Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

47 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Småland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 6/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distL
sön 7/4NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långVäxjö OKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Växjö OKVäxjö OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Sydsvenska mästerskapen, stafettVäxjö OKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Anebyorienteringen, medelSOK AnebySmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4Anebyorienteringen, långSOK AnebySmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5LagadalskampenFK FinnSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 2OK GränsenSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/5Nybro OK, långNybro OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Nybro OK, medelNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/5DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5NässjösprintenNässjö OKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/6HabosprintenOK GränsenSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/7Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/7Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Jönköpings OKJönköpings OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/8AOK-medelnAnderstorps OKSmåland
distMResultat
sön 25/8Målilla OKMålilla OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/8DM, natt, SmålandVästerviks OKSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, lång, SmålandIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/9DM, medel, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/9Ungdoms-SM, sprintSOK ViljanSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/9Ungdoms-SM, sprint, öppna klasserSOK ViljanSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Ungdoms-SM, långSOK ViljanSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Ungdoms-SM, lång, öppna klasserSOK ViljanSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9OK GisleOK GisleSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9Ungdoms-SM, distriktsstafettSOK ViljanSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/9Pölder Cup, avslutning, dag 1, nattEksjö SOKSmåland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9Pölder Cup, avslutning, dag 2, medelEksjö SOKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/10 - sön 27/10SmålandskavlenOK NjudungSmåland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/10BjörkåkramedelnOK NjudungSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserOK NjudungSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser