Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

53 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2019-12-31 med följande urval: Västergötland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 22/3Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/3Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/4DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/4SkärvalångenIK GandvikVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/4Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/4Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/5RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natMResultat
lör 4/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Omega KortIK OmegaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/5Öppet Skaraborgsmästerskap, stafettMariestads FKVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/5Gällstad, medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/5JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/5JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/6KinnekullsprintenOK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/8Ungdomens 10milaHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/8Markdubbeln, medelHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/8Markdubbeln, långHorreds SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/8Götalandsmästerskapen, sprintHestra IFVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långHestra IFVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/8Götalandsmästerskapen, långHestra IFVästergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/8Götalandsmästerskapen, stafettHestra IFVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/8SlättemedelnOK SkogsstjärnanVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natM
sön 25/8Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natL
lör 31/8DM, medel, VästergötlandOK KlyftamoVästergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserOK KlyftamoVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/9DM, lång, VästergötlandIF Hagen
OK P4
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/9Hjortlördan, medelOK SkogshjortarnaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/9Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/9Bredareds IFBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/9Flundrehof SkogsträffOK FlundrehofVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/10Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/10TraneträffenOK TrananVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/10KSK-sprintenKinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/10VallesprintenIstrums SKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/11O-Event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser