Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

142 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Östergötland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1Sprintcup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Midvinterduell etapp 3Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/1OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 4OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1Ramonsbana 2019 #1Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1Sprintcup #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/1OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 5OK DenselnÖstergötland
klubbLResultat
fre 1/2
lör 2/2LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2Ramonsbana 2019 #2Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Midvinterduell etapp 5IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNResultat
tor 14/2OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 6OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2Ramonsbana 2019 #3Motala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötland
klubbLNResultat
BrunellaNassenSkogspojkarnas OKÖstergötland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/2OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 7OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 1/3
lör 2/3Kretsträning OK MotalaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3O-ringenträningIFK Linköpings OSÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3O-ringenträning LOKLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Midvinterduell etapp 7Hagaby GoIF Örebro
Linköpings OK
Örebro Län
Östergötland
klubbLNResultat
tor 14/3OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 8OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 15/3
lör 16/3Tour De TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour De TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Oringenträning OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3Natt-KM, Motala kretsenMotala AIF OLÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/3LennartKjellgrenNassenSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMNResultat
Natt KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötland
närLResultat
ons 3/4
tor 4/4Linköpings AIKLinköpings AIKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/4
lör 6/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4NOK-träning, Hammarkinds OKHammarkinds OKÖstergötland
närMResultat
ons 10/4
tor 11/4Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/4
lör 13/4SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4NOK-träningOK KolmårdenÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/4Ungdomsserie Motala AIF OLMotala AIF OLÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/4Stjärnorps SK VeterantävlingStjärnorps SKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien deltävling 1IFK Linköpings OSÖstergötland
närMResultat
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5
v 19mån 6/5
tis 7/5Ungdomsserie och NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMResultat
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5Staffans MinneBoxholms OKÖstergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Ungdomsserien deltävling 2Linköpings OKÖstergötland
närLResultat
tor 16/5Sprint-KM LOKLinköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
TjalveSOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMVisa rutter i Livelox
Kretsmästerskap SprintOK MotalaÖstergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Östgötaserien i MTBO, #1NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FålehagsloppetMotala AIF OLÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint KMOK KolmårdenÖstergötland
klubbSResultat
tor 23/5Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland
distMResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5U-serie och NOK träningSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLResultat
ons 29/5Ungdomsserien deltävling 3Björkfors GOIFÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/5Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötland
Småland
närSResultat
fre 31/5
lör 1/6BMOL Lång KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
LOK Lång KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/6FöräldratävlingLinköpings OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/6
v 25mån 17/6Östgötaserien i MTBO, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/6Sprint KM på KullenOK DenselnÖstergötland
klubbSResultat
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6Höglands-OLBoxholms OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötland
närLResultat
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7Träningstävling, Ekön.Hammarkinds OKÖstergötland
närMResultat
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/8
tor 8/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8Medel-KM Linköpings OKLinköpings OKÖstergötland
klubbMResultat
tis 13/8NOK-Träning NAIS OKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8UngdomsserienBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
TräningstävlingHammarkinds OKÖstergötland
närMResultat
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 19/8
tis 20/8Ungdomsserie NOKOK DenselnÖstergötland
närLResultat
ons 21/8
tor 22/8Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLResultat
TekniktorsdagOK KolmårdenÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/8
lör 24/8Ramunderdubbeln, medelSkogspojkarnas OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/8Ramunderdubbeln, långSkogspojkarnas OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 26/8Östgötaserien i MTBO OK KolmårdenÖstergötland
M
närMResultat
tis 27/8Ungdomsserie + NOK-träningOK KolmårdenÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8DM, natt, ÖstergötlandOK EkenÖstergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8
sön 1/9DM, lång, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 2/9Östgötaserien i MTBO, #4Linköpings OKÖstergötland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/9U-serien med NOKMatteus SIÖstergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/9Ungdomsserien deltävling 4Linköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/9Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
närLResultat
fre 6/9
lör 7/9DM, medel, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasser OK MotalaÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9Östgötaserien i MTBO, #3Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9OK Motala VeterantävlingOK MotalaÖstergötland
närLResultat
fre 13/9
lör 14/9Ungdomsserien deltävling 5 - FinalOK SkogsströvarnaÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KretsmästerskapTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsseriestafettFinspångs SOKÖstergötland
närSLResultat
sön 15/9TräningstävlingHammarkinds OKÖstergötland
närMResultat
v 38mån 16/9Östgötaserien MTBO, #6Finspångs SOKÖstergötland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 17/925-mannaträningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/9
tor 19/9Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/9
lör 21/9KM för arrangörer av 10MILA 2021Björkfors GOIFÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9
v 39mån 23/9
tis 24/925-mannaträningSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/9
tor 26/9Veteran-OLMotala AIF OLÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/9
lör 28/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9NorrköpingsmästerskapenNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLResultat
v 40mån 30/9
tis 1/10Peking NightOK KolmårdenÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/10
tor 3/10Veteran-OL IFKIFK Linköpings OSÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup LOKLinköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/10
lör 5/10Kretsmäserskap + U-Serie LångdistansOK MotalaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10Peking Night deltävling 2Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/10Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/10Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup IFKIFK Linköpings OSÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10Peking Night deltävling 3Matteus SIÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/10
tor 17/10Veteran-OLLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
NattcupTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 21/10
tis 22/10Peking Night deltävling 4Skogspojkarnas OKÖstergötland
närLNResultat
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 1OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11MSI Natt-KM 2019Matteus SIÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/11MSI Dag-KM 2019Matteus SIÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11Midvinterduell etapp 1Linköpings OK
OK Skogsströvarna
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/11OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 2OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 29/11
lör 30/11LOK Sprint Cup deltävling 1Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
O-RingenorienteringenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbM
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12SkinkloppetLinköpings OKÖstergötland
klubbMResultat
v 50mån 9/12
tis 10/12LucianattenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbMN
ons 11/12Midvinterduell etapp 2Björkfors GOIF
Linköpings OK
Östergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/12OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 3OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
fre 13/12
lör 14/12LOK Sprint Cup deltävling 2Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
SkinkloppetTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbM
sön 15/12Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12Sunes banaLinköpings OKÖstergötland
närLResultat
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12TGOK Sprint-cup #1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSResultat
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12NyårsloppetMotala AIF OLÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser