Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

59 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Värmlands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1SkinkloppetSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
SKINKLOPPETSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kylk(l)ampen deltävling 4Skattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/1OK EDVARD... DELUX : )OK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1Veteran-OL nr 16Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kylk(l)ampen deltävling 5Sisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2Veteran-OL nr 18Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kylk(l)ampen deltävling 6OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2SkidO, Degerfors, VärmlandDegerfors OK
ÖSeT SkidO
Värmlands Orienteringsförbund
S
närL
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2Veteran-OL nr 20Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
19/2*
Kylklampen deltävling 7Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
19/2
Visa rutter i Livelox
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Veteran-OL nr 21Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
26/2*
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3Veteran-OL nr 22Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
5/3*
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Kylklampen Edanenäset deltävling 8OK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närLN
11/3
Veteran-OL nr 23Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
12/3*
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3Kylk(l)ampen deltävling 9Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
18/3
Visa rutter i Livelox
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3Kylk(l)ampen finalOK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
närLN
25/3
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4Veteran-OL tävling 3Kristinehamns OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
1/4
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4Swedish League, #2, medel (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intM
7/4
sön 14/4Swedish League, #3, lång (WRE), med VärmlandsdubbelnOK Tyr
OK Älgen
Skattkärrs SOK
Säffle OK
Värmlands Orienteringsförbund
intL
7/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natM
v 17mån 22/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natL
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4Motionsorientering, Gillevi KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5Motionsorientering, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5
tor 9/5Motionsorientering, BodafjälletOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5
ons 15/5
tor 16/5Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
fre 17/5
lör 18/5FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
sön 19/5VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natL
12/5
v 21mån 20/5
tis 21/5
ons 22/5
tor 23/5Motionsorientering, KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5
v 22mån 27/5
tis 28/5
ons 29/5
tor 30/5PreO, DM, VärmlandKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
P
mästP
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/6
ons 5/6
tor 6/6DM, sprint, VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästS
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6Motionsorientering, Tälle TömteOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6Motionsorientering, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
fre 5/7
lör 6/7Morokulien 2-dagars, etapp 1Åmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
sön 7/7Morokulien 2-dagars, etapp 2Åmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
v 28mån 8/7
tis 9/7
ons 10/7
tor 11/7Motionsorientering, Mjögsjön KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8Motionsorientering, Boda KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
ons 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närSM
tor 8/8Motionsorientering, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8
v 34mån 19/8
tis 20/8
ons 21/8
tor 22/8Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
19/8
Motionsorientering, EidskogOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 23/8
lör 24/8
sön 25/8VärmlandsserienOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
distL
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/8
tor 29/8Motionsorientering, KoppomåsenOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närL
fre 30/8DM, natt, VärmlandSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 31/8
sön 1/9DM, lång, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
mästL
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9Motionsorientering, ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
närL
fre 6/9
lör 7/9DM, medel, VärmlandOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
mästM
sön 8/9DM, stafett, VärmlandOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
mästSL
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9
lör 14/9
sön 15/9KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSL
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9MTBO, Kils OK’s 2-Dagars, etapp 1, KvällssprintKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natS
MTBO, Kil-Deje 3-dagars, etapp 1, kvällssprintKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natS
lör 21/9MTBO, Kils OK’s 2-Dagars, etapp 2, Öppet Medel DMKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natM
MTBO, Kil-Deje 3-dagars, etapp 2, Öppet Medel DMKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natU
sön 22/9MTBO, Kil-Deje 3-dagars, etapp 3, utgåttKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natM
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9
fre 27/9
lör 28/9
sön 29/9Kils OK:s nationellaKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natL
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10
fre 4/10
lör 5/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distL
sön 3/11KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distM
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser