Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

56 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Västergötlands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 22/3Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
17/3
fre 29/3Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
24/3
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
24/3
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
24/3
fre 5/4DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
31/3
lör 6/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 14/4SkärvalångenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natL
tor 18/4Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
14/4
fre 19/4Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natS
14/4
lör 20/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
14/4
mån 22/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
14/4
ons 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
lör 4/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 5/5Omega KortIK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
natM
28/4
tis 7/5Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distSL
1/5
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 12/5Ymers vårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 19/5DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
sön 19/5DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
lör 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
distS
lör 25/5JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
19/5
sön 26/5JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distL
13/5
lör 8/6KinnekullsprintenOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
sön 9/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLK
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 4/8Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
fre 9/8Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästS
lör 10/8Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästL
lör 10/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 11/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 11/8Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
lör 17/8MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natS
11/8
sön 18/8SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 18/8MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
M
natM
11/8
lör 24/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 25/8Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
lör 31/8DM, medel, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästM
sön 1/9DM, stafett, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSL
lör 7/9 PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+GöteborgBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästP
lör 7/9PreO TempoBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Vänersborgs SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
natT
sön 8/9DM, lång, VästergötlandIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
mästL
lör 14/9Hjortlördan, medelOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 15/9Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
lör 21/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 22/9Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
lör 28/9Bredareds IFBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 29/9Flundrehof SkogsträffOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 5/10Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 6/10TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 13/10KSK-sprintenKinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
lör 19/10VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSN
lör 9/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natS
sön 10/11O-Event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natS

Annonser