Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

97 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Västmanland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1Spik-Cup1Surahammars SOKVästmanland
närLNResultat
ons 16/1
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1Stjärnnatt 2Västerås SOKVästmanland
klubbLN
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1Spikcup 2Västerås SOKVästmanland
närLNResultat
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2Spikcupen finalVästerås SOKVästmanland
klubbLNResultat
ons 13/2
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2Stjärnnatt 4Västerås SOKVästmanland
klubbSNResultat
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland
klubbMNResultat
lör 9/3Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland
klubbMResultat
Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland
klubbMStarttider
sön 10/3Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland
klubbUResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3VeteranOL HOK-1Hallstahammars OKVästmanland
närMResultat
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4VT träning (USM träning)Arboga OKVästmanland
närM
fre 12/4
lör 13/4IntensivkursSala OKVästmanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4IntensivkursNorbergs OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4LångfredagsträffNorbergs OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KKOK TräningscupKöping-Kolsva OKVästmanland
närM
Violett teknikträningKöping-Kolsva OKVästmanland
närLVisa rutter i Livelox
fre 26/4OL-rounden, dag 1OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/4OL-rounden, dag 2OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/4OL-rounden, dag 3OK Hedströmmen
Vandrarringen
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5SilverjaktenSala OKVästmanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5
v 19mån 6/5
tis 7/5VPT 1Arboga OKVästmanland
distSResultat
ons 8/5
tor 9/5Råby-Racet 2019Västerås SOKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning Violett nivå - SurahammarSurahammars SOKVästmanland
närL
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5VPT-2Västerås SOKVästmanland
distSResultat
ons 15/5Sala SkolMästerskap 19Sala OKVästmanland
klubbMResultat
tor 16/5VR Veteran DingtunaVandrarringenVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppen klubbträning VandrarringenVästmanland
klubbM
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5
tis 21/5VPT-3Surahammars SOKVästmanland
distSResultat
ons 22/5
tor 23/5Veteran-OL, Västmanland, HOK-2 Hallstahammars OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, VästmanlandHallstahammars OKVästmanland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/5
lör 25/5DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5
v 22mån 27/5
tis 28/5Arboga veteranArboga OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT-4Norbergs OKVästmanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5TrOL Järndammen JDaSala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/6VPT 5, finalKöping-Kolsva OKVästmanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6
tor 6/6Nationaldags-OLNorbergs OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6LådkavlenSurahammars SOKVästmanland
klubbMResultat
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6AOK 3-dagars dag 1 SprintArboga OKVästmanland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
3-Dagars 2019, etapp 1Norbergs OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/63-Dagars 2019, etapp 2Norbergs OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
AOK 3-dagars dag 2Arboga OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/63-Dagars 2019, etapp 3Norbergs OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
AOK 3-dagars dag 3Arboga OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7Öppet KM, sprintOK HedströmmenVästmanland
klubbSResultat
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8Bruksleden TMFagersta OKVästmanland
närUResultat
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8Veteran-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SPF/PRO SprintSala OKVästmanland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/8SPF/PRO FoRM, medelSala OKVästmanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet KM Sala OKVästmanland
klubbM
tor 8/8Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närMResultat
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8
ons 14/8VOF - Violett TräningOK HedströmmenVästmanland
klubbL
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8Västmanland LeagueVästmanlands OFVästmanland
klubbSL
Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8Golden Weekend, dag 2, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 19/8
tis 20/8
ons 21/8
tor 22/8Björnölufsen 2019Västerås SOKVästmanland
närMResultat
VOF Teknikträning violett nivåSala OKVästmanland
närL
fre 23/8
lör 24/8
sön 25/8Dag-KMKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/8MTB-O och träningSala OKVästmanland
LM
klubbLResultat
tor 29/8IF Rune Veteran OL 2019-08-29IF Rune
OK Tor
Västmanland
Södermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/8DM, natt, Uppland + VästmanlandOK Linné
Västmanlands OF
Uppland
Västmanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8
sön 1/9DM, lång, VästmanlandSurahammars SOKVästmanland
mästLResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9VOF Teknikträning violett nivåVästerås SOKVästmanland
närMVisa rutter i Livelox
fre 6/9
lör 7/9DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, Södermanland + VästmanlandEskilstuna OL
Västmanlands OF
Södermanland
Västmanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9VR Veteran FiskkrakenVandrarringenVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VR TräningsbanorVandrarringenVästmanland
närL
fre 13/9
lör 14/9BergslagsträffenNorbergs OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9Norbergs OK:s nationellaNorbergs OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9
sön 22/9
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9Lapphyttan-KarlbergNorbergs OKVästmanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/9
lör 28/9Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9Arosträffen, långVästerås SOKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10GOLD RUSH 1 (guldlöpet)Surahammars SOKVästmanland
klubbLNResultat
Veteran-OL Västmanland HOK 3Hallstahammars OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
25manna träningVästerås SOKVästmanland
närMK
fre 4/10
lör 5/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10Natt KMArboga OKVästmanland
klubbLNResultat
tor 10/10GOLD RUSH 2 (guldlöpet)Surahammars SOKVästmanland
klubbLNResultat
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10GOLD RUSH 3 (guldlöpet)Surahammars SOKVästmanland
klubbLNResultat
fre 18/10
lör 19/10Skogskarlarnas hösttingSurahammars SOKVästmanland
klubbLResultat
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10GOLD RUSH 4 (guldlöpet)Surahammars SOKVästmanland
klubbLNResultat
Veteran-OLSala OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/10
lör 26/10Troll-löpet Sala OKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/10Öppet Natt-KMNorbergs OKVästmanland
klubbLN
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10GOLD RUSH 5 (guldlöpet)Surahammars SOKVästmanland
klubbLNResultat
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11OrientexpressenVästerås SOKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11VSOK Natt-sprint KMVästerås SOKVästmanland
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/11Västmanlands Skogsflickors hösttingVästerås SOKVästmanland
närL
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11FakirenKöping-Kolsva OK
Västmanlands OF
Västmanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11LucialöpetArboga OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12Julserien Etapp 1Arboga OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 49mån 2/12
tis 3/12SkinklöpetNorbergs OKVästmanland
klubbSNResultat
Night Owl E3Västerås SOKVästmanland
närLN
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12Julserien Etapp 2Arboga OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12Julserien Etapp 3Arboga OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12Julserien Etapp 4Arboga OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser