Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

56 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Västergötlands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
24/3
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
24/3
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
24/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
31/3
lör 6/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4SkärvalångenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natL
7/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
14/4
fre 19/4Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natS
14/4
lör 20/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
14/4
sön 21/4
v 17mån 22/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
14/4
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
23/4
tor 2/5
fre 3/5
lör 4/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natM
28/4
sön 5/5Omega KortIK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
natM
28/4
v 19mån 6/5
tis 7/5Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distSL
1/5
ons 8/5
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 12/5Ymers vårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natM
5/5
v 20mån 13/5
tis 14/5
ons 15/5
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
v 21mån 20/5
tis 21/5
ons 22/5
tor 23/5
fre 24/5
lör 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
distS
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
19/5
sön 26/5JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distL
13/5
v 22mån 27/5
tis 28/5
ons 29/5
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/6
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
sön 9/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLK
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 4/8Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8
fre 9/8Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
lör 10/8Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 11/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
v 33mån 12/8
tis 13/8
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natS
11/8
sön 18/8SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distM
MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natM
11/8
v 34mån 19/8
tis 20/8
ons 21/8
tor 22/8
fre 23/8
lör 24/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 25/8Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8
lör 31/8DM, medel, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästM
sön 1/9DM, stafett, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSL
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9
lör 7/9 PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+GöteborgBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästP
PreO TempoBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natT
sön 8/9DM, lång, VästergötlandIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
mästL
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9
lör 14/9Hjortlördan, medelOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 15/9Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 22/9Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9
fre 27/9
lör 28/9Bredareds IFBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 29/9Flundrehof SkogsträffOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
natM
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10
fre 4/10
lör 5/10Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 6/10TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
lör 19/10VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSN
lör 9/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 10/11O-Event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natS
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser