Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

58 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Västergötland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4SkärvalångenIK GandvikVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4
v 17mån 22/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natMResultat
tor 2/5
fre 3/5
lör 4/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Omega KortIK OmegaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/5
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 13/5
tis 14/5
ons 15/5
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5
ons 22/5
tor 23/5
fre 24/5
lör 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5
ons 29/5
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6
v 23mån 3/6
tis 4/6
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/8Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8
fre 9/8Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/8Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 12/8
tis 13/8Västsvenska MTBO-CupenTrollhättans SOKVästergötland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/8
tor 15/8
fre 16/8
lör 17/8MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK SisuVästergötland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK SisuVästergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 19/8
tis 20/8
ons 21/8
tor 22/8
fre 23/8
lör 24/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natM
sön 25/8Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natL
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/8
tor 29/8
fre 30/8
lör 31/8DM, medel, VästergötlandOK KlyftamoVästergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserOK KlyftamoVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9
lör 7/9 PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+GöteborgBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
mästPResultat
PreO TempoBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
natTResultat
sön 8/9DM, lång, VästergötlandIF Hagen
OK P4
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9
lör 14/9Hjortlördan, medelOK SkogshjortarnaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9
lör 21/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9
fre 27/9
lör 28/9Bredareds IFBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9Flundrehof SkogsträffOK FlundrehofVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10
tor 3/10
fre 4/10
lör 5/10Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10TraneträffenOK TrananVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10VallesprintenIstrums SKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/11O-Event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11
sön 17/11
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11
sön 1/12
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12
sön 15/12
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12
sön 29/12
v 1mån 30/12
tis 31/12

Annonser