaggeryds SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/6Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/6Höglandets Sprintcup IIINässjö OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/6Alla-mot-alla E2Kalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/6VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närL
ons 19/6VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närL
ons 19/6VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närL
ons 19/6VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närLResultat
ons 19/6Nissadals breddbudkavleOK GisleSmåland
närSM
sön 23/6GängbudkavlenEksjö SOKSmåland
klubbSLResultat
tis 25/6AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
tis 25/6Alla mot Alla E3Kalmar OK
Nybro OK
Småland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/6NärtävlingOK GränsenSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/7Närtävling inför Tjust 2-dagarsVästerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/7MossprintOK GisleSmåland
närS
tis 2/7Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/7Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/7Närtävling OL-Alliansen GBOKGränna-Bygdens OKSmåland
närMResultat
lör 6/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/7Höglands OLEksjö SOKSmåland
närLResultat
tor 11/7Tenhults sommarnärtävlingTenhults SOKSmåland
närL
fre 12/7Rälla sommarorienteringKalmar OKSmåland
klubbL
tis 16/7Höglands-OLForserums SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/7Sommartävling JOKJönköpings OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/7Idö openVästerviks OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/7Höglands-OLAnnebergs GIFSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/8OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
tis 6/8Höglands-OLSOK AnebySmåland
närLResultat
ons 7/8Höglandets Veteran-OLSOK AnebySmåland
närLResultat
tor 8/8Veteran-OLOK GränsenSmåland
närMResultat
lör 10/8KlubbudkavleLessebo OKSmåland
klubbSL
tis 13/8Träningsorientering RismålaNybro OKSmåland
närMResultat
tis 13/8Höglands-OLSol TranåsSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8Höglandets Veteran OLEksjö SOKSmåland
närM
ons 14/8MotionsorienteringAlvesta SOKSmåland
närLResultat
ons 14/8Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/8Nissadalsträning OK GisleOK GisleSmåland
närL
tor 15/8VeteranorienteringVästerviks OKSmåland
närLResultat
tor 15/8Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 19/8Motions OL 5Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 20/8Höglandets teknikträingEksjö SOKSmåland
närL
tis 20/8Mini AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
tis 20/8Alla mot Alla E5Kalmar OKSmåland
klubbLResultat
ons 21/8Höglandets veteranorienteringBodafors OKSmåland
närL
ons 21/8Motion OL / Grand Prix, OKNOK NorrvirdarnaSmåland
närMResultat
ons 21/8NjudungsmästerskapBodafors OKSmåland
närLResultat
tor 22/8Gamleby OK, Ungdomsserien 3Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/8Veteran-OL TSK IdrottsplatsJönköpings OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/8VeteranOL Gamleby OKGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/8UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närMResultat
tor 22/8Sprint-KMSOK AnebySmåland
klubbSResultat
lör 24/8AOK-medelnAnderstorps OKSmåland
distMResultat
sön 25/8Målilla OKMålilla OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 27/8OL-alliansen 20190827Målilla OKSmåland
närLResultat
tis 27/8Höglandsträning NässjöNässjö OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
tis 27/8Ungdomens 5-dagars etapp 4, Södra Vätterbygden IK VistaSmåland
närMResultat
tis 27/8NärnattEmmaboda Verda OKSmåland
närMN
ons 28/8Höglandets veteran OL TranåsSol TranåsSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/8Motionsorientering och Grand PrixLessebo OKSmåland
närLResultat
ons 28/8Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/8UppvidingekarusellenAlstermo IFSmåland
närM
tor 29/8Veteran-OL Södra Vätterbygden (TSOK)Tenhults SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/8Veteran-OLMålilla OKSmåland
närLResultat
tor 29/8Tjustalliansens Ungdomsserie deltävling 5Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
fre 30/8DM, natt, SmålandVästerviks OKSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, lång, SmålandIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/9Motions OL 6Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tis 3/9MinialliansVimmerby OKSmåland
närLResultat
tis 3/9HöglandsträningSOK AnebySmåland
klubbL
tis 3/9Ungdomens 5-dagars etapp 5IF Hallby SOKSmåland
närMResultat
ons 4/9Motionsorientering & Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
tor 5/9Klubbmatch mot HöglandetIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/9VeteranorienteringHultsfreds OKSmåland
närMResultat
lör 7/9DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 9/9Motions OL 7Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
ons 11/9Höglandets veteranorienteringIFK SävsjöSmåland
närL
ons 11/9Motionsorientering Växjö AISSmåland
närLResultat
tor 12/9Veteran-OL LäsängJönköpings OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/9Tjustalliansens ungdomsserie och MotionsorienteringVästerviks OKSmåland
närSResultat
tor 12/9Nässjö OK KM DagNässjö OKSmåland
klubbLResultat
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/9Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Ungdoms-SM, långSOK ViljanSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9OK GisleOK GisleSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9Ungdoms-SM, distriktsstafettSOK ViljanSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9KMSOK AnebySmåland
klubbLResultat
ons 18/9Höglandets Veteran-OLOK BävernSmåland
närM
ons 18/9Vet-OL 18 sept -19Kalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 19/9UppsalaträningNybro OKSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/9Veteran-OL AOK 19/9/19Ankarsrums OKSmåland
närMResultat
tor 19/9Veteran-OL Södra VätterbygdenIK VistaSmåland
närMResultat
lör 21/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/9KlubbudkavleLessebo OKSmåland
klubbSLResultat
sön 22/9Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/9Sprint KM med KalmarsundssprintenKalmar OKSmåland
klubbSResultat
ons 25/9Veteran-OLVäxjö OKSmåland
närL
ons 25/9Höglandets veterantävlingGränna-Bygdens OKSmåland
närM
tor 26/9VeteranOLSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/9VeteranOl GOK, GarpeGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/9Teknikträning -TvärskogKalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 27/9Pölder Cup, avslutning, dag 1, nattEksjö SOKSmåland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9Pölder Cup, avslutning, dag 2, medelEksjö SOKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/1025-mannaträning med gemansam start för tjustalliansenVästerviks OKSmåland
närLResultat
tis 1/1025-mannaträning med gemansam start för tjustalliansenVästerviks OKSmåland
närL
ons 2/10Höglandets Veteran-OLForserums SOKSmåland
närL
ons 2/10Veteran OL Nybro OKSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/10Veteran-OL St.ENSOJönköpings OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/10Veteranorientering VästervikVästerviks OKSmåland
närLResultat
fre 4/10Grand Prix AvslutningOK NorrvirdarnaSmåland
närSNResultat
tis 8/1025-mannaträningIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLResultat
ons 9/10Veteran OLVärend GN OLSmåland
närMResultat
tor 10/10Veteran-OL KFUM VidablickJönköpings OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/10Kort-KMJönköpings OKSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/10KM natt Kalmar OKKalmar OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/10Höglandets Veteran-OLOK NjudungSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/10Veteranorientering HögsbySOK ViljanSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/10Veteran-OLMålilla OKSmåland
närLResultat
tor 17/10Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/10KM nattSOK AnebySmåland
klubbMNResultat
sön 20/10Träning OKNOK NorrvirdarnaSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/10VeteranorienteringVäxjö AISSmåland
närL
ons 23/10Nässjö OK Veteran-olNässjö OKSmåland
närL
tor 24/10Veteran-OL Södra VätterbygdenIF Hallby SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/10Veteranorientering VästervikVästerviks OKSmåland
närLResultat
lör 26/10 - sön 27/10SmålandskavlenOK NjudungSmåland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/10BjörkåkramedelnOK NjudungSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserOK NjudungSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/10Veteran Ol i Södra VätterbygdenBottnaryds IFSmåland
närMResultat
ons 30/10Veteran OL Torsås OKTorsås OKSmåland
närM
sön 3/11Klubbmatch OK GränsenSmåland
närMResultat
ons 6/11Veteran-OLLessebo OKSmåland
närL
ons 6/11Veteran-OLLessebo OKSmåland
närL
ons 6/11Veteran-OLLessebo OKSmåland
närM
ons 13/11Veteran-olEmmaboda Verda OKSmåland
klubbMResultat
tor 14/11Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närMNResultat
tis 19/11Natt-KM 2019Västerviks OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/11Höstcupen etapp 1OK StigenSmåland
närMResultat
ons 27/11Veteran-OLÅlems OKSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/11Vätterbygden by night deltävling 1IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/11Natt träningOK VivillSmåland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/12Vintercupen deltävling 1Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/12Nattcup Kalmar/Nybro OK 1Kalmar OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/12Vätterbygden by night deltävling 2Kexholms SKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/12Kalmar OK:s träningsdag Kalmar OKSmåland
klubbL
lör 7/12IKHP Sprint-KMIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSResultat
lör 7/12Lucianatten 2019Lessebo OKSmåland
närLNResultat
tis 10/12Nattcup Kalmar/Nybro OK 2Kalmar OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/12Vet-OL Kalmar OKKalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/12Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närMNResultat
tor 12/12Vätterbygden by night deltävling 3Os HjälpkurvanSmåland
klubbLNResultat
lör 14/12IKHP Medel-KMIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbMResultat
lör 14/12ZonträningNybro OKSmåland
klubbLResultat
lör 14/12Vintercupen 2Västerviks OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/12Vätterbygden by night 4Jönköpings OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/12JulruschenBredaryds SOKSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/12Go'Natt Cup(Go'Dag)Nybro OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/12AnnandagssprintenVimmerby OKSmåland
närSResultat
tis 31/12Nyårslöpet (anmälan endast på tävlingsdagen)Ankarsrums OKSmåland
närLResultat

Annonser