Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

47 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Småland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distL
sön 7/4NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Växjö OKVäxjö OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5LagadalskampenFK FinnSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5
fre 3/5
lör 4/5Nybro OK, långNybro OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Nybro OK, medelNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5
ons 15/5
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5
v 21mån 20/5
tis 21/5
ons 22/5
tor 23/5
fre 24/5
lör 25/5NässjösprintenNässjö OKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5
ons 29/5
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6
ons 5/6
tor 6/6HabosprintenOK GränsenSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/7Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 19/8
tis 20/8
ons 21/8
tor 22/8
fre 23/8
lör 24/8AOK-medelnAnderstorps OKSmåland
distMResultat
sön 25/8Målilla OKMålilla OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8DM, natt, SmålandVästerviks OKSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, lång, SmålandIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9
lör 7/9DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Ungdoms-SM, långSOK ViljanSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9OK GisleOK GisleSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, distriktsstafettSOK ViljanSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9
fre 27/9Pölder Cup, avslutning, dag 1, nattEksjö SOKSmåland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9Pölder Cup, avslutning, dag 2, medelEksjö SOKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10
fre 4/10
lör 5/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10SmålandskavlenOK NjudungSmåland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
BjörkåkramedelnOK NjudungSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/10SmålandskavlenOK NjudungSmåland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, individuella öppna klasserOK NjudungSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser