Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

112 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Östergötlands Orienteringsförbund.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1Sprintcup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Midvinterduell etapp 3Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/1OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 4OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1Ramonsbana 2019 #1Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1Sprintcup #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/1OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 5OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
fre 1/2
lör 2/2LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2Ramonsbana 2019 #2Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Midvinterduell etapp 5IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 14/2OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 6OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2Ramonsbana 2019 #3Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
BrunellaNassenSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/2OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 7OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 1/3
lör 2/3Kretsträning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3O-ringenträningIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3O-ringenträning LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Midvinterduell etapp 7Hagaby GoIF Örebro
Linköpings OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 14/3OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 8OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 15/3
lör 16/3Tour De TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour De TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Oringenträning OKSOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3Natt-KM, Motala kretsenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/3LennartKjellgrenNassenSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMNResultat
Natt KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 3/4
tor 4/4Linköpings AIKLinköpings AIKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/4
lör 6/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4NOK-träning, Hammarkinds OKHammarkinds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 10/4
tor 11/4Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/4
lör 13/4SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4NOK-träningFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4NOK-träningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/4Ungdomsserie Motala AIF OLMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/4Stjärnorps SK VeterantävlingStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien deltävling 1IFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5
v 19mån 6/5
tis 7/5Ungdomsserie och NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5Staffans MinneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Ungdomsserien deltävling 2Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 16/5Sprint-KM LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
TjalveSOKSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Kretsmästerskap SprintOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Östgötaserien i MTBO, #1NAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FålehagsloppetMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint KMOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
tor 23/5Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5U-serie och NOK träningSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 29/5Ungdomsserien deltävling 3Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/5Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
närSResultat
fre 31/5
lör 1/6BMOL Lång KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
LOK Lång KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/6FöräldratävlingLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6Veteran-OLMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/6
v 25mån 17/6Östgötaserien i MTBO, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/6Sprint KM på KullenOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6Höglands-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7Träningstävling, Ekön.Hammarkinds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/8
tor 8/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8Medel-KM Linköpings OKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tis 13/8NOK-Träning NAIS OKNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8UngdomsserienBoxholm-Mjölby OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
TräningstävlingHammarkinds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 19/8
tis 20/8Ungdomsserie NOKOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 21/8
tor 22/8Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
TekniktorsdagOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 23/8
lör 24/8Ramunderdubbeln, medelSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
22/8
Starttider
sön 25/8Ramunderdubbeln, långSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
22/8
Starttider
v 35mån 26/8Östgötaserien i MTBO OK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närM
24/8
tis 27/8Ungdomsserie + NOK-träningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
23/8
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8DM, natt, ÖstergötlandOK EkenÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
25/8
lör 31/8O-Ringenorienteringen och festTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbM
25/8*
sön 1/9DM, lång, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
25/8
v 36mån 2/9Östgötaserien i MTBO, #4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närL
29/8
tis 3/9U-serien med NOKMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
närS
1/9*
ons 4/9Ungdomsserien deltävling 4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
2/9
tor 5/9Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 6/9
lör 7/9DM, medel, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
1/9
sön 8/9DM, stafett, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
1/9
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasser OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distL
5/9
v 37mån 9/9Östgötaserien i MTBO, #3Tjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
M
distM
7/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9OK Motala VeterantävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 13/9
lör 14/9Ungdomsserien deltävling 5 - FinalOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
7/9
UngdomsseriestafettFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närSL
sön 15/9
v 38mån 16/9Östgötaserien MTBO, #6Finspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
närL
15/9*
tis 17/925-mannaträningNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
ons 18/9
tor 19/9Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 20/9
lör 21/9KM för arrangörer av 10MILA 2021Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
18/9
sön 22/9
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9Veteran-OLMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 27/9
lör 28/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
sön 29/9
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10
fre 4/10
lör 5/10Kretsmäserskap + U-Serie LångdistansOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
6/10
tor 10/10Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
7/10
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser