Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

123 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Östergötlands Orienteringsförbund, orienteringslöpning.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1Sprintcup #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Midvinterduell etapp 3Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/1OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 4OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1Ramonsbana 2019 #1Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1Sprintcup #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/1OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 5OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
fre 1/2
lör 2/2LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2Ramonsbana 2019 #2Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Midvinterduell etapp 5IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 14/2OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 6OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2Ramonsbana 2019 #3Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
BrunellaNassenSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/2OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 7OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 1/3
lör 2/3Kretsträning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/3O-ringenträningIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/3O-ringenträning LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Midvinterduell etapp 7Hagaby GoIF Örebro
Linköpings OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 14/3OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 8OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 15/3
lör 16/3Tour De TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour De TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3Oringenträning OKSOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3Natt-KM, Motala kretsenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/3LennartKjellgrenNassenSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMNResultat
Natt KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 3/4
tor 4/4Linköpings AIKLinköpings AIKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/4
lör 6/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4NOK-träning, Hammarkinds OKHammarkinds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 10/4
tor 11/4Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/4
lör 13/4SkullebomedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4Björkforskampen Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4NOK-träningFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4NOK-träningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/4Ungdomsserie Motala AIF OLMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/4Stjärnorps SK VeterantävlingStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4OK Motalas vårtävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/5Ungdomsserien deltävling 1IFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5
v 19mån 6/5
tis 7/5Ungdomsserie och NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/5VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5Staffans MinneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Ungdomsserien deltävling 2Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 16/5Sprint-KM LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
TjalveSOKSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
Kretsmästerskap SprintOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5DM, sprint, ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FålehagsloppetMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint KMOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
tor 23/5Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5U-serie och NOK träningSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 29/5Ungdomsserien deltävling 3Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/5Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
närSResultat
fre 31/5
lör 1/6BMOL Lång KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
LOK Lång KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/6FöräldratävlingLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6Veteran-OLMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6Sprint KM på KullenOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6Höglands-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7Träningstävling, Ekön.Hammarkinds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 1/8
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/8
tor 8/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8Medel-KM Linköpings OKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tis 13/8NOK-Träning NAIS OKNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8UngdomsserienBoxholm-Mjölby OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
TräningstävlingHammarkinds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 19/8
tis 20/8Ungdomsserie NOKOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 21/8
tor 22/8Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
TekniktorsdagOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/8
lör 24/8Ramunderdubbeln, medelSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/8Ramunderdubbeln, långSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 26/8
tis 27/8Ungdomsserie + NOK-träningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8DM, natt, ÖstergötlandOK EkenÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/8
sön 1/9DM, lång, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9U-serien med NOKMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/9Ungdomsserien deltävling 4Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/9Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 6/9
lör 7/9DM, medel, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, stafett, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasser OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9OK Motala VeterantävlingOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 13/9
lör 14/9Ungdomsserien deltävling 5 - FinalOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KretsmästerskapTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsseriestafettFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närSLResultat
sön 15/9TräningstävlingHammarkinds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
v 38mån 16/9
tis 17/925-mannaträningNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/9
tor 19/9Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/9
lör 21/9KM för arrangörer av 10MILA 2021Björkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9
v 39mån 23/9
tis 24/925-mannaträningSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/9
tor 26/9Veteran-OLMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup OKSOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/9
lör 28/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9NorrköpingsmästerskapenNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
v 40mån 30/9
tis 1/10Peking NightOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/10
tor 3/10Veteran-OL IFKIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/10
lör 5/10Kretsmäserskap + U-Serie LångdistansOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10Peking Night deltävling 2Tjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/10Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/10Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup IFKIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10Peking Night deltävling 3Matteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/10
tor 17/10Veteran-OLLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
NattcupTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/10
lör 19/10
sön 20/10Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 21/10
tis 22/10Peking Night deltävling 4Skogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 1OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 2OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
fre 29/11
lör 30/11O-RingenorienteringenTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbM
24/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 3OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser